Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Psychologia

O kierunku

Obserwujemy, weryfikujemy i badamy trendy a nasze analizy zostały dostrzeżone przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Unię Europejską i wsparte potężnym dofinansowaniem (prawie 12mln zł) na najbardziej perspektywiczne kierunki przyszłości. Skorzystaj z dofinansowania do czesnego oraz studiuj wykorzystując najnowsze techonologie.

Jeśli interesujesz się mechanizmami rządzącymi ludzką psychiką, zachowaniem, relacjami międzyludzkimi a także jesteś otwarty na drugiego człowieka i chcesz nieść pomoc oraz wsparcie to kierunek idealny dla Ciebie.
Program studiów pozwala wejść w głąb natury człowieka i zrozumieć emocje odpowiadające za postępowanie w różnych sytuacjach życiowych i zawodowych. Wyjaśnia złożoność ludzkiej psychiki oraz daje praktyczne narzędzia  do pracy w charakterze psychologa z kwalifikacjami psychologicznymi ogólnymi i szczegółowymi.

  • Kierunek wyróżniony przez Ministerstwo Nauki nagrodą o wartości 1mln zł za realizowany program studiów!
  • Dostęp do rozbudowanej i doskonale wyposażonej Pracowni Testów Psychologicznych
  • Gościnne wykłady cenionych praktyków jak Lew Starowicz czy Małgorzata Ohme
  • Warsztaty fakultatywne uzupełniające program studiów: język migowy, psychologia mediów, techniki zapamiętywania, coaching, mentoring, negocjacje i mediacje, psychologia sądowa.
  • Wyposażenie do badań zachowań behawioralnych i reakcji somatycznych, modele czaszki, układu nerwowego, EEG

Specjalności

Neuropsychologia kliniczna i neurologopedia

Podstawowym celem specjalności Neuropsychologia kliniczna i neurologopedia jest wykształcenie psychologów posiadających szeroką wiedzę i umiejętności pracy z osobami dotkniętymi zaburzeniami funkcji poznawczych w wyniku udarów, urazów Centralnego Układu Nerwowego. Studenci podczas realizacji programu tej specjalności poznają mechanizmy ich powstawania, nauczą się je rozpoznawać i poddawać terapii. Ponadto słuchacze zdobędą konkretne umiejętności, które pozwolą im stosować zdobytą wiedzę w praktyce. Liczne narzędzia, które poznają podczas studiów a służące do przesiewowej i szczegółowej diagnostyki procesów mózgowych, będą narzędziami do określenia deficytów poznawczych, co pozwoli na przygotowanie i zastosowanie właściwej interwencji oraz ocenić jej skuteczność.

Program specjalności kładzie bardzo duży nacisk na umiejętności niezbędne przy kontakcie z osobami chorymi neurologicznie i psychiatrycznie stąd większość zajęć odbywać się będzie w szpitalu przy łóżku chorego. Student podczas zajęć  zmierzy się z niepełnosprawnością, specyfiką wieku podeszłego, wpływem farmakoterapii.

Specjalność Neuropsychologia kliniczna i neurologopedia daje także możliwości poznania pracy neurologopedycznej, uzyskania wiedzy do prowadzenia badań z zakresu neuropsychologii.

Interdyscyplinarność tego kierunku jest możliwa dzięki realizowaniu zajęć przez ekspertów-praktyków lekarzy, psychologów, logopedów i rehabilitantów z Instytutu Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas, SP ZOZ "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka oraz Missouri Institute of Mental Health w USA.

Mocnym atutem specjalności są zajęcia praktyczne realizowane w Szpitalu w GCR Reptach z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu medycznego.

Program kształcenia specjalności uwzględnia aktualną sytuację na rynku pracy i stwarza szerokie perspektywy kształtowania kariery zawodowej, np.

