Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

17/05/2023

Zagłębiowski Kompas z udziałem Akademii Humanitas

Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej zorganizowała drugą edycję popularnej gry miejskiej o nazwie "Zagłębiowski kompas". Wydarzenie, które odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu Wikiteka, przyciągnęło liczne drużyny i przyczyniło się do promocji miasta oraz rozwijania wiedzy uczestników.

Akademia Humanitas brała czynny udział w wydarzeniu, a uczestnicy gry mogli odwiedzić nasze stoisko.

Impreza odbyła się 17 maja na terenie Dąbrowy Górniczej, z jedną ze stacji umiejscowioną na terenie Fabryki Pełnej Życia. Start zaplanowano na godzinę 8:30, a o godzinie 9:00 nastąpiło oficjalne otwarcie stacji. Gry trwały do godziny 12:00. Drużyny składające się z dwóch uczniów z klas 7 i 8, pod opieką jednego nauczyciela, miały za zadanie pokonać wyznaczoną trasę i wykonać różnorodne zadania związane z historią i ciekawostkami regionu. Pytania dotyczyły głównie miast takich jak Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec i Będzin, skupiając się na zabytkach, historii, zakładach pracy, dzielnicach, miejscach wypoczynku, przyrodzie, znanych postaciach związanych z miastami, legendach i kulturze.

Celem gry "Zagłębiowski kompas" było utrwalenie wiedzy z zakresu historii regionu, pobudzanie aktywności i twórczego myślenia młodzieży, promocja miasta Dąbrowa Górnicza oraz poszerzanie wiedzy o Zagłębiu Dąbrowskim. Ponadto, uczestnicy mieli okazję doskonalić umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, w tym korzystania z Wikipedii, rozwijać kulturę czytelniczą i medialną, a także realizować działania zawarte w szkolnym programie wychowawczo-profilaktycznym.

Wszyscy uczestnicy gry Zagłębiowski kompas wykazali duże zaangażowanie i entuzjazm, podczas gdy organizatorzy dbali o atrakcyjność zadań i wysoką jakość wydarzenia. Wydarzenie to stanowiło nie tylko wspaniałą okazję do zdobywania wiedzy i współzawodnictwa. Gratulujemy zwycięzcom!