08/05/2023

Złote Indeksy przyznane!

Wyróżnienia w postaci dokumentu uprawniającego do podjęcia bezpłatnych studiów na wybranym kierunku z oferty WSH odebrali maturzyści m.in. ze szkół w Katowicach, Będzinie, Chorzowie, Sosnowcu, Wojkowicach, Czeladzi, Siemianowicach Śląskich, czy Siewierzu. Maturzyści wybrali takie kierunki, jak np. prawo, psychologia, elektroradiologia i bezpieczeństwo narodowe.

Złote Indeksy zostały przyznane uczniom szkół zrzeszonych w Sieci Współpracy Edukacyjnej, która została zainicjowana przez uczelnię w grudniu 2015 roku.

Stypendium "Złoty Indeks" przyznawane przez Rektora Wyższej Szkoły Humanitas to wyróżnienie skierowane do uczniów szkół średnich za ich szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe lub społeczne.

Warunki, jakie należy spełnić, aby zdobyć stypendium "Złoty Indeks" to posiadanie obywatelstwa polskiego oraz status ucznia ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Laureatów wybiera się w drodze konkursu lub na podstawie wskazania dyrektora placówki edukacyjnej.

Informacja o możliwości przyznania Indeksów jest przekazywana do szkół co roku. Dyrektorzy placówek oświatowych należących do Sieci Współpracy Edukacyjnej otrzymują pisemne zawiadomienie drogą poczty elektronicznej. Informacje są również dostępne na stronie internetowej Wyższej Szkoły Humanitas.

Wnioski o stypendium "Złoty Indeks" składa placówka edukacyjna, a dyrektor przesyła zgłoszenie w formie pisemnej do Koordynatora Sieci Współpracy Edukacyjnej "Złoty Indeks". We wniosku należy podać imię i nazwisko kandydata oraz opisać osiągnięcia, za które kandydat ma zostać nagrodzony.

Stypendium "Złoty Indeks" można zrealizować w najbliższym możliwym naborze na studia po jego przyznaniu. Otrzymując "Złoty Indeks", studenci są zwolnieni z opłat czesnego przez cały okres studiów.

Abiturientom życzymy, aby z łatwością pokonali wszelkie maturalne przeszkody i zrealizowali marzenia oraz plany związane z życiem osobistym i zawodowym. Z kolei posiadaczy Złotych Indeksów Humanitas serdecznie zapraszamy w mury naszej uczelni. Do zobaczenia w październiku!

Zdjęcia pochodzą ze szkół należących do Sieci Współpracy Edukacyjnej WSH.