ZAPISZ SIĘ FORMULARZ KONTAKTOWY
O kierunku
Studia I stopnia, studia II stopnia Zarządzanie to wielokierunkowe studia dla osób, które planują w przyszłości aspirować do roli lidera i menedżera, założyć własną firmę lub sprawnie zarządzać projektami w obrębie struktury firmy. Podczas praktycznych zajęć poznasz nowoczesne metody zarządzania i mechanizmy efektywnego kierowania zespołem. Nauczysz się nie tylko zarządzać marką, firmą i działem, ale również pracą własną. Zdobędziesz przydatną wiedzę z zakresu ekonomii, finansów, bankowości, funkcjonowania rynków oraz marketingu. Dodatkowo, w trakcie kształcenia będziesz miał możliwość wybrania specjalności, w ramach której poszerzysz wiedzę z zakresu określonej kategorii zarządzania, z którą planujesz związać swoją przyszłość zawodową. |
Zarządzanie to wymarzone studia dla tych, którzy nie boją się podejmowania szybkich i odpowiedzialnych decyzji, myślą o prowadzeniu własnego biznesu i mają osobowość lidera. W zawodzie doskonale odnajdą się osoby o zainteresowaniach związanych z ekonomią, finansami, marketingiem itp.
Absolwenci Zarządzania znajdą zatrudnienie:
Zarządzanie I stopnia
Akademia Humanitas posiada akredytację IPMA Polska dla ścieżki edukacyjnej studiów I stopnia w zakresie realizacji efektów kształcenia zgodnych z IPMA-Student.
IPMA-Student to profesjonalna certyfikacja umożliwiająca potwierdzenie, zbudowanej na etapie edukacji akademickiej, posiadanej przez studenta wiedzy, umiejętności i kompetencji w dziedzinie zarządzania projektami. Więcej >>
Zarządzanie II stopnia
Specjalności
Zarządzanie projektami z PRINCE2® Foundation NOWOŚĆ
Certyfikat PRINCE2® Foundation
Certyfikat IPMA-Student >>
W ramach opłaty za studia, student otrzymuje:
Cel
Zgodnie z Encyklopedią Zarządzania, zarządzanie projektem jest usystematyzowanym procesem celowego planowania i kontrolowania zadań wchodzących w skład projektu oraz adekwatnej alokacji środków przydzielonych do realizacji projektu w postaci zasobów ludzkich, finansowych oraz rzeczowych (wyposażenia).
Zakres podstawowych pojęć i procesów z tego obszaru wyczerpuje przedmiot kierunkowy realizowany na I stopniu studiów Zarządzanie pt. Wstęp do zarządzania projektem.
Specjalność Zarządzanie projektami z PRINCE2® Foundation pozwala studentom na praktyczną naukę zarządzania projektami i pracowania w środowisku projektowym w oparciu o dobre i sprawdzone metody zarządzania projektami, ze szczególnym uwzględnieniem metodyki PRINCE2®. Program specjalności obejmuje cenne, praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania dostępnymi zasobami w projekcie oraz rozwija u studenta zdolność do zarządzania ryzykiem biznesowym w projektach.
Atuty
Sylwetka absolwenta
Absolwent specjalności Zarządzanie projektami z PRINCE2® Foundation, m. in.:
Wybrane przedmioty w ramach specjalności
Program studiów obejmuje praktyczne treści pozwalające na poznanie przez studenta zasad rządzących wprowadzaniem niezbędnych zmian w projekcie i wyborem najbardziej odpowiedniego momentu i sposobu ich wprowadzenia.
Wśród realizowanych przedmiotów znajdują się m. in.:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci specjalności Zarządzanie projektami z PRINCE2® Foundation będą mogli podejmować pracę:
Na obecnym, charakteryzującym się umiędzynarodowieniem i dużą konkurencyjnością rynku pracy, oprócz samej wiedzy i umiejętności, równie ważny jest sposób komunikowania o nich pracodawcy. Nieocenioną rolę w tym zakresie spełnia możliwość okazania się powszechnie znanym i cenionym w obszarze zarządzania projektami, międzynarodowym certyfikatem PRINCE2® Foundation, niejednokrotnie wręcz wymaganym przez pracodawców szukających kandydatów na stanowisko kierownika/menedżera projektów.
