Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Wydarzenia

16/05/2023

Debata „Sosnowiec Łączy i Wspiera”

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie nt. zdrowia psychicznego pod hasłem „Sosnowiec Łączy i Wspiera”, która odbędzie się 30 maja 2023 r. o godz. 17:00 w Sali Widowiskowo-Koncertowej MUZA im. W. Szpilmana przy ul. Warszawskiej 2 w Sosnowcu.

W debacie wezmą udział przedstawiciele środowiska psychologów, psychiatrów i pedagogów reprezentujący Akademię Humanitas, organizacje pozarządowe, urzędnicy zajmujący się tworzeniem polityk senioralnych i młodzieżowych, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, a także Rada Seniorów oraz Młodzieżowa Rada Miasta Sosnowiec.

Tematem debaty będzie zdrowie psychiczne młodzieży i seniorów w mieście. Uczestnicy będą dążyć do znalezienia wspólnych rozwiązań dotyczących dobrostanu psychicznego.

Proponowane pomysły pomogą pokonać przeszkody, które wpływają na codzienne funkcjonowanie mieszkańców i poprawią komfort oraz jakość ich życia. Decydenci miejscy będą słuchać debaty, z nadzieją, że wykorzystają opracowane pomysły i postarają się wdrożyć je w życie. Celem spotkania jest, aby uczestnicy debaty inspirowali nawet drobne zmiany na lepsze, zwłaszcza w tym ważnym obszarze.

Aktywni uczestnicy, w tym seniorzy, młodzież, przedstawiciele środowiska psychologów, psychiatrów i pedagogów, organizacje pozarządowe, urzędnicy zajmujący się tworzeniem polityk senioralnych i młodzieżowych oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, spotkają się “przy jednym stole”, aby przez dwie godziny dyskutować na wybrane tematy i wspólnie opracowywać propozycje dla miasta. Publiczność również będzie miała możliwość zgłaszania swoich propozycji, co gorąco zachęcamy.

Podczas wydarzenia będzie również okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjno-informacyjną przygotowaną dla młodzieży i seniorów, która będzie dostępna na specjalnych stoiskach w Muzie.

Debata cieszy się honorowym patronatem:

  • Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego,
  • Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny im. Jana Pawła II w Sosnowcu,
  • Akademii Humanitas w Sosnowcu,
  • Fundacji GrowSpace i Rankingu Szkół LGBTQ+,
  • Rady Seniora Miasta Sosnowiec,
  • Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowiec.