17/05/2016

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy

Wyższa Szkoła Humanitas zaprasza na kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy "Przyszłość w rozumie", który odbędzie się w dniach 23 – 24 maja 2016 r. w siedzibie Uczelni. Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w oba dni rozpocznie się o godz. 11:00. Wciąż jeszcze można zgłaszać chęć udziału. Nagroda główna to wycieczka do Londynu!

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy ma na celu propagowanie postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności i kompetencji uczniów oraz zacieśnianie współpracy środowiska akademickiego z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ubiegłym roku inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem – w Konkursie Wiedzy wzięło udział ponad 100 uczniów z całej Polski.

Tegoroczna edycja konkursu poszerzona została o dyktando w języku angielskim, które realizowane będzie przy współpracy merytorycznej zagranicznych uczelni partnerskich WSH. Drugi dzień konkursu poświecony zostanie weryfikacji wiedzy w trzech kategoriach:

• biologiczno-chemicznnej,
  • historii i WOS-u,