Zarządzanie kapitałem ludzkimi
Certyfikat IPMA-Student >>
Cel studiów:
Dynamiczny rozwój technologiczny zmienił oblicze współczesnego biznesu. Wiele procesów zarządzania przedsiębiorstwem zostało zautomatyzowanych, jednak mimo wszechobecnej cyfryzacji, to kapitał ludzki jest siłą napędową każdej organizacji. Firmy nastawione na osiągnięcie sukcesu w swojej branży, nieustannie inwestują w potencjał swoich pracowników i podnoszenie ich kompetencji. Nie maleje więc zapotrzebowanie na specjalistów HR, którzy odpowiedzialni są za efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi.
Specjalność Zarządzanie zasobami ludzkimi oferuje absolwentom możliwość opanowania specjalistycznej wiedzy i umiejętności koniecznych do sprawnego zarządzania kapitałem ludzkim w organizacji.
Adresaci specjalności:
Specjalność Zarządzanie zasobami ludzkimi została opracowana z myślą o osobach, które chcą nabyć umiejętności posługiwania się najnowszymi metodami i technikami personalnymi oraz rozwinąć własne kompetencje interpersonalne.
Wybrane przedmioty specjalnościowe:
Program zajęć został opracowany z myślą o kompleksowym przygotowaniu studentów do zarządzania kapitałem ludzkim poprzez kształtowanie umiejętności z zakresu twardego i miękkiego HR. Wśród realizowanych przedmiotów znajdują się:
Sylwetka absolwenta:
Absolwent specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi:
Perspektywy zawodowe:
Absolwenci specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi będą mogli podejmować pracę:
Zarządzanie organizacją z elementami psychologii biznesu
Zarządzanie organizacją z elementami psychologii biznesu nowej generacji wymaga kompatybilnej wiedzy z zakresu zarządzania strategicznego i operacyjnego oraz zarządzania kapitałem ludzkimi. Od menedżerów zarządzających współczesną organizacją oczekuje się kwalifikacji i kompetencji w zakresie strategicznego wytyczania kierunku działalności oraz tworzenia warunków do osiągania sukcesu. Podstawą sprawnego działania na takim stanowisku pracy jest wiedza o procesach zarządzania organizacją oraz wysokie umiejętności interpersonalne.
Odpowiadając na potrzeby pracodawców, program studiów na proponowanej specjalności zakłada kształtowanie u absolwentów umiejętności związanych z zarządzaniem organizacją tj.: planowania, organizowania, motywowania, realizacji poszczególnych zadań ich kontroli
i oceny, jak również kształtowanie kompetencji miękkich.
Adresaci specjalności
Zarządzanie organizacją z elementami psychologii biznesu została opracowana z myślą o osobach, interesujących się problematyką związaną z szeroko rozumianym zarządzaniem, w odniesieniu do zarządzania nowoczesną organizacją.
Wybrane przedmioty specjalnościowe
Sylwetka absolwenta
Perspektywy zawodowe:
Zarządzanie w logistyce
Certyfikat IPMA-Student >>
Specjalność Zarządzanie w logistyce skierowana jest do osób interesujących się problematyką związaną z szeroko rozumianym zarządzaniem, w szczególności w zakresie planowania i zarządzania całym łańcuchem dostaw, przepływem produktów i informacji.
Współczesne przedsiębiorstwa, to instytucje elastyczne, szybko reagujące na zmiany jakie zachodzą w ich bliższym i dalszym otoczeniu, ale też systematycznie planujące i świadomie zarządzające każdym aspektem swego funkcjonowania. Powoduje to konieczność zatrudniania osób do systemowego i zintegrowanego planowania całym łańcuchem dostaw, przepływu produktów i informacji.
Specjalność Zarządzanie w logistyce kształtować będzie kompetencje niezbędne do realizowania zadań, jakie stawia się specjalistom z zakresu zarzadzania w logistyce, którzy będą przygotowani do samodzielnej realizacji przedsięwzięć logistycznych w ramach otrzymanego budżetu, w planowanym terminie, zgodnie z przyjętymi standardami ilościowymi i jakościowymi. Program studiów zakłada przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności i kompetencji z zakresu logistyki, funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, w tym z narzędziami informatycznymi, podstaw prawnych czy procesów transportu i spedycji, a także sterowanie procesami logistycznymi w produkcji i dystrybucji.
