Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Expert Week

Już w poniedziałek, 11 września rozpocznie się tydzień eksperckich dni otwartych online w Akademii Humanitas – „Expert week” . To pierwsza edycja tego wydarzenia. Spotkania z naszymi ekspertami potrwają do piątku, 15 września. W trackie webinarów podzielimy się z Wami inspiracjami, najnowszymi trendami i praktycznymi wskazówkami. Podpowiemy, na którą „podyplomówkę” wybrać się w tym roku.

 Odpowiemy również na pytania:czy warto iść na studia podyplomowe? Co wyróżnia nasze kierunki na tle ofert innych szkół wyższych? Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe w Akademii Humanitas?

Zapraszamy do udziału w darmowych webinarach poświęconych prezentacji różnych obszarów tematycznych i poszczególnych kierunków studiów. Nasze studia podyplomowe to sposób na pozyskanie specjalistycznej wiedzy i wielu przydatnych kompetencji pożądanych obecnie na rynku pracy.

Jeśli jesteś osobą aktywną zawodowo i myślisz o podniesieniu kompetencji oraz zdobyciu dodatkowych kwalifikacji, spędź z nami trochę czasu. Decyzję o studiach podyplomowych warto podjąć na podstawie rzetelnych informacji.

W trakcie spotkania będziesz mógł sprawdzić, czy jest to ścieżka zawodowa, na którą warto wejść i czy warto iść tą drogą w naszym towarzystwie.

Na webinary obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Po rejestracji otrzymasz e-mail z linkiem do transmisji.

 

Zachęcamy, zapraszamy, ugościmy!

Akademia Humanitas
Człowiek. To się liczy!

 

Ogłaszamy nasz plan lekcji na wrzesień

Poniedziałek 11.09 - godz. 14.00 - "Co to znaczy słuchać swojego ciała?” – praktyczny warsztat psychodietetyka

W czasie tego spotkania dowiecie się, jak mówić do pacjenta językiem korzyści, tak aby czuł się zmotywowany do działania, a nie czuł się przytłoczony zmianą zachowań żywieniowych, która przed nim stoi. Pokażemy, jak ważne jest aktywne słuchanie pacjenta, bo to on jest ekspertem od swojego ciała. Zaprezentujemy również, jak reagować w sytuacjach pojawiających się w gabinecie, aby wdrożyć skuteczną ścieżkę psychodietetyczną.

Przewodnikiem po mądrości ciała będzie opiekun merytoryczny na kierunku psychodietetyka - Patrycja Kłósek, doktor nauk o zdrowiu, dietetyk kliniczny, psychodietetyk, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu SWPS. Autorka publikacji i badań z zakresu leczenia otyłości. Specjalistka do spraw redukcji masy ciała. Pasjonatka prostego i smacznego gotowania. Jej misją jest zmiana życia pacjentów na lepsze.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR!

Po zapisie otrzymasz link do szkolenia, które obędzie się w poniedziałek, 11 września o godz. 14.00.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą studiów podyplomowych - Psychodietetyka

 Poniedziałek, 11 września, godz. 18.00 - webinar na żywo "Zaburzenia SI realnym problemem funkcjonowania dziecka w społeczeństwie”

W czasie tego webinaru chcemy Was zaprosić do świata dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej. Podczas spotkania poruszymy wątki dot. form diagnostyki, edukacji oraz narzędzi terapeutycznych, które pozwalają na sprawną i efektywną pracę specjalisty z dzieckiem, u którego występuje zaburzenie integracji sensorycznej. Będziemy wspólnie rozmawiać o najczęstszych problemach, z którymi zgłaszają się zaniepokojeni rodzice oraz nad strategią kwalifikowania dziecka do postępowania diagnostyczno-terapeutycznego.

Spotkanie poprowadzi Ewa Bartelmus – opiekun merytoryczny na kierunku integracja sensoryczna, doktor w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej. Dyplomowana terapeutka z zakresu terapii neurorozwojowych. Certyfikowana terapeutka integracji sensorycznej. Dr Ewa Bartelmus specjalizuje się w diagnozie i terapii zaburzeń autoregulacji i samoregulacji dzieci i dorosłych o podłożu fizjologicznym i emocjonalnym.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR!

Po zapisie otrzymasz link do szkolenia, które obędzie się w poniedziałek, 11 września o godz. 18.00.

