Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

 

W związku z decyzją Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego z dnia 11 marca 2020 roku, uprzejmie informujemy, że zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Humanitas zostają zawieszone do dnia 25 marca 2020 roku. Zawieszenie obejmuje zajęcia odbywające się w formie bezpośredniego kontaktu  nauczycieli akademickich ze studentami. Zajęcia te zostaną zastąpione wykładami i kursami prowadzonymi w formie e-learningowej, w szczególności poprzez umożliwienie studentom dostępu on-line do materiałów dydaktycznych opracowanych przez wykładowców lub za pośrednictwem platformy click meeting. W okresie od dzisiaj (tj. 11 marca) do dnia 25 marca 2020 nie będą się również odbywały zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Uniwersytetu Dziecięcego oraz wszelkie inne spotkania i wydarzenia o charakterze dydaktycznym, konferencyjnym lub szkoleniowym.

 
 
 
 
                                                                                                                                                

Inauguracja projektu "Przedszkolak na Uczelni" 2018/2019 już za nami!

Październik jest dla wszystkich studentów - i tych mniejszych, i tych ciut starszych - miesiącem bardzo ważnym. Już kolejny raz mamy przyjemność zainaugurować spotkania naszych przedszkolaków z wykładowcami akademickimi w ramach naszych comiesięcznych interaktywnych wykładów. Pierwsze spotkanie zainaugurowaliśmy w Sosnowcu. Aula Wyższej Szkoły Humanitas wypełniła się małymi Studentami, którzy z rąk Prodziekan ds. współpracy z zagranicą Mai Chyży - Dudek przyjęli ślubowanie na Żaków. W gronie studentów z przyjemnością witamy również maluchy z Małopolski. Poniżej kilka zdjęć z naszych październikowych spotkań.

 

 

Pierwsze Przedszkole Partnerskie Wyższej Szkoły Humanitas!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Niepubliczne Przedszkole Językowo - Sportowe "Uniwersytet Przedszkolaka" zostało pierwszym Przedszkolem Partnerskim Wyższej Szkoły Humanitas. Uczelnia obejmuje patronat merytoryczny nad placówką, a Uniwersytety Dziecięce WSH są odpowiedzialne za przygotowanie spersonalizowanych zajęć dla przedszkolaków oraz wsparcie kadry dydaktycznej. Porozumienie zostało podpisane przez Prodziekana WSH, dr Mariusza Lekstona oraz Panią Agnieszkę Trembecką - założycielkę olkuskiej placówki.

Cieszymy się niezmiernie z tej współpracy!

 

 

Rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia w roku akademickim 2018/2019

Serdecznie zapraszamy przedszkola do udziału w kolejnej edycji zajęć z cyklu "Przedszkolak na Uczelni". Po raz kolejny zapraszamy zainteresowane placówki bądź grupy do przedszkolne zgłaszania chęci udziału w naszym projekcie. Tegoroczne zajęcia przewidują 8 spotkań w roku akademickim (październik 2018 - czerwiec 2019).  Każdy mały student otrzymuje swój indeks (na początku roku) – w którym przez cały rok gromadzi pamiątkowe naklejki i pieczątki oraz dyplom absolwenta (na zakończenie roku akademickiego). Opłata za uczestnictwo wynosi tylko 100,00 zł za cały rok spotkań!

Zapraszamy do zapisów!

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo pod nr tel. 32 363-12-31, 600-105- 578 oraz pisząc na adres e-mail: przedszkolak@humanitas.edu.pl 

 

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018

21 czerwca zakończyliśmy nasz tegoroczny cykl wykładów dla przedszkolaków. Dla wszystkich dzieci oznacza to zbliżające się wakacje (na które zapewne czekają z niecierpliwością), a dla naszych najmłodszych Studentów to znak, że wkraczają do zaszczytnego grona Absolwentów Uniwersytetów Dziecięcych WSH. Przedszkolaki otrzymują na tę okoliczność z rąk władz Wyższej Szkoły Humanitas dyplomy, medale oraz najważniejszy atrybut -birety - nadające im tytuł najlepszego absolwenta. Dziękujemy władzom Wyższej Szkoły Humanitas, Prodziekan ds. współpracy z zagranicą Mai Chyży - Dudek oraz Prodziekan ds. badań naukowych i transferu wiedzy dr Joannie Podgórskiej – Rykała, za otwarcie uroczystości oraz wprowadzenie żaków w grono absolwentów naszej uczelni.

