Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

O inicjatywie

Program i cel Uniwersytetu Dziecięcego

Uniwersytet Dziecięcy WSH to comiesięczne wykłady, konkursy, pokazy naukowe, warsztaty, eventy rodzinne i wycieczki! Celem inicjatywy jest zainspirowanie dzieci do własnych poszukiwań oraz pokazanie im różnorodności świata nauki. W czasie, gdy młodzi badacze zgłębiają tajniki wiedzy, ich rodzice mogą wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach m.in. na tematy prawne, psychologiczne, pedagogiczne. (tzw. Akademia Rozwoju Rodzica).

Dla kogo?

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat, ciekawych świata i nie bojących się zadawać pytań. Istnieje możliwość zapisania młodszych dzieci - decyzja o możliwości udziału dziecka należy do rodzica.

Kiedy?

Wykłady w Roku Akademickim 2016/2017 odbywają się od października do czerwca w soboty w godzinach porannych i dopołudniowych (zgodnie z harmonogramem znajdującym się w zakładkach poszczególnych miast).

Gdzie?

Sosnowiecki Uniwersytet Dziecięcy ma siedzibę w budynku Wyższej Szkoły Humanitas. W ramach Uniwersytetów Dziecięcych Wyższej Szkoły Humanitas prowadzonych w partnerstwie z miastami naszego regionu (Pszczyną, Godowem, Krzyżanowicami, Tychami, Siewierzem, Porębą, Bytomiem, Piekarami Śląskimi, Michałowicami i Będzinem) realizujemy również zamiejscowe projekty dla dzieciaków. W ramach zajęć w terenie mali Studenci uczestniczą w wykładach i pokazach naukowych, które organizowane są w ich miejscowościach, w lokalizacjach uzgodnionych z władzami miast partnerskich / partnerskimi instytucjami (m.in. ośrodki kultury, teatry, urzędy, szkoły).