Warsztatowo-ćwiczeniowy charakter zajęć pozwala na wykorzystanie zdobytej wiedzy, w działaniach praktycznych realizowanych jako case stady czy symulacje decyzyjne. Ten sposób prezentacji pozwala studentom na lepsze zrozumienie materiału i ma przygotować do rozwiązywania problemów i zadań czekających na nich w pracy zawodowej.
Absolwenci przygotowywani są do podjęcia pracy w firmach na różnych stanowiskach:
Wybrane przedmioty:
Zarządzanie mediami społecznościowymi
Certyfikat IPMA-Student >>
Cel specjalności
Celem specjalności Zarządzanie mediami społecznościowymi jest wykształcenie profesjonalnych, dobrze umocowanych merytorycznie oraz narzędziowo specjalistów/menedżerów social media. Osoby na podobnych stanowiskach odpowiadają za całość działań komunikacyjnych i marketingowych w firmie. Muszą łączyć umiejętności stratega marketingowego, kierownika projektu i menedżera zespołu.
Sylwetka absolwenta
Social media manager zajmuje się budowaniem komunikacji między firmą lub marką
a klientem przy pomocy serwisów społecznościowych. Absolwent specjalności Zarządzanie mediami społecznościowymi m. in.:
Ponad to, absolwent specjalności Zarządzanie mediami społecznościowymi jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia oraz studiów podyplomowych z zakresu nauk społecznych i pokrewnych.
Wybrane przedmioty w ramach specjalności
Program studiów został skonstruowany w sposób, by dostarczyć studentom praktycznej wiedzy, umiejętności i kompetencji pozwalających na zostanie specjalistami z zakresu zarządzania mediami społecznościowymi.
Wśród realizowanych przedmiotów znajdują się m. in.:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci specjalności Zarządzanie mediami społecznościowymi są przygotowani do pracy na stanowiskach specjalistów/menedżerów social media zarówno w firmach (w działach marketingu, w agencjach kreatywnych, digitalowych lub public relations) jak i instytucjach administracyjnych, czy organizacjach społecznych. Pracowników w tym obszarze poszukują również marki osobiste.
HR i talent management
Cel studiów:
Dzisiejsze zmienne, niepewne, złożone i niejednoznaczne otoczenie biznesowe organizacji stawia przed menedżerami ciągle nowe wyzwania w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim. Efektywne zarządzanie procesami HR oraz Talent Management jako zorganizowana i kompleksowa strategia odkrywania talentów pracowniczych ich pozyskiwania, wspierania w rozwoju i utrzymywania wzmacnia dzisiejsze organizacje w osiąganiu zamierzonych celów strategicznych i budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku.
Tym samym rola specjalistów realizujących funkcję personalną w organizacjach rośnie, posiadanie kompetencji i kwalifikacji w tym obszarze stanowi ważny element w kształtowaniu ścieżki zawodowej w obszarze Human Resources – Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
Specjalność HR i Talent Management (ZZL) oferuje absolwentom kompleksowe przygotowanie do pracy na stanowiskach związanych z Human Resources w tym zarządzania talentami w organizacji.
Adresaci specjalności:
Specjalność HR i Talent Management (ZZL) została opracowana z myślą o osobach, które chcą nabyć kwalifikacje i rozwijać kompetencje w obszarze Human Resources.
Wybrane przedmioty specjalnościowe:
Program zajęć został opracowany z myślą o kompleksowym przygotowaniu absolwentów do zarządzania kapitałem ludzkim poprzez kształtowanie umiejętności z zakresu twardego i miękkiego HR. Wśród realizowanych przedmiotów znajdują się:
Sylwetka absolwenta:
Absolwent specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi:
Perspektywy zawodowe:
Absolwenci specjalności HR i Talent Management (ZZL) będą mogli podejmować pracę:
HR biznes partner
Cel studiów
HRBP jako specjalista wysokiego stopnia, wpiera procesy HR współpracuje też z zarządem firmy oraz kierownikami działów w celu kierowania realizacją ogólnej strategii firmy od strony zasobów ludzkich.
