Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na wykład inauguracyjny

29/09/2021

Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w wykładzie inaugurującym rok akademicki 2021/2022 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas. Wykład pt. Droga Zagłębiaków do niepodległości w okresie zaborów w naszym regionie, wygłosi prof. dr hab. Dariusz Nawrot.

Życzenia Wielkanocne

02/04/2021

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim Państwu oraz Waszym bliskim - pogody ducha, odpoczynku i zdrowia.

Zespół pracowników Uniwersytetu Międzypokoleniowego

Dzień Babci i Dzień Dziadka

20/01/2020

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich nadchodzącego Święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha i satysfakcji z wnucząt.

Zespół Uniwersytetu Międzypokoleniowego WSH

Komunikat

04/01/2021

Szanowni Państwo,
w związku z panującymi w kraju i na świecie obostrzeniami, nadal nie odbywają się zajęcia UTW Humanitas. Do odwołania pozostają również wstrzymane zpisy na UTW Humanitas. O dalszych decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco.

ŻYCZYMY PAŃSTWU DUŻO ZDROWIA!

Wykład inauguracyjny odwołany!

26/10/2020

Szanowni Państwo,
w związku z nowymi obostrzeniami wynikającymi z decyzji prezesa rady ministrów wykład inauguracyjny Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas zostaje odwołany. O dalszych decyzjach będziemy państwa informować na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia i życzymy zdrowia.

Zespół UTW Humanitas

Zapraszamy na wykład inauguracyjny

07/10/2020

Trening pamięci online

18/06/2020

Szanowni Słuchacze,
zapraszamy Państwa do skorzystania z treningu pamięci dr Edyty Bonk w odcinkach. Możecie go Państwo wykonywać w zaciszu domowym, w dowolnym dla Was czasie i sprzyjających okolicznościach.

Link do odc. 1. znajuje się TUTAJ >>  a link do odc. 2. TUTAJ >>

Nie izoluj się od wiedzy

22/04/2020
Chcesz dowiedzieć się czegoś nowego? Zgłębić interesujący Cię temat lub dziedzinę? Zobaczyć jak z perspektywy studenta wyglądają wykłady na naszej Uczelni?

Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładach i warsztatach online prowadzonych przez wykładowców Wyższej Szkoły Humanitas.

Wybierz interesujący Cię temat i dołącz do otwartych wykładów online >>

Gazeta Senior dostępna online

25/03/2020

Szanowni Państwo,
z uwagi na zaistniałą sytuację, do odwołania nie będzie dostępny na Uczelni miesięcznik Gazeta Senior. Jednak serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzenia serwisu internetowego Gazety >>

Zarówno numer aktualny, jak i wydania archiwalne miesięcznika możecie Państwo przeglądać, choć elektronicznie, ale w dużym formacie TUTAJ >>

Bezpłatne wsparcie psychologiczne

18/03/2020
6. doświadczonych psychologów i psychoterapeutów, rozgrzane linie telefoniczne. Akcja prowadzona przez Instytut Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas wraz z Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy w Katowicach. Z bezpłatnej rozmowy z ekspertami mogą skorzystać także seniorzy, którzy ze względu na swój wiek znajdują się w grupie szczególnie narażonej na negatywne skutki choroby wywołanej koronawirusem >>

Pilny komunikat!

11/03/2020

Szanowni Państwo,

w trosce o Państwa bezpieczeństwo, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z ogłoszonymi zadsadami funkcjonowania Uczelni, wymuszonymi przez zagrożenie pandemiczne w kraju >>

ORGANIZACJA ZAJĘĆ - OPŁATY - ZAPISY

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Pracujemy w oparciu o cykl roku akademickiego. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Humanitas zapisani na dany rok akademicki mogą wziąć udział:

  • we wszystkich wykładach organizowanych przez Uczelnię w ramach Uniewersytetu Trzeciego Wieku w okresie październik - czerwiec. Wykłady są podstawową formą udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Humanitas w danym roku akademickim. Udział w nich finansuje opłata roczna. Odbywają się od października do czerwca. Liczba wykładów w ramach miesiąca waha się od 3 do 4,
  • innych wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię, na które pracownicy Uniwersytetu Międzypokoleniowego zapraszają słuchaczy UTW Humanitas w trakcie roku akademickiego,
  • we wszystkich spotkaniach organizowanych w ramach Klubów Zainteresowań funkcjonujących na UTW Humanitas. Spotkania każdego klubu odbywają się raz w miesiącu i trwają 60-90 minut.
  • wybranych warsztatach, które są zajęciami fakultatywnymi (dodatkowo płatnymi), na które obowiązują odrębne zapisy dokonywane w trakcie roku - minimalna grupa, przy której uruchamiany jest dany warsztat liczy 10 osób.

