Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

01/09/2016

WSH podczas obchodów Święta Wojska Polskiego

Wyższa Szkoła Humanitas uczestniczyła w tegorocznych wojewódzkich obchodach Święta Wojska Polskiego w Tychach oraz w obchodach Święta Wojska Polskiego zorganizowanych przez będzińską WKU na terenie Dąbrowy Górniczej. Podczas obu uroczystości rektora WSH reprezentował Kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych WSH, mgr Wacław Kubies.

 

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego na terenie administrowanym przez WKU w Będzinie zorganizowane zostały w Dąbrowie Górniczej. Organizatorami uroczystości była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie oraz Miasto Dąbrowa Górnicza, które obchodziło 100 lat nadania praw miejskich. 18 sierpnia na Placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia odbyły się główne uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego. Podczas nich miało miejsce wręczenie odznaczeń, awansów i innych wyróżnień.

 

Wśród wyróżnionych znalazł się również mgr Wacław Kubies, który został odznaczony przez Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie, płk Zbigniewa Kopa Medalem  Pamiątkowym WKU. Druga część uroczystości odbyła się już na terenie Parku Hallera, gdzie zorganizowano Piknik Militarny i pokazy sprzętu wojskowego.

 

24 sierpnia zorganizowano w Tychach obchody Wojewódzkiego Święta Wojska Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Św. Marii Magdaleny. Po mszy delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. Następnie ulicami Tychów przemaszerowała parada wojskowa, w której uczestniczyły kompanie honorowe Wojska Polskiego, Policji i Państwowej Straży Pożarnej, husaria, Poczty Sztandarowe Związków Kombatanckich, szkół i zakładów pracy oraz sprzęt wojskowy.