Zapoznaj się z naszą ofertą studiów podyplomowych – Integracja sensoryczna

Wtorek, 12 września, godz. 11.00 - webinar na żywo "Jak wykorzystać metody aktywizujące na szkoleniach BHP?”

Szczegóły niebawem

Justyna Pokładnik, jest trenerem w obszarze budowania kultury bezpieczeństwa, pedagogiem i metodykiem zakochanym w nauczaniu. Od 15 lat dzieli się wiedzą z zakresu psychologii, pedagogiki, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracy, w zakładach produkcyjnych, firmach usługowych
i instytucjach państwowych w Polsce i Niemczech. Wykłada na Akademii Humanitas. Jest ambasadorką na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR!

Po zapisie otrzymasz link do szkolenia, które obędzie się we wtorek, 12 września o godz. 11.00.

Zapoznaj się z naszą ofertą studiów podyplomowych - 
Bezpieczeństwo i higiena pracy

Wtorek 12.09 - godz. 18.00 - "Jak wirtualna rzeczywistość może pomóc w edukacji uczniów z niepełnosprawnością?”

Podczas webinaru skupimy się na wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR) w edukacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wspólnie omówimy możliwości, jakie technologia oferuje nauczycielom i rodzicom w procesie nauczania oraz wsparcia uczniów. Przedstawimy dostępne narzędzia i aplikacje, które można wykorzystać w praktyce edukacyjnej, takie jak okulary VR oraz kamery 360.

Do świata wirtualnej rzeczywistości w nauczaniu zabierze Was Jakub Wolny - pedagog specjalny, nauczyciel i zastępca dyrektora w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Opiekun merytoryczny na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Autor projektów
i innowacji w obszarze pedagogiki specjalnej w szczególności w obszarze rozwijania autonomii
i samodzielnego życia osób z niepełnosprawnością intelektualną.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR!

Po zapisie otrzymasz link do szkolenia, które obędzie się we wtorek, 12 września o godz. 18.00.

Zapoznaj się z naszą ofertą studiów podyplomowych – Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną

Środa, 13 września, godz. 11.00 - webinar na żywo "Zamówienia publiczne okiem naszego eksperta – jasno, czytelnie, konkretnie”

Zamówienia publiczne – czym są, jakie są ich rodzaje, jakie występują w nich podmioty. Przyjrzymy się każdemu elementowi. Podczas spotkania odpowiemy na pytania, m.in.: jakie problemy pojawiają się na etapie realizacji zamówienia publicznego? O jakie szczegół zadbać planując postępowanie? Jak dobrze podzielić kompetencje na etapie przygotowania? Czy system zamówień publicznych może być efektywnym narzędziem do wydatkowania środków lub pozyskiwania zleceń?

Nasz ekspert opowie o tym, dlaczego system zamówień publicznych powinien gwarantować transparentne i efektywne wydatkowanie środków publicznych.

Gościem webinaru będzie Michał Zastrzeżyński - zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, opiekun merytoryczny na kierunku prawo zamówień publicznych.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR!

Po zapisie otrzymasz link do szkolenia, które obędzie się w środę, 13 września o godz. 11.00.

Zapoznaj się z naszą ofertą studiów podyplomowych – Prawo zamówień publicznych

Środa, 13 września, godz. 18.00 - webinar na żywo "Jak być dobrym managerem? Liderstwo w duchu Porozumienia bez Przemocy”

Szczegóły niebawem

Monika Szczepanik, która jest tutorką, uznaną edukatorką i certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, wzbogaci Was o wiedzę, jak ze sobą rozmawiać, by w pracy mieć udane relacje z innymi. Monika Szczepanik jest opiekunem merytorycznym na kierunku NVC komunikacja i przywództwow edukacji.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR!

Po zapisie otrzymasz link do szkolenia, które obędzie się w środę, 13 września o godz. 18.00.

Zapoznaj się z naszą ofertą studiów podyplomowych – NVC komunikacja i przywództwo w edukacji

Czwartek, 14 września, godz. 11.00 - webinar na żywo „Ocena pracownika – przykłady i wskazówki”

Dlaczego ocena kompetencji kandydatów i pracowników jest tak skuteczna?

Umiejętności przywódcze, rozwiązywania problemów, pracy zespołowej, podejmowania decyzji, komunikacji z różnymi grupami odbiorców – zebranie wyników oceny pracownika czy kandydata to tylko punkt wyjścia dla każdego, dobrego HR-owca.

