Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

13/10/2023

Vivat Szkoła! Vivat Nauczyciele!

 

Przeciętny nauczyciel mówi. Dobry nauczyciel wyjaśnia. Wielki nauczyciel inspiruje.  

[William Arthur Ward] 

 

Szanowni Państwo, 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, chcielibyśmy jako Społeczność Akademii Humanitas, podzielić się kilkoma refleksjami oraz wyrazić wdzięczność za niezmierne poświęcenie, jakie każdy z Was wnosi w kształcenie i rozwijanie młodych umysłów. 

Wielu znamienitych postaci w historii, takich jak Janusz Korczak, Mark Twain czy Albert Einstein, mówiło o edukacji z głębokim zrozumieniem i szacunkiem. Wyrażali pogląd, że prawdziwy nauczyciel nie tylko przekazuje wiedzę, ale również inspiruje, kształtuje charaktery i pomaga odkrywać pasje. Cytując Korczaka: "Dobry wychowawca nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje". W każdym z Was widzimy odbicie tych słów. 

Rozumiemy, że bycie nauczycielem to nie tylko zawód, ale przede wszystkim powołanie. To codzienne podejmowanie wyzwań, adaptowanie się do nieustannie zmieniającego się świata i dążenie do tego, by każdy uczeń mógł osiągnąć swoje maksimum. To również sztuka budowania relacji, które często przetrwają wiele lat i stają się fundamentem dalszego rozwoju młodego człowieka. 

W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy z całego serca podziękować Wam za każdy wysiłek, za każdą poświęconą godzinę, za każdy gest i słowo wsparcia wobec uczniów. Wierzymy, że Wasza praca ma ogromny wpływ na przyszłość naszego społeczeństwa, kształtując pokolenia świadomych, odpowiedzialnych i zaangażowanych obywateli. 

Na koniec pragniemy życzyć Wam nieustającej energii, pasji oraz siły w dążeniu do realizacji Waszej misji. Niech nadchodzący rok szkolny przyniesie Wam wiele radosnych chwil, satysfakcji z pracy oraz poczucie, że każdy Wasz trud jest nieoceniony. 

Z wyrazami głębokiego szacunku i podziękowania, 

Społeczność Akademii Humanitas