Autyzm i zespół Aspergera u dzieci

O warsztatach

Celem warsztatu jest dostarczenie narzędzi oraz udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

• na czym polega specyfika funkcjonowania dzieci z ww. zaburzeniami?
  • jak pracować z dziećmi z autyzmem i Zespołem Aspergera, by odpowiednio wykorzystywać ich indywidualne możliwości, zaspakajając równocześnie potrzeby edukacyjno – rozwojowe?

Cenną wartością będzie z pewnością możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Uczestnicy

Adresatami warsztatu są przede wszystkim nauczyciele, ale też rodzice, opiekunowie oraz wszystkie osoby, które:

• na co dzień pracują/opiekują się dziećmi ze zdiagnozowanym autyzmem, Zespołem Aspergera,
  • podejrzewają występowanie któregoś z zaburzeń u swoich podopiecznych,
  • planują w przyszłości podjąć pracę z dziećmi autystycznymi/z Zespołem Aspergera.

Założenia programowe

W trakcie trzech spotkań (każde spotkanie - po 5 godz. dyd.) zostaną poruszane m. in. następujące zagadnienia:

• objawy autyzmu, zespołu Aspergera u dzieci, podejście behawioralne i poznawcze w autyzmie, oddziaływanie terapeutyczne oraz pomoce ułatwiające pracę z dziećmi z zaburzeniami jw.,
  • tworzenie adekwatnych warunków do nauki i dostosowanie wymagań edukacyjnych do możliwości dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera – zarówno w szkole, jak i w domu,
  • jak powinna przebiegać i jakie elementy zawierać opieka nad dzieckiem  ze spektrum autyzmu – indywidualna i w grupie, konstruowanie indywidualnych programów edukacyjno - terapeutycznych.

Sylwetka trenera

Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, oligofrenopedagog, tyflopedagog, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach w zakresie pracy z dzieckiem autystycznym i zespołem Aspergrera. Z dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzinami pracuje nieprzerwanie od 1992 roku. Posiada doświadczenie w pracy jako doradca metodyczny szkolnictwa specjalnego. Od piętnastu lat prowadzi szkolenia i warsztaty w ramach kursów kwalifikacyjnych, studiów podyplomowych oraz szkoleń rad pedagogicznych.

Termin i cena

Czas trwania: 3 spotkania - 15 godzin dydaktycznych (3 spotkania x 5 godz. dyd.)

Cena:

Standardowa - 330 zł

Dla Nauczycieli Szkół Partnerskich - 260 zł

Dla Absolwenta/Słuchacza WSH - 20% zniżki od ceny standardowej

Wypełnij formularz zgłoszenia online

W przypadku realizacji warsztatów w formule szkolenia zamkniętego (dla 10 – 20 osobowej grupy uczestników z jednej instytucji) założenia programowe, czas realizacji, termin i miejsce szkolenia oraz odpłatność ustalamy indywidualnie ze Zleceniodawcą.

Pobierz formularz zapytania dot. realizacji szkolenia zamkniętego