Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

28/03/2024

Kanclerz Akademii Humanitas uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Sosnowca

Z dumą i radością informujemy, iż Założyciel i Kanclerz Akademii, Aleksander Dudek, został odznaczony prestiżowym tytułem Honorowego Obywatela Sosnowca. To niezwykłe wyróżnienie, przyznane na wniosek Prezydenta miasta, Arkadiusza Chęcińskiego, zostało uroczyście zatwierdzone przez Radę Miasta Sosnowca. Honorowym Obywatelem został również Krzysztof Materna.  

Aleksander Dudek, będący założycielem naszej uczelni, to osoba, która od ponad trzech dekad nieustannie pracuje na rzecz rozwoju edukacji i wspólnoty lokalnej. Jego zaangażowanie w kreowanie nowoczesnego ośrodka akademickiego przyczyniło się do wzrostu prestiżu edukacyjnego naszego miasta.  

- Działalność Kanclerza nie ogranicza się tylko do zarządzania uczelnią. Aleksander Dudek jest również filozofem, intelektualistą i filantropem, który w 2010 roku powołał do życia Fundację Humanitas, która wspiera środowisko naukowe. Dla mnie osobiście Pan Kanclerz jest znakomitym menedżerem, liderem, nauczycielem oraz mentorem, który swoją pasją i zaangażowaniem inspiruje zarówno studentów, jak i kadrę akademicką. To dzięki niemu jestem dziś tym, kim jestem, gdyż w 2004 roku to właśnie Aleksander Dudek namówił mnie, by zostawić dziennikarstwo dla nauki i dydaktyki. Jego wkład w rozwój środowiska akademickiego i lokalnej społeczności jest nieoceniony. I zaczął się na długo przed powstaniem Akademii Humanitas, gdyż jeszcze w latach 80. minionego wieku Pan Kanclerz pracował jako wykładowca w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego – mówi rektor Akademii Humanitas, prof. AH dr hab. Michał Kaczmarczyk, MBA. 

W tym roku, obok Kanclerza Aleksandra Dudka, godność Honorowego Obywatela Sosnowca otrzymał również znany polski artysta i osobowość medialna, Krzysztof Materna. Oba odznaczenia są dowodem na to, że Sosnowiec docenia różnorodne talenty i wkład w rozwój kultury oraz edukacji. 

W imieniu całej społeczności Akademii Humanitas składamy serdeczne gratulacje Panu Kanclerzowi. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią instytucji kierowanej przez tak wybitną osobowość. Dziękujemy również Radnym Miasta Sosnowca oraz Prezydentowi Arkadiuszowi Chęcińskiemu za dostrzeżenie i uhonorowanie nieocenionego wkładu Kanclerza w rozwój edukacyjny i kulturalny naszego miasta. 

To wyróżnienie stanowi nie tylko symboliczne, ale i realne docenienie lat pracy, pasji i zaangażowania Aleksandra Dudka w tworzenie lepszej przyszłości dla Sosnowca i jego mieszkańców.