19/01/2023

Humanitas gościem Ogólnopolskiej Konferencji „Media Info 2023”

W auli Królowej Jadwigi Uniwersytetu Rzeszowskiego spotkali się eksperci, praktycy, badacze, a także samorządowcy – marszałkowie, prezydenci miast, starostowie, burmistrzowie, aby rozmawiać o dezinformacji, jej wpływie na życie lokalnych społeczności i narzędziach przeciwdziałania tym negatywnym zjawiskom.

Tegoroczna edycja konferencji przebiegała pod hasłem „Dezinformacja. Bomba atomowa XX wieku”.

W panelu dyskusyjnym poświęconym fake newsom, manipulacji i kłamstwu w przestrzeni publicznej wziął udział rektor Wyższej Szkoły Humanitas prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk. Rektor mówił o zagrożeniach związanych z hejtem, mową nienawiści oraz przestępstwami zniesławienia i znieważenia.

Wraz z dr. hab. Michałem Kaczmarczykiem w panelu dyskusyjnym wzięli udział: Prezydent Sopotu dr Jacek Karnowski, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska, dr hab. Anna Siewierska-Chmaj i Piotr Łęgowski.

Konferencja „Media Info 2023” została zorganizowana w partnerstwie z Ruchem Samorządowym „Tak dla Polski”, dziennikiem „Rzeczpospolita” i Radiem Tok FM.

Więcej informacji na temat konferencji: KLIKNIJ TUTAJ