Program tej specjalności obejmuje przekazanie wiedzy z zakresu roli i zadań HR Biznes Partner w organizacji, ale nakierowany jest przede wszystkim na kształtowanie praktycznych umiejętności wykorzystania metod i narzędzi wsparcia biznesu poprzez podnoszenie skuteczności i efektywności w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Ważnym elementem programu specjalności jest również rozwój kluczowych kompetencji HR Biznes Partnera w budowaniu relacji z kadrą zarządzającą i pracownikami.
Celem specjalności HR Biznes Partner jest przygotowanie absolwentów do pełnienia roli osoby zarządzającej zespołami pracowniczymi, jak również całymi organizacjami.
Adresaci specjalności
Specjalność HR Biznes Partner skierowana jest w szczególności do absolwentów studiów pierwszego stopnia z kierunków: zarządzanie, administracja, ale też do wszystkich osób, które pełnią funkcje kierownicze (specjalistyczne) w komórkach zajmujących się HR, np. rekrutacji, działach szkoleń pracowników, kierowania personelem.
Wybrane przedmioty specjalnościowe
Program specjalności HR Biznes Partner został przygotowany z myślą o praktycznym przygotowaniu absolwentów do pracy. Wśród realizowanych przedmiotów znajdują się:
Sylwetka absolwenta
Absolwent specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi będą mogli podejmować pracę:
Zarządzanie sprzedażą
Specjalność Zarządzanie sprzedażą skierowana jest w szczególności do absolwentów studiów pierwszego stopnia kierunków: zarządzanie, ekonomia, czy prawo (pracowników działów sprzedaży, menedżerów sprzedaży różnych szczebli, właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw) oraz wszystkich osób zainteresowane zwiększeniem kompetencji w zakresie zarządzania sprzedażą.
Specjalność ta pozwala na uzyskanie rzetelnej i szczegółowej wiedzy, z zakresu taktycznych celów sprzedażowych, tworzenia i monitorowania realizacji bieżącego planu działań, planowania i zarządzania zespołami sprzedażowymi. W programie specjalności szczególny nacisk położony jest na kształtowanie umiejętności wykorzystania metod i narzędzi niezbędnych do samodzielnego przygotowania i wdrożenia strategii sprzedaży.
Warsztatowo-ćwiczeniowy charakter zajęć pozwala na wykorzystanie zdobytej wiedzy, w działaniach praktycznych realizowanych jako case stady czy symulacje decyzyjne. Ten sposób prezentacji pozwala studentom na lepsze zrozumienie materiału i ma przygotować do rozwiązywania problemów i zadań czekających na nich w pracy zawodowej.
Absolwenci przygotowywani są do podjęcia pracy w firmach na stanowiskach:
Przedmioty:
Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy z elementami zarządzania jakością
Cel specjalności
Specjalność adresowana jest przede wszystkim do absolwentów studiów I stopnia na kierunku BHP, którzy chcą kontynuować edukację na poziomie magisterskim oraz zdobyć poszerzoną wiedzę na temat kształtowania właściwych warunków pracy, zarządzania środowiskiem zawodowym, zarządzania zasobami ludzkimi, ergonomii, zarządzania jakością, prawa pracy, ekonomiki i psychologii pracy, itp.
Sylwetka absolwenta
Absolwent specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy z elementami zarządzania jakością, m. in.:
Wybrane przedmioty w ramach specjalności
Program studiów został opracowany na bazie założeń, wg których zarządzanie obszarem bhp i jakością stanowi element kształtowania kultury bezpieczeństwa i higieny pracy - wzmacnia rolę społecznej odpowiedzialności biznesu.
Wśród realizowanych przedmiotów znajdują się m. in.:
Perspektywy zawodowe
Specjalność Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy z elementami zarządzania jakością daje studentom wiedzę i umiejętności pozwalające na podjęcie pracy na stanowiskach menedżerskich związanych z BHP, logistyką i zarządzaniem jakością. Przygotowuje absolwentów do uzyskania statusu i uprawnień w zarządzaniu BHP, zgodnie z europejskimi standardami.