W tym tygodniu ostatni raz spotykamy się z Wami na naszych weekendowych wykładach, ale nie oznacza to że się lenimy! Przygotowujemy dla Was fantastyczne letnie atrakcje podczas wyjazdów Letniej Akademii Humanitas.

Naszym przedszkolakom serdecznie dziękujemy za tak liczną obecność na spotkaniach i fantastyczną aktywność podczas naszych naukowych wykładów, a studentów Uniwersytetu Dziecięcego zapraszamy już w sobotę na zajęcia. Do zobaczenia!

 

 

 

Letnia Akademia Humanitas 2018 – czas start!

 

Co robić aby nie nudzić się w te wakacje? Koniecznie podróżować z nami! Letnia Akademia Humanitas 2018 „Podróże małe i duże” to codziennie inna wycieczka, a na każdej z nich przygotowaliśmy inne warsztaty.

Tegoroczny rozkład jazdy :)

 

  • Zbiórka codziennie odbywa się o godzinie 8:00 w holu Wyższej Szkoły Humanitas
  • Powroty planowane są w godz. 16:00 – 17:00
  • W cenę każdej wycieczki wliczony jest jeden ciepły posiłek (obiad w restauracji bądź grill na terenie zwiedzanego obiektu)

 Rekrutacja na wycieczki odbywa się za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego TUTAJ.

Przed rejestracją dziecka koniecznie prosimy zapoznać się z regulaminem LAH. Po wypełnieniu formularza (najpóźniej do 2 dni roboczych) otrzymają Państwo e-mail potwierdzający rejestrację.

Opiekunowie mogą rejestrować dzieci na pojedyncze wyjazdy, jak i na cały tydzień.

U W A G A! Dla osób rejestrujących dzieci na cały tydzień przewidziany jest rabat! Ceny zawarte są w formularzu rejestracyjnym.

Dane do przelewu:

Wyższa Szkoła Humanitas
ul. Kilińskiego 43
41-200 Sosnowiec
Nr konta 24 1050 1360 1000 0008 0337 9932

 

Opłatę należy uiścić z dopiskiem: LAH_ imię i nazwisko dziecka

 

Warsztaty LEGO Education® WeDo 2.0 dla najmłodszych!

Najmłodsze Żaki - Przedszkolaki i ciut starsze NOWOŚĆ: warsztaty LEGO® Education WeDo 2.0. 

LEGO® to nie tylko klocki - to przyroda, ekologia, inżynieria, matematyka i wiele innych przedmiotów! LEGO® Education to poznawanie świata przez zabawę i nauka rozwiązywania problemów.

UWAGA - grupa zaledwie 8 osobowa! O zakwalifikowaniu się dziecka decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat!

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6 - 8 lat i odbywać się będą w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

PLANOWANE TERMINY SPOTKAŃ:

1). 04.04.2018

2). 11.04.2018

3). 18.04.2018

4). 25.04.2018

5). 09.05.2018

6). 16.05.2018

7). 23.05.2018

8). 30.05.2018

Koszt udziału w całym cyklu spotkań to 150,00 zł. Każde warsztaty trwają 90 minut.

Formularz rejestracyjny ---> TUTAJ

 

Z przedszkolakami o zabawkach

Ferie ferie i po feriach... My nie leniuchowaliśmy tylko prężnie edukowaliśmy naszych przedszkolaków! Na naszych minionych spotkaniach z żaczkami dowiadywaliśmy się skąd w ogóle wzięły się zabawki którymi sie bawimy. Jak wyglądały pierwsze lalki i kto tak naprawdę wymyślił naszego ukochanego teddy bear? Nauczylismy się jak w 5 minut zrobić gnieciucha i zamieniliśmy się w najprawdziwszych testerów zabawek.

