08/12/2023

Stanowisko Uczelni w sprawie materiału Telewizji Polskiej S.A.

Szanowni Państwo,

w związku z emisją w dniu 7 grudnia br. materiału Telewizji Polskiej, pragnę zaznaczyć, że Akademia Humanitas nie ma żadnego związku z przedstawioną w reportażu spółką Quality Institute. Jednakże, z uwagi na fakt, że niektóre fragmenty przedstawionego materiału dotyczą naszej Uczelni i naruszają jej dobra osobiste informuję, że z uwagi na skalę manipulacji zawartych w reportażu, liczbę nieprawdziwych informacji w nim podanych oraz wielość działań naruszających renomę Akademii Humanitas w trybie pilnym zleciłem kancelarii reprezentującej Uczelnię wystąpienie na drogę sądową przeciwko Telewizji Polskiej S.A., autorowi reportażu oraz redaktor naczelnej programu, w którym audycja została wyemitowana. W ciągu miesiąca od dnia emisji materiału wystąpimy do Sądu Okręgowego w Warszawie z roszczeniem o ochronę dóbr osobistych i zadośćuczynienie finansowe na wybrany cel społeczny.

Aleksander Dudek

Założyciel Akademii Humanitas