Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

ODKRYJ MROCZNĄ TAJEMNICĘ I WYGRAJ STUDIA

Październik 2001 rok, noc przed Inauguracją Roku Akademickiego. Zdarzenia, które rozgrywają się za murami Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu (dzisiejsza Wyższa Szkoła Humanitas) mają na zawsze pozostać tajemnicą. Prawdziwa historia znana tylko nielicznym, która nigdy nie doczekała się rozwiązania. Prawie wszyscy już o niej zapomnieli, ale On szuka dowodów przez kilkanaście lat. Nie poddaje się.

Sierpień 2020 rok. Dzwoni telefon. Tajemniczy głos przekazuje informacje. Kluczowy dowód ukryty jest w magazynie, musi się śpieszyć, bo kod do drzwi przestanie działać za godzinę. Mroczne podziemia uczelni, zakurzone dokumenty, szczątkowe archiwa, zapomniane kroniki… jest! TO ZDJĘCIE. Układanka zaczyna nabierać sensu. Tablica poszlak jest prawie gotowa. Rozwiązanie tajemnicy jest bliżej niż kiedykolwiek.

Wejdź do mrocznego świata kryminalnych zagadek i odkryj skrywaną tajemnicę sprzed lat. Pomóż tajemniczej postaci z filmu połączyć dowody zbrodni i odtworzyć wydarzenia, które były do tej pory pilnie strzeżone za drzwiami podziemnego magazynu w Wyższej Szkole Humanitas. Na najbardziej kreatywnych czekają cenne nagrody.

 

Kategorie konkursowe

KATEGORIA PSYCHOLOGIA

Jeśli Twoją pasją jest natura człowieka, fascynują Cię mechanizmy rządzące ludzkim zachowaniem oraz bezbłędnie potrafisz określić wpływ emocji na podejmowane czyny wskaż MOTYW działania sprawcy. Puść wodze wyobraźni i wymyśl historię, która wydarzyła się kilkanaście lat temu w murach Wyższej Szkoły Humanitas. Jakie emocje towarzyszyły sprawcy? Czy ktoś pomagał w zacieraniu śladów i dlaczego? Czy za zbrodnią kryje się wielka miłość? Czy dziś świadkowie wydarzeń mogą spać spokojnie?
Najbardziej kreatywną i przekonującą opowieść nagrodzimy bezpłatnymi studiami na kierunku PSYCHOLOGIA (studia jednolite magisterskie).

 

KATEGORIA BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE

Masz umysł analityczny i umiesz sprawnie łączyć fakty i niewidoczne dla innych szczegóły? Potrafisz dostrzec detale, które mogą zmienić pogląd na cały bieg wydarzeń? Interesują Cię zagadki kryminalne i myślisz, że jesteś w stanie pokierować śledztwem tak, aby doprowadzić do jego rozwiązania? Opisz DOWÓD, który ostatecznie obciąży sprawcę. Wymyśl historię, która wydarzyła się kilkanaście lat temu w WSH. Czy sprawa kryminalna sprzed lat to nieszczęśliwy wypadek, czy może za zbrodnią kryje się zabarwienie polityczne? Autora mistrzowskiej historiiwskazującej dowódwraz z uzasadnieniem użycia go przez sprawcę, uhonorujemy bezpłatnymi studiami na kierunku BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE (studia I stopnia). 

 

KATEGORIA PRAWO

Nie przerażają Cię zawiłe paragrafy i skomplikowane pułapki prawne? Potrafisz przekonać innych i zasiać wątpliwości nawet u najbardziej przekonanych do swoich racji? Sprawnie korzystasz z kodeksów i innych baz aktów prawnych i umiesz je właściwie interpretować? Spróbuj wymyślić historię, która miała miejsce kilkanaście lat temu w murach sosnowieckiej uczelni i przygotuj AKT OSKARŻENIA przeciwko sprawcy, który nie pozostawi wątpliwości co do jego winy.Najbardziej przekonujący tekst umotywowany odpowiednimi aktami prawnymi nagrodzimy bezpłatnymi studiami na kierunku PRAWO (studia jednolite magisterskie).

Nagrody

Nagrody dla zwycięzców konkursu:

kategoria MOTYW - bezpłatne studia na kierunki PSYCHOLOGIA (studia jednolite magisterskie)

kategoria AKT OSKARŻENIA - bezpłatne studia na kierunki PRAWO (studia jednolite magisterskie)

kategoria DOWÓD - bezpłatne studiami na kierunku BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE (studia I stopnia) 

Kto może wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie może wziąć każdy kto posiada świadectwo dojrzałości (maturę).

Aby wziąć udział w konkursie nie trzeba być zapisanym na studia w Wyższej Szkole Humanitas.

Udział w konkursie mogą wziąć także osoby, które planują rozpoczęcie nauki w roku akademickim 2020/2021 i już zapisały się na studia w Wyższej Szkole Humanitas lub są w trakcie procedury rekrutacyjnej. W przypadku wygranej sporządzona zostanie nowa umowa, zgodnie z którą zwycięzca będzie mógł odbyć studia bezpłatnie.  

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu --> CLICK

Formularz zgłoszeniowy

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy (klik)

2. Wybierz jeden z trzech tematów pracy: MOTYW, DOWÓD, AKT OSKARŻENIA (zobacz kategorie konkursu, aby wiedzieć co powinno zawierać się w pracy) 

3. Stwórz pracę o maksymalnej długości 8.000 znaków (ze spacjami)  w formacie .doc lub .pdf

4. Prześlij pracę konkursową na adres e-mail: konkurs@humanitas.edu.pl 
Tytuł e-maila musi zawierać imię i nazwisko tożsame z tym podanym w formularzu zgłoszeniowym oraz temat w którym zgłaszana jest praca wedłóg wzoru (imię, nazwisko - temat)

5. Jedna osoba może zgłosić jedną pracę konkursową.

6. Na zgłoszenia czekamy, od 6 do 19 sierpnia 2020 roku, do godziny 23:59:59  

7. Wyniki konkursu 1 września 2020 roku.

8. Szczegóły znajdują się w zakładce Regulamin. 

Kontakt

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z p. Katarzyną Uroda, koordynatorem konkursu, e-mail: 

katarzyna.uroda@humanitas.edu.pl.