 

 

Kroczyckie przedszkolaki już po pierwszym wykładzie!

7 grudnia odbył się pierwszy wykład dla przedszkolaków z Kroczyc - od kilku godzin naszych nowych studentów. Do grona Studentów WSH przedszkolaki przyjęła Prodziekan ds. badań naukowych dr Joanna Podgórska-Rykała. Następnie 1/2 teamu Heweliusze Nauki, Paweł Jaskólski, przybliżył żaczkom jak powstaje muzyka. Dowiedzieliśmy się jak tworzyć dzwięki i stworzyliśmy najprawdziwszą orkiestrę. Nasi najmłodsi studenci z wielkim zainteresowaniem słuchali wykładu i jak na prawdziwych żaków przystało zadawali bardzo wiele ciekawych i trafionych pytań.

 

 

"Słodki, słony, gorzki, kwaśny i umami..." czyli przedszkolaków nauka o smakach

Podczas wykładu dowiedzieliśmy się o smaku, a raczej aż 5 smakach. Poznaliśmy kubki smakowe, z czego się składają i gdzie dokładnie występują oraz jaką pełnią rolę. Jak odczuwamy smak UMAMI? I gdzie można go spróbować? Czy zwierzęta i owady odczuwają smaki tak jak my? Czy można poczuć smak… nogami? Pytaniom przedszkolaków nie było końca.

Nasze czwartkowe spotkanie było również inauguracją kolejnego roku naszych spotkań w Sosnowcu. Przedszkolaki do grona studentów przyjęła Prodziekan WSH Maja Chyży - Dudek.

 

 

"Przedszkolak na Uczelni" 2017 / 2018 wystartował!

Ten rok akademicki rozpoczęliśmy wystrzałowo wraz z naszymi najmłodszymi studentami z Gminy Iwanowice. Spotkaliśmy się aż na trzech wykładach - w Widomej, Iwanowiach Włościańskich oraz Sieciechowicach. Od razu zabraliśmy się do nauki, a przed nami zadanie było ambitne - czekała na nas chemia i fizyka! Wraz z naszymi naukowcami z Fabryki Wiedzy przeniesliśmy się w świat "Mrożących eksperymentów", a nasi mlodzi adepci zdobyli pierwsze zaliczenie do swoich indeksów. 

 

 

Nagroda Słoneczniki 2017 dla Uniwersytetu Dziecięcego WSH

Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu zostały nagrodzone w plebiscycie Słoneczniki 2017 na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku 0-14 lat w województwie śląskim.

Jakość oferty kulturalnej oceniali zarówno rodzice, przyznając swoją nagrodę poprzez głosowanie, jak i eksperckie jury. Jurorzy, specjaliści w dziedzinach rozwoju i wychowania, ocenili i przyznali nagrody w sześciu kategoriach: Język, Ruch, Logika, Muzyka, Sztuki Wizualne, Przyroda. Warsztaty z LEGOROBOTYKI otrzymały statuetkę Słoneczniki 2017 w kategorii Logika - właśnie za ta inicjatywę. Zajęcia prowadzone w Uniwersytetach Dziecięcych WSH zostały określone jako doskonałe połączenie nauki i zabawy. Podczas każdych zajęć dzieci budowały oraz ożywiały własnego robota! To zajęcia praktyczne, które maja za zadanie rozwijać u dziecka umiejętności logicznego myślenia, zdolność do analizy i rozwiązywania problemów. Obejmowały zagadnienia z matematyki, fizyki oraz informatyki. Każdy uczestnik konstruował wybrany przez siebie model robota oraz programował go, poznając tajniki sztucznej inteligencji.

Za każdym razem gale odbywają się w miejscach przyjaznych dzieciom i rodzicom. W tym roku uczestników plebiscytu gościło Muzeum Śląskie w Katowicach.

Nagrodę w imieniu organizatorów Uniwersytetów Dziecięcych WSH odebrała Pani Ewa Marek – Kierownik Uniwersytetu Międzypokoleniowego Wyższej Szkoły Humanitas.

