16/03/2023

Humanitas partnerem naukowym X Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych

W najbliższy poniedziałek, 20 marca 2023 roku, rozpoczyna się X Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych. Wyższa Szkoła Humanista sprawuje patronat naukowy nad wydarzeniem oraz czynnie uczestniczy w Kongresie.

Cykliczne wydarzenie ma wyjątkowy charakter, nie tylko ze względu na uczestników, którzy chętnie go odwiedzają. Organizatorzy odeszli od formuły prelekcji i wykładów, tradycyjnie kojarzonych z tego typu spotkaniami.

Uczestnicy Kongresu mają okazję wziąć udział w interaktywnym spotkaniu: w trakcie wystąpień gości, przedsiębiorców rodzinnych, a także ekspertów i praktyków biznesowych, zasiadają przy stołach dyskusyjnych.

Po prelekcji jest czas na rozmowę, wymianę poglądów, nie tylko z występującym, ale przede wszystkim z pozostałymi uczestnikami Kongresu! Taka forma wydarzenia sprzyja nie tylko integracji, ale umożliwia gorącą dyskusję w gronie ekspertów biznesu.

X Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych będzie przebiegać pod hasłem „Fundacja Rodzinna – między nadzieją a rzeczywistością”. Skierowany jest do wszystkich, którym zależy na budowaniu długowieczności biznesu rodzinnego, zabezpieczeniu majątku oraz dbaniu o dobre relacje wśród członków rodziny.

Podczas X Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych Wyższą Szkołę Humanitas będzie reprezentował jej rektor, dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH, który weźmie udział w panelu dyskusyjnym pt. „Czy faktycznie pamiętamy, że stały rozwój to nie „coś przy okazji”, ale sama istota nowoczesnej firmy?”

Moderatorem spotkania będzie Roman Wieczorek, ambasador kierunku MBA dla zarządzających w firmie rodzinnej oraz ekspert Instytutu Biznesu Rodzinnego. W panelu, oprócz rektora WSH udział wezmą:

• Ewald Raben – Grupa Raben
  • dr Adam Mokrysz – Grupa MOKATE
  • Grzegorz Wróbel – Blachotrapez Sp. z o.o.
  • Filip Makowski – YORK
  • Monika Olszewska – Winkhaus Polska Beteiligungs

Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas panelu będą obejmować następujące obszary:

• Świadomość potrzeby rozwoju pośród właścicieli i kadry zarządzającej
  • Akcyjność a systemowość w podnoszeniu kompetencji
  • Od eksperta merytorycznego do eksperta w przewodzeniu i motywowaniu współpracowników

Adresatami X edycji Kongresu są:

• Właściciele firm rodzinnych
  • Sukcesorzy i sukcesorki
  • Członkowie rodzin biznesowych
  • Managerowie spoza rodzin pracujących w firmie rodzinnej
  • Pracownicy zatrudnieni w firmie rodzinnej