Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

10/06/2024

Kolorowy Świat Sztuki w gliwickiej filii, czyli Vivat kreatywność!

W minioną sobotę, 8 czerwca, gliwicka filia Akademii Humanitas zamieniła się w żywą przestrzeń pełną sztuki i edukacji. Dzięki współpracy z Biprohut Stacja Gliwice, Zespół Marketingu i Komunikacji Akademii współorganizował „Kolorowy Świat Sztuki”, wydarzenie, które przyciągnęło zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

W ramach popołudniowych atrakcji, uczestnicy mieli okazję skorzystać z bogatego wachlarza zajęć. Od bezpłatnych konsultacji prawnych oferowanych przez dr. Aleksandra Kwaśniaka i Sebastiana Kluczewskiego, przez relaksacyjne sesje VR, po edukacyjne gry dla najmłodszych. Specjalne zajęcia plastyczne „Buba ma emocje” pozwoliły dzieciom zrozumieć i wyrazić różne uczucia na małym pluszaku Bubie, a interaktywna gra z Panem Paragrafem „Jak działa prawo?” wprowadzała podstawowe zasady prawa poprzez zabawę z puzzlami. 

- Myślę, że przez zabawę Natka więcej zapamięta niż jak ktoś by tłumaczył, że coś wolno, a czegoś nie wolno – mówiła mama Natalii.  

- Każdy z nas ma problem z emocjami i nie wie jak je wyrazić. Na szczęście taka krótka rozmowa z dzieckiem i praca z kolorowanką wiele może pomóc. Na przykład Szymek nie wiedział jak wygląda zazdrość dopóki sobie nie uświadomił co czuł kiedy jego siostra dostała lepszą zabawkę – mówi tata Szymka i Kasi.  

- Uważam, że to świetnie, że w programie obejmującym sztukę i warsztaty malarskie, plastyczne ujęto też konsultacje z prawnikiem. Sam też chętnie skorzystałem – mówi Piotr, uczestnik spotkania.  

Rodzice i dziadkowie mogli cieszyć się sesjami VR lub towarzyszyć Tofikowi podczas oprowadzania po uczelni, podczas gdy ich pociechy uczestniczyły w warsztatach. Same dzieci również poznały Tofika i chętnie robiły sobie z nim zdjęcia. Organizatorzy po zakończeniu wydarzenia również wyrazili swoją wdzięczność w specjalnym poście: „Jesteśmy niezwykle wdzięczni za każdą chwilę spędzoną razem w tym dniu, pełnym inspiracji i twórczej energii”, napisali Klaudia, Kacper i Piotr z Zespołu Organizacyjnego. 

„Kolorowy Świat Sztuki” nie tylko umożliwił zdobycie nowych umiejętności i wiedzy, ale także pozwolił społeczności bliżej poznać ofertę edukacyjną Akademii Humanitas. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do odkrycia, jak sztuka i nauka mogą współgrać, tworząc inspirujące środowisko dla wszystkich pokoleń.