Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

28/08/2023

Współpraca Akademii Humanitas i SPS Płomień Sosnowiec

Władze Akademii Humanitas i zarząd klubu sportowego SPS Płomień Sosnowiec podpisały w czwartek, 24 sierpnia umowę o współpracy. Jej celem jest stworzenie warunków do rozwoju studentów i zawodniczek oraz wymiana wzajemnych doświadczeń trenerów, sportowców i kadry dydaktycznej.

Uczelnia zadeklarowała, m.in. stałą współpracę z zawodniczkami i trenerami, umożliwienie zawodniczkom klubu studiowanie na dobrych warunkach finansowych wybranego przez siebie kierunku, zapraszanie zawodników i trenerów na wykłady, warsztaty, czy spotkania ze studentami, co pozwoli na budowanie więzi i wzajemną wymianę doświadczeń. 

SPS Płomień Sosnowiec ze swojej strony, m.in. umożliwi organizację specjalnych wydarzeń promocyjnych z udziałem klubu siatkarskiego, np. dzień otwarty, podczas którego uczelnia i klub zaprezentują swoje oferty edukacyjne i sportowe.

Dodatkowo umowa zakłada wspólną pomoc uczelni i klubu w rozwijaniu umiejętności sportowych i popularyzacji wiedzy o sporcie wśród młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej.

Uczelnia i klub zobowiązały się również do wzajemnej promocji i współpracy przy organizacji imprez sportowych i rekreacyjnych.

Umowę, która obejmuje szeroki zakres współpracy zarówno w aspektach edukacyjnych, jak i sportowych, podpisali kanclerz Akademii Humanitas Aleksander Dudek i trener Płomienia, prezes klubu - Krzysztof Zabielany. Podczas uroczystego przekazania dokumentów o współpracy uczelnię reprezentowała wicekanclerz AH Agata Dudek.