 

 

 

Szanowni Państwo! W zakładce "Tematy wykładów" znajdziecie szczegółowe opisy tematów naszych spotkań w roku akademickim 2017/2018! Zachęcamy do lektury!

 

 

 

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji projektu "Przedszkolak na Uczelni" 

Celem projektu jest zainspirowanie dzieci do nauki i własnych poszukiwań oraz pokazanie im różnorodności świata nauki. W ramach inicjatywy młodzi studenci będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych i nieszablonowych wykładach m. in. z tematyki chemii, fizyki, geografii, astronomii, sztuki, historii, biologii czy archeologii. Mali studenci odbywać będą zajęcia z profesorami i pracownikami naukowymi, popularyzatorami nauki, ekspertami, przedstawicielami nauki, kultury i sztuki.

Zajęcia realizowane w ramach projektu „Przedszkolak na Uczelni”, w Roku Akademickim 2017/2018 będą odbywały się od listopada 2017 r. do maja 2018 r. w dowolnie ustalonym dniu roboczym w godzinach dopołudniowych, obejmując cykl 6 wykładów.

 

Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 w  Kaniowie

Dziś w Kaniowie kolejna grupa przedszkolaków dołączyła do grona absolwentów Uniwersytetów Dzięciecych HUMANITAS. Symboliczne medale naszym najmłodszym słuchaczom wręczyła w imieniu władz uczelni dr Joanna Podgórska - Rykała - Pełnomocnik Rektora ds. badań naukowych oraz transferu wiedzy. Przedszkolaki otrzymały również dyplom najlepszego studenta oraz pamiątkowe birety, w których z entuzjazmem wysłuchały naszego ostatniego w tym roku wykładu. W świat niesamowitych nietoperzy zabrał nas dr Wojciech Sierka.

  

 

Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 w Uniwersytetach Dziecięcych

Z ogromną radością witamy już czerwiec. Dla wszystkich dzieci oznacza on zbliżające się wakacje (na które zapewne czekają z niecierpliwością), a dla naszych najmłodszych Studentów to znak, że lada moment zostaną absolwentami Uniwersytetów Dziecięcych WSH. Zarówno przedszkolaki jak i starsze dzieci otrzymują na tę okoliczność z rąk władz Wyższej Szkoły Humanitas – Wicekanclerz WSH, Agaty Dudek oraz Prodziekan ds. współpracy z zagranicą, Mai Chyży - Dudek – dyplomy i medale nadające im tytuł najlepszego absolwenta. Zakończyliśmy już większość spotkań z najmłodszą grupą słuchaczy, czyli przedszkolakami m.in.: z Opola, Krakowa, Sosnowca oraz Jaworzna i Chrzanowa.

W tym miesiącu ostatni raz spotykamy się z Wami na naszych cosobotnich wykładach, ale nie oznacza to że się lenimy! Przygotowujemy dla Was fantastyczne letnie atrakcje, o których poinformujemy Was już niebawem.

Naszym przedszkolakom serdecznie dziękujemy za tak liczną obecność na spotkaniach i fantastyczną aktywność podczas naszych naukowych wykładów, a studentów Uniwersytetu Dziecięcego zapraszamy już w sobotę na zajęcia. Do zobaczenia!


  

 

Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 w Strzyżowicach

Za nami pierwsze zakończenie spotkań w ramach programu "Przedszkolak na Uczelni". W miniony wtorek dotarliśmy do przedszkola w Strzyżowicach, aby naszym najmłodszym studentom wręczyć dyplomy najlepszych absolwentów Uniwersytetu Dziecięcego. Żaki otrzymały również pamiątkowe medale oraz słodki upominek.

Dziękujemy serdecznie przedszkolakom za bardzo aktywny udział w naszych zajęciach. Widzimy się po wakacjach!

