Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Rozumiem, szanuję, akceptuję Od najmłodszych lat

Konkurs dla placówek edukacji szkolnej i przedszkolnej (przedszkola i szkoły klasy 1-3).

Zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest szeroko pojęta integracja dzieci z dysfunkcjami lub zaburzeniami, w przestrzeni i społeczności przedszkolnej lub szkolnej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu i udokumentowaniu projektu poruszającego tematykę „Rozumiem, szanuję, akceptuję – już od najmłodszych lat” w kontekście pracy z grupą szkolną lub przedszkolną, w oparciu o różnorodność psycho – społeczną.

Wiemy, że coraz więcej jest grup, szkół i klas integracyjnych i chcemy uwrażliwić społeczeństwo na ten temat, a także zainspirować do jego zgłębiania. Być może właśnie Twój pomysł zmotywuje kogoś do refleksji i wzbudzi potrzebę zadbania o komfort funkcjonowania i rozwoju dzieciaków ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, czy borykających się z trudnościami związanymi z integracją sensoryczną.

Wiemy też, jak ważna jest psychoedukacja dzieci już od najmłodszych lat i że to od wszystkich maluchów w grupie i właśnie ich akceptacji i zrozumienia, zależy w dużej mierze efektywność procesu edukacji i wychowania.

Dzieci są różne. Jedne głośne, inne cichutkie. Jedne aktywne, drugie bierne. A wszystkie tworzą jedną grupę i te różnice mogą być sporym wyzwaniem dla nauczyciela. Opowiedz nam o tym jak motywujesz do działania i poznawania siebie nawzajem lub jakie narzędzia, sposoby wykorzystujesz do obserwacji swojej grupy, jej temperamentu i zachowań. Podziel się ze wszystkimi swoim doświadczeniem i pokaż jak pięknie i mądrze edukujesz dzieci – już od najmłodszych lat!

Nagrody

MATA EDUKACYJNA HUMANITAS

Wychodząc naprzeciw potrzebom diagnostycznym oraz zmieniającym się warunkom edukacyjnym, zespół ekspertów z Wyższej Szkoły Humanitas stworzył unikatowe narzędzie jakim jest Mata Edukacyjna Humanitas.

W konkursie nagrodzimy 5 najlepszych projektów – zwycięskie placówki otrzymają zestaw o wartości 1290 zł zawierający:

 • Matę Edukacyjną Humanitas do pracy z dziećmi przedszkolnymi oraz uczniami klas młodszych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
 • 36 kafli
 • 4 przykładowe scenariusze ćwiczeń

Narzędzie to pomoc dydaktyczna przeznaczona do wspierania rozwoju społecznego, komunikacji i prawidłowych relacji rówieśniczych na podstawie gotowych scenariuszy lub kreacji własnej nauczyciela, przy pomocy różnorodnych tematycznie zestawów kafli edukacyjnych. Mata wykorzystywana jest również w zakresie obserwacji dzieci pod kątem występowania ew. zaburzeń ze spektrum autyzmu, czy innych zaburzeń psycho - społecznych.

Wierzymy, że będzie świetnym motywatorem do budowania zrozumienia, szacunku i akceptacji wewnątrz grupy rówieśniczej.

Więcej o macie edukacyjnej: https://www.humanitas.edu.pl/Mata_AU

NAGRODA DODATKOWA - STUDIA PODYPLOMOWE W HUMANITAS

Nauczyciel prowadzący projekt, który zdobędzie pierwsze miejsce, otrzyma od nas voucher na realizację dowolnie wybranych przez siebie studiów podyplomowych z oferty Wyższej Szkoły Humanitas.

Więcej o studiach podyplomowych: https://www.humanitas.edu.pl/Kandydat/Studia_podyplomowe

Etapy konkursu

1. Przyjmowanie zgłoszeń 22 lipca - 11 września 2020 roku.

2. Publikacja najlepszych 15 prac konkursowych  15 września.

4. Głosowanie na prace konkursowe poprzez pozostawienie „reakcji”  15 - 22 września godz. 12.00.

5. Ogłoszenie zwycięzców. 

Powodzenia i czekamy na Wasze wyjątkowe pomysły!

Regulamin konkursu

 Regulamin konkursu --> CLICK

Formularz zgłoszeniowy

Jak dokonać zgłoszenia:

 1. Stwórz projekt poruszający tematykę „Rozumiem, szanuję, akceptuję – już od najmłodszych lat”. Projekt może przyjąć dowolną formę: lekcji pokazowej, scenariusza zajęć, wideo, zdjęcia pracy plastycznych, piosenki w wykonaniu dzieci etc.  – jedyne ograniczenie to wyobraźnia podopiecznych i nauczyciela.
 2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy --> CLICK
 3. Prześlij pracę konkursową na adres e-mail: konkurs@humanitas.edu.pl
 4. Tytuł e-maila musi zawierać imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego tożsame z tym podanym w formularzu zgłoszeniowym.
 5. Jedna placówka może zgłosić jedną pracę konkursową – zachęcamy jednak do wdrożenia projektów w jak największej ilości grup – żeby dotrzeć z tematyką do wszystkich dzieci i wytypować w ten sposób reprezentantów szkoły lub przedszkola.
 6. Nagroda w postaci maty dedykowana jest placówce do swobodnego rozdysponowania. Nagroda w postaci studiów podyplomowych dedykowana jest nauczycielowi prowadzącemu grupę lub klasę, której projekt zdobył pierwsze miejsce.
 7. Na zgłoszenia czekamy do godziny 23:59:59, 11 września 2020 roku.
 8. Szczegóły znajdują się z zakładce Regulamin.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt: 

Poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

tel.: 32 363-12-30, 32 363-12-18
e-mail: konkurs@humanitas.edu.pl