20/07/2020

Zaproszenie na 24. Inaugurację Roku Akademickiego

W imieniu Władz, Senatu oraz całej społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Humanitas mamy zaszczyt zaprosić na uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021, która odbędzie się we wtorek 6 października o 10:00 w siedzibie uczelni w Sosnowcu.

W tym roku gościem specjalnym - tego wyjątkowego wydarzenia - będzie prof. dr hab. Wojciech Malajkat, JM Rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Podczas inauguracji tradycyjnie już odbędzie się akt immatrykulacji nowych studentów, którzy złożą uroczyste ślubowanie i zostaną tym samym oficjalnie przyjęci w poczet żaków Humanitas. Ślubowanie złożą nie tylko studenci dzienni i zaoczni, ale także słuchacze Uniwersytetu Międzypokoleniowego Humanitas, w tym Uniwersytetu Dziecięcego, Uniwersytetu Młodzieżowego oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tegoroczny wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Wojciech Malajkat, aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny, reżyser, pedagog. Prof. Wojciech Malajkat jest laureatem m.in. Nagrody im. Schillera i Brązowego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Debiutował jako aktor w 1983 r. w Teatrze Ochoty, później przez wiele lat był związany z Teatrem Studio i Teatrem Narodowym. Od 2009 do 2017 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatru Syrena w Warszawie.