Absolwenci specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy z elementami zarządzania jakością przygotowani są do podjęcia pracy w charakterze:
Przywództwo w biznesie
Cel studiów:
Funkcjonowanie organizacji we współczesnym świecie stawia przed kadrą zarządzającą ciągle nowe wyzwania. Rozwój technologiczny, globalizacja, permanentna zmiana, determinują konieczność elastyczności i modyfikacji przyjętych modeli biznesowych oraz procesów zachodzących wewnątrz struktur przedsiębiorstwa. Aby działać efektywnie dzisiejsze organizacje potrzebują decyzyjnych, empatycznych, kreatywnych i zorientowanych strategicznie liderów, szczególnie wówczas, gdy przychodzi im działać w zmiennych i nieoczywistych warunkach. Celem kształcenia na proponowanej specjalności jest ukształtowanie cech przywódczych i przygotowanie absolwentów do zarządzania nowoczesną organizacją.
Adresaci specjalności:
Specjalność Przywództwo w biznesie została opracowana z myślą o osobach, które chcą rozwijać osobiste kompetencje przywódcze, jak również kompetencje w obszarze strategicznego zarządzania biznesem.
Wybrane przedmioty specjalnościowe:
Program zajęć został opracowany z myślą o kompleksowym przygotowaniu absolwentów do podejmowania kluczowych decyzji w przedsiębiorstwie i efektywnej organizacji procesu pracy. Wśród realizowanych przedmiotów znajdują się:
Sylwetka absolwenta:
Absolwent specjalności Przywództwo w biznesie
Perspektywy zawodowe:
Absolwenci specjalności Przywództwo w biznesie będą mogli podejmować pracę:
Sylwetka absolwenta
Potwierdzenie efektów uczenia
Akademia Humanitas proponuje kandydatom przyjęcie na studia poprzez potwierdzenie efektów uczenia się (PEU) - procedura poprzedzająca proces rekrutacyjny na studia, która umozliwia kandydatom ubiegać się o zaliczenie określonych modułów z programu studiów na podstawie doświadczenia zawodowego, odbytych kursów i szkoleń, samodoskonalenia czy wolontariatu. Pozwala to znacznie przyspieszyć uzyskanie dyplomu lub studiować w mniej intensywnym trybie.
Potwierdzenie efektów uczenia się to doskonała propozycja dla osób aktywnych zawodowo, które chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i zdobyć dyplom studiów wyższych, a jednocześnie nie mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach na uczelni.
Szczegółowe informacje dot. PEU i wykaz dokumentów znajdziesz TUTAJ.
Atuty kierunku
Zasady rekrutacji
Zapisz się na studia w Akademii Humanitas
1. Dokonaj rejestracji w systemie rekrutacyjnym -> kwestionariusz online
2. Skompletuj następujące dokumenty:
3. Dokonaj opłat za studia:
(wpłat należy dokonywać z wpisanym czytelnie imieniem, nazwiskiem oraz adresem)
4. Wybierz formę podpisania umowy finansowej.
Wariant 1
Skompletowane dokumenty dostarcz osoboście do punktu rekrutacyjnego w siedzibie Akademii Humanitas w Sosnowcu
Wariant 2
Skompletowane dokumenty wyślij na adres e-mail: rekrutacja@humanitas.edu.pl i oczekuj kontaktu od nas.
Po zweryfikowaniu dokumentacji otrzymasz od nas umowę finansową - tutaj możesz zapoznać się z jej wzorem
W razie pytań zachęcamy do kontaktu!
Punkt Rekrutacyjny
ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec
tel. 032 - 36 - 31 - 206
e-mail: rekrutacja@humanitas.edu.pl
Opłaty
Legia Akademicka
Legia Akademicka to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów i absolwentów uczelni wyższych, które w znaczący sposób pozwala wspomóc proces uzupełnienia zasobów osobowych Sił Zbrojnych. Jest to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą:
To realizacja własnych pasji i szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji.
Kto może przystąpić do programu?
