Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

16/06/2015

XXI Tatrzańskie Sympozjum Naukowe

Po raz kolejny najwybitniejsi przedstawiciele różnych dziedzin nauki, w szczególności zaś nauk pedagogicznych, będą obradować w Zakopanem podczas jednego z największych tego typu przedsięwzięć naukowych w Polsce. W dniach 22-24 czerwca br. odbędzie się bowiem XXI Tatrzańskie Sympozjum Naukowe organizowane przez Wyższą Szkołę Humanitas. Podczas trzydniowych obrad prelegenci będą dyskutowali o najważniejszych sprawach dotyczących edukacji i nauk o niej w oparciu o teorię i działania praktyczne.

Tatrzańskie Sympozjum Naukowe „Edukacja jutra” to cykliczne, organizowane od 1996 roku, wydarzenie, mające za zadanie integrowanie najwybitniejszych przedstawicieli polskiej nauki. Jego celem jest ukazanie myśli polskich i zagranicznych naukowców w najważniejszych kwestiach dotyczących edukacji i nauk o niej oraz dokonanie refleksji nad szeroko rozumianą problematyką edukacyjną. Uczestnicy konferencji podejmą również próbę określenia wizji edukacji w Polsce i w świecie współczesnym.

- Pragniemy edukacji, która spełnia oczekiwania dzieci, młodzieży i dorosłych w naszym kraju. Edukacji nawiązującej do rodzimej tradycji nauk o wychowaniu i uwzględniającej wyzwania społeczeństwa wiedzy – mówi przewodniczący Komitetu Naukowego TSN, prof. zw. dr hab. Kazimierz Denek.

- Sympozja organizowane przez Wyższą Szkołę Humanitas cieszyły się dotąd ogromnym zainteresowaniem naukowców z kraju i z zagranicy. Patronaty nad konferencją obejmowali między innymi: Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych, Wojewoda Śląski, Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Fundacja „Humanitas”, Prezydent Miasta Sosnowca, Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane
– wylicza Ewa Kraus, prodziekan Wydziału Nauk Humanistycznych WSH i sekretarz Komitetu Organizacyjnego TSN.

Nie inaczej będzie również w tym roku. Ponadto Współorganizatorami Sympozjum są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Uniwersytet Opolski oraz Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu
- dodaje mgr Ewa Kraus – sekretarz Komitetu Organizacyjnego.

Pokłosiem zaprezentowanych w trakcie Sympozjum stanowisk, będzie jak co roku wydanie przez Oficynę Wydawniczą „Humanitas” recenzowanej monografii, punktowanej zgodnie z zasadami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.