      

 

Pokazowy wykład w przedszkolu nr 12 w Jaworznie już za nami

W dniu wczorajszym odbył się pokaz naukowy zrealizowany jako nagroda w konkursie organizowanym podczas konferencji "Dyrektor liderem marketingu". Voucher wylosowało przedszkole nr 12 w Jaworznie. Przedszkolaki odwiedzili eksperymentatorzy z Fabryki Wiedzy, którzy przygotowali dla najmłodszych pokazy chemiczne.

       

 

Słodka prawda o czekoladzie

Ach co to były za wyklady. Było ciekawie, było wnikliwie, a przede wszystkim słodko! Nasi najmłodsi studenci z Opola, Krakowa oraz Kaniowa zagłebiali się w tajniki produkcji najbardziej popularnego przysmaku świata - czekolady. Podczas wykładu produkowaliśmy własną czekoladę, którą oczywiście później z przyjemnością degustowaliśmy.

 

"Mali Super-bohaterowie" w przedszkolu w Strzyżowicach

Dziś zawitaliśmy z kolejnym wykładem do naszych najmłodszych milusińskich z przedszkola im. Misia Uszatka w Strzyżowicach. Razem z żaczkami poznawaliśmy najmniejszych Super-bohaterów otaczającego nas świata - m.in.: uroczą ryjówkę i barwnego kolibra. Ale było fajnie!

 

Zawitaliśmy do przedszkola w Kaniowie

2017 rok rozpoczął się dla nas bardzo dobrą informacją - w gronie naszych studentów powitaliśmy przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kaniowie! Dzieci złożyły studenckie ślubowanie oraz otrzymały swoje pierwsze indeksy. Pierwszy wykład w Kaniowie przeprowadzili nasi fenomenalni eksperymentatorzy z Fabryki Wiedzy. "Mrożące eksperymenty" rozgrzały emocje do czerwoności - śmiechu i zabawy było co nie miara. 

 

Pierwszy wykład 2017 roku w Strzyżowicach

Wypoczęci po feriach świątecznych od samego początku 2017 roku wzięliśmy się raźno do działania. 9 stycznia odbył się kolejny wykład w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Strzyżowicach. Tym razem dr Edyta Sierka wprowadzała przedszkolaków w zagadnienia ornitologii, a dokładnie świata sów. Spotkanie zatytuowane było bowiem "Puchacz, sówka i uszatka - każda z nich to sowia gratka".

 

Krakowskie przedszkolaki aktywnie eksperymentowały!

Dzisiaj zawitaliśmy do Krakowa. Eksperymentatorzy z "Fabryki Wiedzy" przybliżali dzieciom czym są stany skupienia, dlaczego z chemią należy obchodzić się ostrożnie i jak w praktyce można wykorzystać chemiczne eksperymenty. 

 

Grudniowy wykład dla przedszkolaków w Opolu

Kolejna aula uniwersytecka pękała w szwach - tym razem był to zwiastun, że zaczynamy kolejny wykład dla dzieci z opolskich przedszkoli. Było energicznie, magicznie i jak zwykle wesoło. Bo chemia nie musi być nudna! Uśmiechy i zachwyty przedszkolaków świadczą o tym najlepiej. Do zobaczenia w lutym!

 

Ciało stałe, ciecz czy gaz? Czyli drugi wykład w Sosnowcu

Przedszkolaki opanowały aulę Wyższej Szkoły Humanitas! Dziś odbyły się aż dwa wykłady dla naszych najmłodszych studentów. Ekseperymentatorzy z "Fabryki Wiedzy" zaszczepiali dzisiaj dzieciom wiedzę z zakresu fizyki.

 

3 stany skupienia - eksperymenty w Strzyżowicach

Ach co to był za wykład! Pełne emocji mikołajkowe spotkanie przygotowali dla przedszkolaków Elfy - eksperymentatorzy z Fabryki Wiedzy. Było dużo piany, pary i świetnej zabawy! Nasze Żaki nie ukrywały zainteresowania i entuzjazmu - chętnych do brania udziału w eksperymentach było aż nad to :)

 

Kolejna inauguracja projektu "Przedszkolak na Uczelni"

 

Jest nam niezmiernie miło z kolejnej inauguracji projektu "Przedszkolak na Uczelni", która odbyła sie 17. listopada br. w murach Wyższej Szkoły Humanitas. Tym razem mogliśmy gościć Naszych najmłodszych studentów z Jaworzna i Chrzanowa. Po części oficjalnej i uroczystym pasowaniu, nowo przyjęci studenci wraz z rodzicami uczestniczyli w wykładzie pt. "Niesamowite nietoperze". Wszyscy świetnie się bawili !!!