  • w szpitalach na oddziałach rehabilitacyjnych, neurologicznych i geriatrycznych,
  • w poradniach zdrowia psychicznego,
  • w ramach własnej działalności konsultacyjnej, doradczej, interwencyjnej i terapeutycznej,
  • w gabinetach prywatnych prowadzących rehabilitację funkcji poznawczych,
  • w uczelniach wyższych i zespołach naukowych, zajmując się dydaktyką i badaniami klinicznymi z zakresu psychologii zdrowia i choroby oraz osobowości.

Specjalności realizowane są na 7,8,9,10 semestrze. Uruchomienie specjalności warunkowane jest grupą minimum 15 osobową.

Opłaty

 


Studia dofinansowane z środków UE
studia jednolite magisterskie stacjonarne

  • dla osób z wyższym wykształceniem od V semestru
 
 Czesne już od 340 
 
Opłaty - do pobrania

dla osób z wyższym wykształceniem

Procedura przyjęcia na Psychologię w trybie dla osób z wyższym wykształceniem.

Kandydat na studia na kierunek psychologia w trybie dla osób z wyższym wykształceniem składa w dziale rekrutacji WSH kserokopie (oryginały do wglądu) dokumentów potwierdzających wyższe wykształcenie tj.:

  • dyplomy oraz suplementy (indeks w przypadku braku suplementu) studiów I stopnia, II stopnia oraz jednolitych magisterskich,
  • świadectwa ukończenia studiów podyplomowych,
  • certyfikaty uzyskane podczas szkoleń, warsztatów itp.

Dokumenty te stanowią podstawę do wydania decyzji Dziekana Wyższej Szkoły Humanitas w sprawie przyjęcia na semestr wyższy niż pierwszy. Decyzja ta zawiera informacje, na który semestr kandydat może zostać przyjęty, wskazuje przedmioty zaliczone oraz warunki dodatkowe, które należy zrealizować podczas trwania studiów. W decyzji tej znajduje się również informacja dotycząca warunków finansowych. Po zapoznaniu się z decyzją dziekana i akceptacją warunków w niej zawartych, kandydat na studia w trybie dla osób z wyższym wykształceniem może dokończyć proces rekrutacji.

 

Kandydat w dziale rekrutacji składa kserokopie dokumentów. Oryginały prosimy mieć ze sobą do wglądu.

Nowoczesna Pracownia Psychologiczna

Dzięki wsparciu z środków unijnych została wyposażona pracownia psychologiczna w najnowocześniejszy sprzęt - aparat typu Piórkowski, aparat typu krzyżowy, miernik parametrów reakcji, stereometr, noktoskop, model czaszki dorosłego człowieka, model układu nerwowego, EEG oraz Tablice Poppelreutera.

Dzięki tym sprzętom student ma możliwość nauki i poznania najpopularniejszych narzędzi wśród psychologów pracy umożliwiających badanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, narzędzia do diagnozowania szybkości reakcji psychomotorycznej, koncentracji uwagi, dokładności spostrzegania, szybkości podejmowania decyzji, odporności na zmęczenie.Z kolei zakupione aparaty stosowane są do badań w psychologii pracy, psychologii transportu, psychologii sportu, diagnostyce klinicznej oraz mają zastosowanie w innych badaniach naukowych. Tablice Poppelreutera posłużą do badania oceny koordynacji, podzielności oraz przerzutności uwagi/koncetracji w warunkach presji czasowej. Student poznaje jak wygląda noktoskop czyli wszechstronny aparat do diagnostyki właściwości receptora wzrokowego.

Wyposażenie odpowiednich pracowni zapewnia, że absolwent może od razu przystąpić do wykonywanej pracy.

Opiekun Studenta

Opiekun Projektowy

mgr Sybilla Salisz 
tel.: 32 363 12 06 / 36 363 12 27
Pokój: 009 (parter)
e-mail: sybilla.salisz@humanitas.edu.pl 

Zapisz się

ZAPISZ SIĘ ON-LINE! (KLIKNIJ TUTAJ)