OPŁATY

Opłata wpisowa na dany rok akademicki (obejmująca udział w wykładach UTW):

  • 120 zł/os. dla osób będących słuchaczami UTW Humanitas od przynajmniej 1 roku,
  • 150 zł/os. dla nowych słuchaczy UTW Humanitas.

Opłata za uczestnictwo w warsztatach fakultatywnych w danym roku akademickim (wyłącznie dla słuchaczy UTW Humanitas w danym roku akademickim):

  • 15 zł/os. - udział w jednym, wybranym warsztacie.

Zapraszamy do zakupu karnetów udziału w 6. dowolnie wybranych warsztatach w danym roku akademickim
w cenie 60 zł/os.

ZAPISY

Zapisy udziału w wykładach UTW Humanitas na najbliższy rok akademicki odbywają się w sposób ciągły aż do 30 września przed inauguracją roku akademickiego, którego dotyczą.

Słuchaczem UTW Humanitas może być każda osoba w wieku "50+", bez względu na wykształcenie, która pragnie zdobywać i pogłębiać wiedzę oraz aktywnie spędzać czas.

Warunkiem przyjęcia w danym roku akademickim jest:

  • nowi słuchcze - wypełnienie formularza rekrutacyjnego oraz uiszczenie opłaty rocznej - podczas zapisu należy mieć ze sobą dowód osobisty,
  • słuchacze UTW Humanitas w poprzednim roku akademickim - wypełnienie formularza aktualizacji danych osobowych oraz uiszczenie opłaty rocznej.

Zapisy na fakultatywne warsztaty organizowane w trakcie trwania roku akademickiego trwają od momentu ogłoszenia daty i tematyki warsztatu. Rekrutacja na dany warsztat kończy się na 3-5 dni przed wskazaną w harmonogramie datą realizacji warsztatu,

w którym zainteresowany słuchacz UTW Humanitas chciałby uczestniczyć. Warunkiem przyjęcia jest dokonanie opłaty za udział w warsztacie najpóźniej w dniu poprzedzającym jego rozpoczęcie.

UWAGA: z uwagi na trwające obostrzenia związane z pandemią - liczba miejsch

UWAGA
Z uwagi na trwające w kraju obostrzeniami związane z pandemią:
1. liczba miejsc jest ograniczona
2. zachęcamy do przesyłania zgłoszeń chęci udziału w zajęciach UTW Humanitas w roku akademickim 2021/2022
za pośrednictwem e-mail: utw@humanitas.edu.pl

DLA SŁUCHACZA 2020/2021

KONTAKT

Uniwersytet Międzypokoleniowy WSH

KLIKNIJ >>

AKTYWNOŚCI proponowane Słuchaczom UTW Humanitas

Wykłady stacjonarne

Wykłady są podstawową formą udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Humanitas w danym roku akademickim.  Udział w nich finansuje opłata roczna. Odbywają się od października do czerwca. Liczba wykładów w ramach miesiąca waha się od 3 do 4.

 

Warsztaty tematyczne

Warsztaty dla Słuchaczy UTW Humanitas są zajęciami fakultatywnymi, dodatkowo płatnymi, na które obowiązują zapisy. By dany warsztat mógł się odbyć - minimalna liczba chętnych musi liczyć min. 10 osób.

Koszt każdego warsztatu to 15 zł.

Zapraszamy do zakupu karnetów na udział w sześciu dowolnie wybranych warsztatach w cenie 60 zł/osobę.

Warsztaty realizowane są w następujących obszarach tematycznych:

   

Kluby zainteresowań

Kluby zainteresowań to cykliczne, bezpłatne spotkania z pasjonatami z różnych dziedzin. Spotkania każdego klubu odbywają się raz w miesiącu i trwają 60-90 minut. Spotkania klubów mają charakter otwarty, na zajęcia nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

   

 

Klub Seniora

Zapraszamy do udziału w spotkaniach Klubu Seniora. To okazja do wspólnych spotkań słuchaczy UTW Humanitas, wspólnego spędzania czasu przy kawie, herbacie, ciastku. Okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń. Jest to czas dla WAS – to WY nasi drodzy Słuchacze tworzycie klimat TEGO miejsca. Wszelkiego rodzaju inicjatywy związane z działalnością Klubu Seniora są mile widziane.

Kalendarz spotkań w danym roku akademickim ustalają SAMI Słuchacze UTW Humanitas - zgodnie z własnymi potrzebami.

Pozostałe aktywności - przykłady