Zapraszamy na kolejne wykłady !!!

 

„Przedszkolak na Uczelni”dotarł już do Małopolski!

Zawitaliśmy do Miasta Królów! 16 listopada uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok akademicki projektu "Przedszkolak na Uczelni" w Krakowie! Naszych milusińskich w gronie studentów Wyższej Szkoły Humanitas powitał Prorektor WSH, dr Mariusz Lekston. Ponad 100 młodych studentów przyjęła swoje pierwsze indeksy i wzięła udział w pierwszym wykładzie uniwersyteckim w swoim życiu - "Nietoperze są niesamowite".

 

 

Projekt „Przedszkolak na Uczelni” zawitał do Opola!

15 listopada w Opolu zainaugurowaliśmy rok akademicki 2016/2017 projektu „Przedszkolak na Uczelni”.  Nasi najmłodsi studenci zostali przyjęci do grona Żaków przez Prodziekan WSH Maję Chyży – Dudek podczas uroczystej inauguracji w murach uniwersyteckich. Pierwszy wykład z dziedziny biologii pt.: „Nietoperze są niesamowite” przygotowany przez dr Wojciecha Sierkę wybitnie przyciągnął uwagę słuchaczy – zarówno młodszych jak i tych starszych.

Następne spotkanie opolskich Żaków już 13 grudnia!

 

 

Inauguracja projektu "Przedszkolak na Uczelni" w Sosnowcu już za nami!

10 listopada na Auli Wyższej Szkoły Humanitas odbyła się uroczysta inauguracja tegorocznej edycji projektu "Przedszkolak na Uczelni". Sosnowieckich Żaków oficjalnie do grona studentów przyjęła Prodziekan WSH Maja Chyży.
Na swoim pierwszym wykładzie młodzi studenci zgłębiali tajniki świata jedynych  latających ssaków - nietoperzy, które przybliżył im dr Wojciech Sierka.

 

 

Strzyżowiccy studenci już po pierwszym wykładzie!

8 listopada odbył się pierwszy wykład dla strzyżowickich przedszkolaków - od niedawna naszych nowych studentów. Dr Wojciech Sierka przybliżył żaczkom charakterystykę nietoperzy - omawiano m.in.: proces echolokacji czy budowę ciała nietoperzy (pokazano doskonałe eksponaty nietoperzy z Indonezji i Borneo).

Nasi najmłodsi studenci z wielkim zainteresowaniem słuchali wykładu i jak na prawdziwych żaków przystało zadawali bardzo wiele ciekawych i trafionych pytań.

 

 

Projekt „Przedszkolak na Uczelni” zawitał do Strzyżowic

W dniu dzisiejszym w Przedszkolu Publicznym im. Misia Uszatka w Strzyżowicach zainaugurowaliśmy nowy rok akademicki 2016/2017 w ramach projektu „Przedszkolak na Uczelni”. Każdy z przedszkolaków został osobiście przyjęty do grona studentów przez Pana Prorektora WSH, dr Mariusza Lekstona oraz otrzymał swój pierwszy w życiu indeks. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i niecierpliwością pytały o zbliżające się wykłady. Kolejne spotkanie już za miesiąc!

