Od pomysłu do projektu Jak pisać wnioski o dofinansowanie z UE

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zdobycie przez jego uczestników wiedzy z zakresu pisania wniosków o dofinansowanie z funduszy europejskich. Szkolenie będzie prowadzone jako 20% wykładów z zakresu zagadnień umożliwiających sprawne poruszanie się w tematyce projektów unijnych oraz 80% interaktywnych warsztatów z zakresu pisania wniosków o dofinansowanie połączonych z omawianiem konkretnych przykładów – dobrych i złych praktyk.

Korzyści

W wyniku szkolenia uczestnicy nabędą szczegółową wiedzę dotyczącą skutecznego ubiegania się o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Każdy uczestnik dowie się, jak przygotować wniosek o dotację, jak wygląda procedura oceny wniosku, jakie są podstawowe kryteria oceny wniosku, kiedy i jak można uzyskać dofinansowanie projektów współfinasowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz jakich powszechnych błędów można łatwo uniknąć, pisząc i składając wniosek o dofinansowanie.

Szkolenie jest uzupełnieniem programu studiów podyplomowych na kierunkach:

Spotkanie 1

• Dobre zasady pisania projektów dofinansowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  • Ogólne zasady przygotowania projektu.
  • Analiza planowanych źródeł finansowania.
  • Procedura oceny wniosku - karta oceny formalnej i merytorycznej projektu.
  • Najczęściej popełniane błędy powodujące odrzucenie projektu na etapie oceny formalnej lub otrzymanie małej liczby punktów na etapie oceny merytorycznej.

Spotkanie 2

• Dobry pomysł podstawą sukcesu.
  • Myślę projektowo – logiczne powiązania pomiędzy poszczególnymi elementami projektu.
  • Przygotowanie wybranych aspektów projektu:
    - definiowanie celów i zadań projektu,
    - definiowanie problemów, definiowanie produktów i rezultatów projektu.
  • Konstrukcja budżetu i harmonogramu zadań projektu – podstawowe zasady.

Sylwetka trenera

Doświadczony trener i szkoleniowiec. Wieloletni trener z zakresu pozyskiwania środków unijnych oraz realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Posiada bogate, wieloletnie doświadczenie w obsłudze programów unijnych, w tym w zarządzaniu projektami. Wpisana na listę asesorów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), ekspert POKL w priorytecie VI, VII, VIII, IX oraz w projektach innowacyjnych, posiadający doświadczenie w zakresie sporządzania dokumentacji jak również weryfikacji projektów od strony Instytucji Wdrażającej. W ciągu ostatnich 9 lat przeszkoliła ponad 500 osób i zrealizowała ponad 800 godzin szkoleniowych. W latach 2005 – 2013 pozyskała dla firm i instytucji środki z Unii Europejskiej, na łączną kwotę ponad 40 mln PLN.

Termin i cena

Czas trwania: 10 godzin dydaktycznych - 2 spotkania x 5 godzin dydaktycznych

Termin realizacji: ustalany po utworzeniu grupy, godz. 1630 - 2030

Cena: 290 zł, słuchacze i absolwenci WSH 230 zł

Wypełnij formularz zgłoszenia online

W przypadku realizacji warsztatów w formule szkolenia zamkniętego (dla 10 – 20 osobowej grupy uczestników z jednej instytucji) założenia programowe, czas realizacji, termin i miejsce szkolenia oraz odpłatność ustalamy indywidualnie ze Zleceniodawcą.

Pobierz formularz zapytania dot. realizacji szkolenia zamkniętego