Uczestnicy webinaru dowiedzą się, m.in.: w jaki sposób skutecznie odkryć, kto jest świetnym komunikatorem oraz kto ma potencjał, by stać się dobrym i lubianym przywódcą. Pokażemy, jakich narzędzi warto używać, by precyzyjnie dokonać oceny w oparciu o istniejące zestawy umiejętności.

Dodatkowo, opowiemy, jak opisywać kompetencje za pomocą wskaźników behawioralnych oraz jak budować skalę ocen, czyli tworzyć karty kompetencji jako narzędzia wspierającego ocenę. Podczas wydarzenia wyjaśnimy zasady tworzenia matryc kompetencji oraz profili kompetencyjnych.

Spotkanie poprowadzi Human Resources Manager - Aldona Haarschack-Bokiewicz, opiekun merytoryczna na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi, która od 15 lat jest związana zawodowo z branżą HR i odpowiedzialna za tworzenie, wdrażanie i koordynację procesów związanych z zasobami ludzkimi w organizacji.  

Nasza ekspertka wierzy w moc diagnozy i oceny kompetencji i talentów pracowników, jako podstawy do kształtowania rozwoju zawodowego pracowników w kierunku, który pozwala na uwolnienie i rozwijanie ich potencjału, co przekłada się na skuteczne wsparcie realizacji celów biznesowych organizacji.

 

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWY WEBINAR!

Po zapisie otrzymasz link do szkolenia, które obędzie się w czwartek, 14 września o godz. 11.00.

Zapoznaj się z naszą ofertą studiów podyplomowych – Zarządzanie zasobami ludzkimi

Czwartek, 14 września, godz. 18.00 - webinar na żywo "Transpłciowe dziecko – jak je wspierać?”

Jak wspierać dziecko będące w spektrum transpłciowości? Rodzic, który dowiaduje się, że jego dziecko jest transpłciowe, najczęściej jest zagubiony i przestraszony. Przychodząc do specjalisty, potrzebuje wsparcia oraz rzetelnych informacji. Najważniejsze, co może powiedzieć swojemu dziecku, to to, że je kocha bez względu na wszystko. Podczas spotkania na żywo poruszymy temat dziecka
w spektrum transpłciowości z perspektywy rodzica.

Jak prowadzić konsultacje z rodzicami z uwzględnieniem dynamiki procesów psychicznych, które zachodzą w rodzicu, w jaki sposób radzić sobie z trudnymi pytaniami, które zadają rodzice, jakich informacji potrzebują, aby wspierać i dbać o swoje transpłciowe dziecko? Jak zaplanować  proces wsparcia, terapii, tranzycji dziecka?

O tym wszystkim opowie nasza gościni - Anna Pułjan-Laudańska, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psycholożka - seksuolożka, wykładowczyni akademicka, opiekun merytoryczna na kierunku seksuologia praktyczna, edukatorka seksualna, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR!

Po zapisie otrzymasz link do szkolenia, które obędzie się w czwartek, 14 września o godz. 18.00.

Zapoznaj się z naszą ofertą studiów podyplomowych – Seksuologia praktyczna

Piątek 15.09 - godz. 11.00 - "Kim jest idealny kupiec? Jak rozumieć rolę zakupów w nowoczesnej firmie?”

Wizja oszczędności w ostatnich miesiącach spowodowała, że wzrosło zapotrzebowanie na dobrych specjalistów ds. zakupów. Dlaczego? Kupiec, który potrafi wyszukiwać dostawców, analizować, dobrze negocjować ceny może w krótkim czasie pomóc organizacji, dla której pracuje zredukować koszty. Jak znaleźć idealnego kandydata na to stanowisko?

 O przyszłości zakupów, strategiach marketingowych, filarach nowoczesnych zakupów oraz idealnej sylwetce kandydata na stanowisko specjalisty ds. zakupów, opowie nasza ekspertka - Justyna Rudowska-Nowak, dyrektor zakupów, menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu łańcuchem dostaw w międzynarodowych firmach, opiekun merytoryczna na kierunku zarządzanie zakupami w nowoczesnych organizacjach.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR!

Po zapisie otrzymasz link do szkolenia, które obędzie się w piątek, 15 września o godz. 11.00.

Zapoznaj się z naszą ofertą studiów podyplomowych – Zarządzanie zakupami w nowoczesnych organizacjach