Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Polityka równości płci Prawne i psychologiczne aspekty zasady równości kobiet i mężczyzn

O szkoleniu

Celem szkolenia jest podniesienie poziomu wiedzy jego uczestników na temat zagadnienia równości płci. W ramach zajęć przedstawione zostaną najważniejsze akty prawa międzynarodowego, europejskiego i krajowego, regulujące zasadę równości kobiet i mężczyzn. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest dyskryminacja, jakie są jej rodzaje i formy, a także, jak można z nią walczyć. Poznają prawne, biologiczne, psychologiczne, politologiczne, społeczne i kulturowe aspekty płci społeczno-kulturowej (gender). Wraz z prowadzącą prześledzą też działania mechanizmów dyskryminacji na rynku pracy. Szkolenie zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod pracy warsztatowej, maksymalnie włączających uczestników w procesu uczenia się (praca w grupach, burza mózgów, dobre praktyki, studia przypadków itd.).

Korzyści

Udział w szkoleniu pozwoli jego uczestnikom poznać podstawowe pojęcia związane z równością płci, jak również nauczyć się korzystania z praktycznych narzędzi pomagających niwelować nierówności i monitorować działania prorównościowe. Ponadto, dowiedzą się Państwo, jak dobrze i skutecznie wdrażać zasadę równości na wszystkich etapach działania projektu.

Założenia programowe

  • Płeć biologiczna a płeć społeczno-kulturowa (gender).
  • Mechanizm stereotypizację i problematyka dyskryminacji.
  • Prawne podstawy zasady równości kobiet i mężczyzn.
  • Europejska strategia gender mainstreaming i polska polityka równości płci.
  • Standard minimum. Równość kobiet i mężczyzn w projektach unijnych.
  • Zarządzanie różnorodnością.

Szkolenie jest uzupełnieniem programu studiów podyplomowych na kierunkach:

 

Sylwetka trenera

Pracowniczka naukowa, wykładowczyni akademicka, trenerka równościowa. Absolwentka politologii i administracji (Uniwersytet Śląski w Katowicach). Doktorantka na kierunku nauki o polityce, przygotowuje dysertację na temat równości kobiet i mężczyzn w polityce lokalnej. Jest autorką i współautorką wielu artykułów naukowych oraz trzech raportów z badań i publikacji książkowych. Pracuje przy równościowych i antydyskryminacyjnych projektach badawczych. W kadencji 2006 - 2010 oraz obecnie w kadencji 2014 - 2018 pełni funkcję radnej Rady Miejskiej Będzina.

Termin i cena

Czas trwania: 1 dzień - 8 godzin dydaktycznych

Termin realizacji: ustalany po utworzeniu grupy

Cena: 190 zł, studenci i absolwenci WSH 150 zł

Wypełnij formularz zgłoszenia online

W przypadku realizacji warsztatów w formule szkolenia zamkniętego (dla 10 – 20 osobowej grupy uczestników z jednej instytucji) założenia programowe, czas realizacji, termin i miejsce szkolenia oraz odpłatność ustalamy indywidualnie ze Zleceniodawcą.

Pobierz formularz zapytania dot. realizacji szkolenia zamkniętego