O kierunku
Pedagogika środowiskowa to ceniony i poszukiwany kierunek studiów, kształtujący wszechstronną wiedzę, umiejętności i kompetencje, które są niezbędne do pracy w środowisku polegającej na inicjowaniu i wspieraniu procesów zmiany u osób mających trudności w funkcjonowaniu społecznym.
Pedagogika środowiskowa to kierunek dla osób, których zainteresowania krążą wokół interdyscyplinarnej wiedzy dotyczącej prawidłowości funkcjonowania człowieka w szeroko rozumianym środowisku. To kierunek dla tych, którzy wykazują się umiejętnościami społecznymi, takimi jak umiejętność współpracy w grupie, kreatywność, otwartość na drugiego człowieka i gotowość do indywidualnego, nieszablonowego podejścia do drugiej osoby, posiadają również gotowość do ciągłego uzupełniania wiedzy z tego zakresu i podnoszenia swoich kompetencji zawodowych.
Gdzie znajdziesz pracę:
Absolwent pedagogiki środowiskowej znajdzie zatrudnienie:
Wybrane przedmioty w programie studiów:
Sylwetka absolwenta
Sylwetka absolwenta
Efekty uczenia się określone dla kierunku pedagogika środowiskowa odpowiadają na potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego.
Atuty kierunku
Dla studentów pedagogiki środowiskowej, utworzono możliwość uzyskania dodatkowych specjalizacji, które znacznie rozszerzą ich kompetencje zawodowe i możliwości zaistnienia na rynku pracy. Wybraną specjalizację, student zdobywa w trakcie indywidualnego programu edukacyjnego, opracowanego podczas konsultacji z zespół ekspertów. Program dostosowany jest do indywidualnych potrzeb studenta i jego możliwości realizowania tego procesu. Student samodzielnie zarządza kolejnymi etapami swojej edukacji. Efektem końcowym jest uzyskanie certyfikatu wybranej specjalizacji.
Specjalizacja osiągnięta podczas studiów nie tylko wzmacnia atrakcyjność absolwenta dla instytucji i placówek zainteresowanych zatrudnieniem pedagoga, ale umożliwia mu podjęcie indywidualnej działalności w swoim gabinecie lub w innych, niezależnych formach pracy specjalisty.
Student może specjalizować się w systemie indywidualnego programu kształcenia. Program opracowany zostaje przy współpracy z opiekunem merytorycznym na użytek wybranej specjalizacji. Student w trakcie studiów, w formie „wolnego słuchacza" lub formalnego uczestnika, zdobywa zaliczenia z poszczególnych elementów programu, biorąc udział w zajęciach innych kierunków studiów, studiów podyplomowych lub szkoleń i kursów realizowanych przez Humanitas lub inny podmiot. Samodzielnie wybiera czas i zajęcia po konsultacji ze swoim opiekunem merytorycznym, który zatwierdza wybrane zajęcia jako adekwatne do zdobywanej specjalizacji.
Po zrealizowaniu opracowanego programu specjalizacji oraz okresu stażowego, student przystępuje do procesu certyfikacji. Jest to jego indywidualna praca przygotowująca do egzaminu praktycznego i teoretycznego. Certyfikat uzyskuje spełniając tą procedurę.
Atuty:
Opłaty
Erasmus+
Uczelnie partnerskie w ramach Erasmus+:
Zasady rekrutacji
Szczegóły dotyczące zasad przyjmowania na studia;
1. Dokonaj rejestracji w systemie -> kwestionariusz online
2. Skompletuj następujące dokumenty:
W przypadku kandydata zza granicy - kserokopię poświadczenia świadectwa dojrzałości i apostille (dokument powinien zawierać tłumaczenie na język polski przez Biuro Tłumaczeń)
W przypadku kandydata zza granicy - kserokopię poświadczenia dyplomu dojrzałości (dokument powinien zawierać tłumaczenie na język polski przez Biuro Tłumaczeń),
W przypadku kandydata zza granicy - dokument potwierdzający znajomość języka polskiego (certyfikat na poziomie minimum B1)
*istnieje możliwość zapisu na egzamin potwierdzający znajomość języka polskiego
3. Dokonaj opłat za studia:
(wpłat należy dokonywać z wpisanym czytelnie imieniem, nazwiskiem oraz adresem)
4. Wybierz formę podpisania umowy finansowej.
Wariant 1
Skompletowane dokumenty dostarcz osoboście do punktu rekrutacyjnego w siedzibie Akademii Humanitas w Sosnowcu
Wariant 2
Skompletowane dokumenty wyślij na adres e-mail: rekrutacja@humanitas.edu.pl i oczekuj kontaktu od nas.
Po zweryfikowaniu dokumentacji otrzymasz od nas umowę finansową - tutaj możesz zapoznać się z jej wzorem
W razie pytań zachęcamy do kontaktu!
Punkt Rekrutacyjny
ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec
tel. 032 - 36 - 31 - 206
e-mail: rekrutacja@humanitas.edu.pl