Studenci ochotnicy:
Warunki formalne przystąpienia do Programu
Aby przystąpić do szkoły Legii Akademickiej, kandydat musi spełnić kilka warunków formalnych:
Dokumenty do pobrania
FAQ
Pytanie: Czy istnieje ograniczenie wiekowe kandydatów?
Odpowiedź: Teoretycznie nie, w praktyce 18-60 lat.
Pytanie: Po ilu przepracowanych w wojsku latach przysługuje emerytura?
Odpowiedź: Po 25 latach.
Pytanie: Czy kategoria D dyskwalifikuje?
Odpowiedź: Na podstawie Wniosku w sprawie przystąpienia do realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego w ramach Szkoły Legii Akademickiej złożonego przez kandydata, WCR kieruje go na badania kwalifikacyjne. Badania te określają/potwierdzają lub zmieniają pierwotnie przyznaną kategorię. Wszystko zależy od powodu, dla którego została przyznana posiadana przez kandydata kategoria D.
Pytanie: Posiadam kategorię A przyznaną w roku 2006. Czy to jest nadal aktualne?
Odpowiedź: Na podstawie Wniosku w sprawie przystąpienia do realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego w ramach Szkoły Legii Akademickiej złożonego przez kandydata, WCR kieruje go na badania kwalifikacyjne. Badania te określają/potwierdzają lub zmieniają pierwotnie przyznaną kategorię.
Pytanie: W związku z zakończeniem studiów, czy jest możliwy dalszy rozwój (podoficer, oficer) mimo iż już się nie studiuje?
Odpowiedź: Tak – absolwent ma możliwość aplikowania o uczestnictwo w kolejnym etapie, maksymalnie do 3 lat od momentu przystąpienia do szkolenia podstawowego jako student.
Pytanie: Czy w ramach pierwszego etapu szkolenia, przewidziane są zajęcia z teorii na uczelni, czy dopiero przy module podoficerskim?
Odpowiedź: Począwszy od tej edycji Legii Akademickiej (2023 – VI edycja), szkolenie podstawowe to wyłącznie 28 dni ćwiczeń wojskowych realizowanych w jednostce wojskowej. W przypadku modułu podoficerskiego, przed przystąpieniem do ćwiczeń wymagane jest ukończenie części teoretycznej realizowanej przez uczelnię (13 godz. dyd. zajęć + 2 godz. dyd. egzamin).
Pytanie: Skąd można pobrać wniosek?
Odpowiedź: Wniosek można pobrać m. in. ze stron Wojskowych Centrów Rekrutacji lub podstrony WSH poświęconej programowi Legia Akademicka >>
Pytanie: Czy mogę w tym momencie przejść szkolenie WOT, a w przyszłym roku zapisać się na moduł podoficerski?
Odpowiedź: Dokładnie tak Szkoła Legii Akademickiej funkcjonuje od tego roku. Do udziału w „WOT” – szkoleniu podstawowym w formie trwających 28 dni ćwiczeń wojskowych można przystąpić w tym roku w jednym z dwóch zaplanowanych na poziomie ogólnopolskim terminów (do wyboru przez kandydata): 17.07-12.08.2023 r. lub 28.08-23.09.2023 r. W tym celu należy złożyć Wniosek aplikacyjny do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego maksymalnie do 30 maja, a najlepiej do 30.04.2023 r. Po odbyciu szkolenia jw., złożeniu przysięgi wojskowej można zawnioskować o udział w szkoleniu podoficerskim, które rozpoczyna się zajęciami teoretycznymi realizowanymi przez uczelnię.
Pytanie: Czy to szkolenie zalicza praktyki studenckie?
Odpowiedź: studentom kierunku Bezpieczeństwo Narodowe TAK. W przypadku pozostałych kierunków ostateczna decyzja w tym zakresie należy do opiekunów praktyk. W WSH jesteśmy na etapie konsultacji z opiekunami kierunków w tym zakresie. Po dokonaniu wiążących uzgodnień, wszyscy studenci WSH, którzy odpowiedzą na wewnętrzną ankietę Chcę uczestniczyć w Legii Akademickiej otrzymają informację drogą mailową na adresy, które funkcjonują w systemie WSH jako przeznaczone do korespondencji. Informacja zostanie również zamieszczona na podstronie WSH dot. Legii Akademickiej.
