Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

07/05/2024

Akademia Humanitas zacieśnia współpracę z sosnowiecką delegaturą RIG w Katowicach

Akademia Humanitas zacieśnia współpracę z sosnowiecką delegaturą RIG w Katowicach.

Jeszcze przed majówką byliśmy gospodarzami spotkania sosnowieckiej delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Spotkanie to stało się okazją do zacieśnienia współpracy między uczelnią a lokalnym środowiskiem biznesowym.

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego dnia były wybory uzupełniające do Zarządu Delegatury.  

- Niewątpliwie to zaszczyt i kredyt zaufania dla mnie jako przedstawicielki Akademii Humanitas w strukturach Regionalnej Izby Gospodarczej. Stawiamy na aktywną współpracę z lokalnym środowiskiem biznesowym. Dzięki tej współpracy nasi studenci zyskują dostęp do ciekawych wydarzeń biznesowych, a także mają możliwość poszerzania swojej wiedzy i zdobywania doświadczenia w rzeczywistym środowisku biznesowym. Taka współpraca dodatkowo ubogaca kierunki studiów z zakresu prawa oraz zarządzania, zarówno na poziomie studiów dyplomowych, jak i podyplomowych – podsumowuje Dziekan Kraus. 

Sosnowiecka Delegatura Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach wybrała nowy skład Zarządu podczas posiedzenia Walnego Zgromadzenia. Nowi członkowie Zarządu to: 

  • Krzysztof Haładus – Prezes Zarządu 
  • Ewa Kraus – Wiceprezes Zarządu 
  • Iwona Woźniak – Wiceprezes Zarządu 
  • Piotr Rogosz – Wiceprezes Zarządu 

Podczas posiedzenia Walnego Zgromadzenia omówiono dalsze plany rozwoju Delegatury. Wśród najważniejszych działań zaplanowano: 

  • współorganizację spotkania dla przedsiębiorców, przedstawicieli władz samorządowych, polityki, nauki, kultury, sztuki oraz biznesu, 
  • organizację cyklicznych spotkań przedsiębiorców Sosnowieckiej Delegatury RIG; 
  • aktywizację uczestnictwa w działaniach Delegatury wszystkich jej Członków; 
  • zaproszenie nowych firm do współpracy w ramach Delegatury.  

- Wraz z Zarządem serdecznie zapraszamy do współpracy nasze lokalne otoczenie biznesowe. Nasze spotkania to nie tylko rozmowa o biznesie, to inspiracja do rozwoju, do działań i wspieranie rozwoju lokalnego biznesu – dodaje Ewa Kraus.  

Zatem i my, jako społeczność Akademii Humanitas, zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach. Przyjdźcie, poznajmy się, zaproponujcie własne pomysły, aby mieć realny wpływ na korzyści wynikające z naszej działalności.