 

 

Uroczysta inauguracja projektu „Przedszkolak na Uczelni”  w Michałowicach

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w ramach projektu „Przedszkolak na Uczelni” już za nami. Najmłodsi Studenci złożyli ślubowanie w obecności Prorektora Wyższej Szkoły Humanitas dr Mariusza Lekstona. Na potwierdzenie przyjęcia do społeczności akademickiej każdy z słuchaczy otrzymał własny indeks. Uroczystość została uświetniona zapierającym dech w piersi i mrożącym krew w żyłach wykładem, pt. „Urodzeni mordercy – świat mięsożernych roślin”. Wykład przedstawiony przez Panią prof. dr hab. Edytę Sierkę, rzetelnie i porywająco wprowadził najmłodszych odkrywców w nieznany świat roślin.

Już za miesiąc spotkamy się ponownie na kolejnym niesamowitym i intrygującym wykładzie!

 

 

Ruszyła rekrutacja na rok akademicki 2016/2017!

Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji projektu "Przedszkolak na Uczelni" organizowanego przez Uniwersytet Międzypokoleniowy WSH. Mamy już pierwsze zgłoszenia! W tym roku planujemy otworzyć grupy stacjonarne (w Sosnowcu) oraz kilka grup zamiejscowych (m.in.: Tychy, Pszczyna, Jaworzno itd.). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na rok 2016/2017 oraz do zapisów. 

 

Zakończenie roku dla przedszkolaków za nami!

20 maja w Auli Wyższej Szkoły Humanitas odbyło się uroczyste zakończenie roku dla przedszkolaków uczęszczających na zajęcia w ramach programu "Przedszkolak na Uczelni". Dzieciaki wzięły udział w fascynującym wykładzie na temat światowego kina. Prezentację przygotował artysta, aktor i muzyk - Konrad Bilski. Podczas uroczystej gali mali studenci odbrali z rąk Pani Dziekan WSH mgr Mai Chyży-Dudek dyplomy oraz pamiątkowe medale. Na ręce dyrektorów i opiekunów natomiast złożono podziękowania za owocną współpracę. Dziękujemy partnerskim przedszkolom i zapraszamy po wakacjach do kolejnej edycji projektu!

 

 

Wykład pokazowy dla przedszkolaków ze Strzyżowic

19 maja w Przedszkolu imienia „Misia Uszatka” w Strzyżowicach odbyło się spotkanie inaugurujące Strzyżowicki Uniwersytet Dziecięcy w ramach programu „Przedszkolak na Uczelni”. Pokaz dla małych słuchaczy na temat „zagadek umysłu” poprowadził iluzjonista, który oczarował zarówno dzieci, jak i wychowawców. Wykład pokazowy – spotkanie z iluzjonistą przygotowany został specjalnie z myślą o najmłodszych. Było to barwne przedstawienie, w którym prowadzący zabierał dzieci w baśniowy świat magii, a każde dziecko mogło poczuć się prawdziwym czarodziejem. Na program składały się zarówno duże jak i mniejsze zagadki. Dla tej niezwykłej i najbardziej wymagającej publiczności artysta przekraczał granice wyobraźni, podążając za dziecięcymi marzeniami wyczarowuje „gwiazdki z nieba” zaskakując i zachwycając nie tylko maluchy, ale także obecnych na sali dorosłych. Czy da się oszukać umysł? Odpowiedzi na to pytanie nasz wykładowca podczas wykładu poszukiwał wspólnie z uczestnikami pokazu. Dla dzieci nie istnieją bowiem granice, które nam, dorosłym wydają się być odwieczne i nieprzekraczalne. Niemożliwe stało się możliwe.

  

 

Od suchego lodu do ciekłego azotu - mrożące eksperymenty

W piątek 22 stycznia odbył się kolejny wykład dla przedszkoli w ramach programu Przedszkolak na uczelni. Był on poświęcony tematyce zimna. Na uczestników czekała ogromna mgła rodem z filmów fantasy, gaszenie świeczek przy użyciu suchego lodu, duże bańki mydlane, a nawet… wybuchy. Podczas wykładu omówiono skład powietrza, a w szczególności jego dwa najistotniejsze składniki – dwutlenek węgla i azot. Dzieci wraz z piratami z Fabryki Wiedzy zamrażały balony, kwiatki oraz chrupki! W zabawie wzięli udział także rodzice i wychowawcy, którzy towarzyszyli maluchom.