Pytanie: Czy jest jakiś limit miejsc na moduł podoficerski i oficerski? Czy w praktyce trudno się dostać na taki moduł? Odpowiedź: Moduły podoficerski/oficerski realizowane są w 15-osobowych grupach. Liczba realizowanych grup w ramach modułu podoficerskiego w dużej mierze zależy od liczby zainteresowanych studentów, którzy mają za sobą przysięgę wojskową lub zrealizowali szkolenie podstawowe w wersji 28-dniowych ćwiczeń wojskowych. Do tej pory nie było konieczności wprowadzania limitu miejsc.
Pytanie: Czy jest termin do którego należy dostarczyć wszystkie potrzebne dokumenty, aby wziąć udział w wakacyjnym szkoleniu?
Odpowiedź: Wniosek należy złożyć do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego maksymalnie do 30 maja, a najlepiej do 30.04.2023 r.
Pytanie: Czy i jak mogłabym zgłosić do programu Legii Akademickiej osobę, która studiuje na innej uczelni?
Odpowiedź: Najlepiej, by ta osoba samodzielnie złożyła Wniosek do najbliższego dla niej Wojskowego Centrum Rekrutacji, przedkładając zaświadczenie z uczelni, w której studiuje, że posiada aktualny status studenta.
Pytanie: Czy w roku 2023 są jeszcze inne terminy turnusów związanych z odbyciem 28-dniowego szkolenia wojskowego?
Odpowiedź: Wszystkie dostępne terminy szkolenia wojskowego określone na poziomie ogólnopolskim na rok 2023 to:
Pytanie: Posiadam dawno przyznaną książeczkę wojskową kat. A, jestem przeniesiona do tzw. rezerwy. Dokumenty istnieją w archiwach warszawskich. Czy są potrzebne do wglądu?
Odpowiedź: Dokumenty te nie są potrzebne do wglądu.
Stypendium dla kandydatów na żołnierzy
Program stypendialny to nowość wprowadzona Ustawą o obronie ojczyzny >>
Zakłada on wsparcie finansowe dla studentów kierunków cywilnych, których nie ma na uczelniach wojskowych, a które oferują zdobycie kwalifikacji przydatnych w wojsku, w związku z czym znajdują się w zainteresowaniu Sił Zbrojnych RP.
Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 lipca 2022 r. w sprawie stypendiów dla kandydatów na żołnierzy, określa sposoby i tryb przyznawania stypendium na naukę w uczelni wyższej na kierunku zapewniającym nabycie kwalifikacji przydatnych w Siłach Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.
W związku z powyższym, Studenci następujących kierunków realizowanych przez WSH:
zainteresowani powołaniem do zawodowej służby wojskowej (m. in. przystępujący/uczestniczący w Szkole Legii Akademickiej) mogą starać się o uzyskanie stypendium przyznawanego przez Ministra Obrony Narodowej na czas trwania studiów realizowanych zgodnie z programem.
Student może wystąpić z wnioskiem o przyznanie stypendium na naukę do Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Wniosek składa najpóźniej do dnia 31 sierpnia roku kalendarzowego za pośrednictwem dowolnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Więcej szczegółowych informacji możecie Państwo odznaleźć na stronie mojestypendium.pl lub w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji.
3-semestralne studia II stopnia
Akademia Humanitas umożliwia studentom studiów niestacjonarnych zdobycie tytułu magistra w 1,5 roku zgodnie z Ustawą z dnia 20 lipca Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce ( rozdział 2, Art. 65.) . W innych uczelniach studia na tym kierunku trwają 2 lata. Dzięki temu studenci mogą zrealizować pełny program studiów w krótszym czasie. Studia, które trwają 1,5 roku, obejmują ten sam materiał, co studia realizowane w tradycyjnym, dwuletnim trybie, ale są realizowane wg. autorskiego, dostosowanego do oczekiwań studenta trybu kształcenia. Nasi studenci uzyskują tę samą wiedzę, kwalifikacje i umiejętności, którą nabywają studenci kształcący się na studiach realizowanych w standardowym, niezindywidualizowanym trybie.
Erasmus+
Zapisz się