Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

23/04/2024

Światła, kamera, OGRÓD!

W ramach cyklu inspirujących spotkań Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii Humanitas, słuchacze UTW oraz zainteresowani tematyką goście mieli dziś niezwykłą okazję do spotkania z Mają Popielarską, znaną widzom programu „Maja w ogrodzie”. Spotkanie przyciągnęło wielu entuzjastów ogrodnictwa, jak równi eż fanów telewizyjnej prezenterki. 

Pani Maja, dziennikarka i ogrodniczka z pasją, podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z aranżacją ogrodów oraz tajnikami pracy nad swoim popularnym programem telewizyjnym. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak wygląda telewizja od kuchni. 

Podczas wykładu, Maja Popielarska opowiedziała także o swoim osobistym związku z ogrodami: - Ogród to nie tylko przestrzeń zewnętrzna, ale przede wszystkim miejsce, które żyje razem z nami. Moje pierwsze wspomnienia związane są z zapachami trawy cytrynowej i mango, które później zmieniły się w aromat swojskiej papierówki.   

Prezenterka opisała swoją podróż ogrodniczą, od wychowania się w ogrodzie, aż po własne doświadczenia z małym, ale pełnym charakteru ogrodem przy jej obecnym domu. Wydarzenie stało się okazją do zainspirowania uczestników do eksperymentowania w własnych ogrodach oraz do docenienia pracy, jaka stoi za produkcją telewizyjną. Spotkanie z Mają Popielarską pokazało, jak łatwo można połączyć miłość do natury z dynamicznym życiem zawodowym w mediach.