Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

04/09/2023

Przywitajmy nowych uczniów VI LO w Sosnowcu!

Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze czas pełen emocji, nie tylko dla uczniów, ale także dla całej społeczności szkolnej. Koniec wakacji to początek nowej przygody edukacyjnej. W VI Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu nie było inaczej – uczniowie klas pierwszych stanęli przed nowymi wyzwaniami, ale mieli przyjemność rozpocząć ten niezwykły rok w murach Akademii Humanitas. 

- Duch Humanitas jest szczególnie bliski waszemu patronowi – Januszowi Korczakowi. Pamiętajcie, że oceny są ważne, ale ważniejszy jest człowiek, wspólne pasje, odkrywanie świata. Ważne jest abyście z nauki czerpali  to co najlepsze   – tymi słowami, w murach Akademii Humanitas przywitała przybyłych licealistów z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Sosnowcu, dziekan Wydziału Nauk Stosowanych – Ewa Kraus 

W murach Akademii Humanitas rozbrzmiewały dzisiaj radosne okrzyki i śmiech pierwszoklasistów licealistów. Powód? Początek nowego roku szkolnego przyniósł ze sobą wiele niespodzianek dla uczniów, a jedną z nich był nowy dyrektor szkoły – mgr Paweł Lekszycki, ceniony polonista, poeta. Jak powiedziała mgr Beata Szklarska„Człowiek, dla którego nie liczą się słowa, a czyny i dobro dla innych”.  

Już na pierwszy rzut oka widać było, że nowy dyrektor to osoba pełna energii i pasji do edukacji.  

- Kochani cieszę się, że razem będziemy przemierzać tę drogę. Drogę pełną wyzwań, poznawania nowego. Nie przyszliście do liceum, przyszliście do „Korczaka”, gdzie marzenia stają się rzeczywistością. Do liceum, w którym są wspaniali nauczyciele, pedagodzy i personel pomocniczy. Do liceum, w którym nie tylko będziecie się uczyć, ale również będziecie poznawać siebie, innych i nawzajem się wspierać. Ten czas to czas szczególny – przyjaźnie zawarte w liceum zostają na lata. Życzę wam abyście z tego czasu czerpali jak najwięcej pasji i pozytywnych emocji, abyście w tej podróży pozostawali sobą – podkreślał w swoim przemówieniu Paweł Lekszycki 

Również odczytano list  Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, który podkreślił, iż w tym roku ministerstwo doposażyło szkoły w infrastrukturę technologiczną. Także podkreślono wagę przyszłości młodych pokoleń i zmienności rynku.   

Podkreślano również istote współpracy między Akademią Humanitas a VI Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Sosnowcu. – To niezwykle ważne abyście mogli poznawać różne zagadnienia na poziomie akademickim. Szczególnie cieszy mnie, że każdy z was znajdzie tu w Akademii coś dla siebie, coś co pomoże w rozwoju pasji – dodała Ewa Kraus.  

Na koniec uczniowie zaprezentowali nowym kolegom co czeka ich w najbliższym czasie – Rajd Korczakowski, Pasowanie na Licealistę, a także wracający tradycyjny Bal Korczaka.  

A nam, nie pozostaje nic innego jak życzyć wszystkim licealistom udanego startu w nowej szkolnej przygodzie oraz cieszyć się perspektywą obfitującego w wiedzę i niezwykłe doświadczenia roku szkolnego. Zapraszamy was również do poznania naszych kierunków studiów.  

Zobacz naszą ofertę: studia Studia jednolite, I i II stopień