05/04/2023

Współpraca z Beskidzką Izbą Gospodarczą

5 kwietnia nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Beskidzką Izbą Gospodarczą a Wyższą Szkołą Humanitas. Izbę reprezentowała pani Anna Bednarska – Dyrektor Biura Izby, a Uczelnię rektor, dr hab. Michał Kaczmarczyk. W wydarzeniu uczestniczyła również Ewa Kraus – Dyrektor Biura Rozwoju Uczelni.

Celem współpracy pomiędzy podmiotami jest osiągnięcie dodatkowych, wymiernych korzyści, wynikających z szerszego wykorzystania doświadczenia, wiedzy oraz potencjału Stron w prowadzonej przez nich działalności.

Zakres podpisanego porozumienia obejmuje współpracĘ, ze szczególnym uwzględnieniem następujących obszarów:

• umacniania wzajemnych kontaktów między Uczelnią i Beskidzką Izbą Gospodarczą;
  • popierania celów edukacyjnych i badawczych Uczelni;
  • budowania platformy współpracy między środowiskami biznesu i nauki;
  • wspólnej realizacji projektów badawczo-rozwojowych, w tym projektów realizowanych ze środków uzyskanych w ramach programów finansowanych ze środków UE;
  • organizacji wspólnych przedsięwzięć m.in. konferencji, seminariów, szkoleń;
  • realizacji zajęć dydaktycznych.

Dziękujemy Dyrekcji Biura Izby za poświęcony czas. Niech akt sygnowania dokumentu będzie początkiem owocnej i pomyślnej współpracy z Beskidzką Izbą Gospodarczą.