Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

BIG DATA

W razie pytań zachęcamy do kontaktu!

ZADZWOŃ TERAZ lub FORMULARZ KONTAKTOWY

O kierunku

Partner merytoryczny:

CEL STUDIÓW

Studia podyplomowe na kierunku "Big Data" skupiają się na nauczaniu zaawansowanych technik analizy, przetwarzania oraz wizualizacji dużych zbiorów danych. Program został zaprojektowany, aby uczestnicy mogli zgłębić najnowsze narzędzia i metody wykorzystywane w branży danych, od programowania w Pythonie po uczenie maszynowe i analizę za pomocą Power BI oraz R.

Celem studiów jest przygotowanie specjalistów w zakresie analizy, opracowania, przetwarzania oraz wizualizacji dużych zbiorów danych.

Opiekun merytoryczny kierunku: Paweł Niemyt

ADRESACI

Studia adresowane są do:   

  • Analityków danych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności analizy i przetwarzania dużych zbiorów danych
  • Specjalistów IT, którzy pragną specjalizować się w analizie danych
  • Profesjonalistów z różnych branż zainteresowanych wykorzystaniem danych do uzyskiwania głębszych wglądów i lepszego wsparcia decyzji biznesowych
  • Absolwentów kierunków technicznych i matematycznych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w obszarze Big Data

ATUTY

  • Wszechstronne umiejętności w analizie danych - Uczestnicy studióo zdobędą umiejętności w zakresie programowania w Pythonie, analizy danych, jak również zaawansowanych technik wizualizacji w Power BI i analizy w R
  • Zrozumienie i zastosowanie sztucznej inteligencji - Kurs oferuje moduły z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, co pozwala uczestnikom na projektowanie i implementację inteligentnych systemów analizy danych
  • Praktyczna wiedza z zarządzania projektami w IT - Integracja zarządzania projektami z umiejętnościami technicznymi pozwala na efektywniejsze prowadzenie projektów analitycznych
  • Kompetencje w obsłudze nowoczesnych baz danych - Zdobycie umiejętności w zakresie wykorzystania baz danych MS SQL oraz narzędzi do przetwarzania danych zwiększa wartość rynkową uczestników

ABSOLWENT

  • posiada umiejętności z zakresu analizy danych,
  • zna narzędzia wykorzystywanych do ich wizualizacji,
  • posiada wiedzę z zakresu prowadzenia projektów o charakterze Big Data i Data Science,
  • posiada umiejętności pozwalających na organizowanie i zarządzanie infrastrukturą Big Data i Data Science,
  • zna kluczowe typy elementów składowych architektury Big Data posiada umiejętność doboru właściwych narzędzi,
  • zna dostępne na rynku rozwiązania i platformy technologiczne związane z Big Data,
  • posiada wiedzę na temat podstaw programowania w języku Python, uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji,
  • zna metody statystyczne i ich zastosowanie w analizie danych,
  • posiada kompetencje w zakresie wykorzystywania pozyskanych wyników analizy danych w zarządzaniu przedsiębiorstwem,
  • zna zagadnienia SQL i NoSql oraz najważniejsze elementy języka R,
  • posiada umiejętności tworzenia interaktywnych pulpitów nawigacyjnych (dashboardy).

METODY  PRACY

  • miniwykład, prezentacja
  • aktywne ćwiczenia szkoleniowe
  • studium przypadku

Program

Program ramowy:

  • Wprowadzenie do Big Data 
  • Programowanie w języku Python 
  • Analiza danych w języku Python 
  • Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe 
  • Zarządzanie projektami w IT 
  • Wykorzystanie baz danych MS SQL w analizie 
  • Analiza, przetwarzanie i wizualizacja danych w Power BI
  • Analiza danych w języku R 

Czas trwania studiów:

  • 2 semestry
  • 160 h

Zajęcia realizowane są w ciągu weekendowych zjazdów w soboty i niedziele,

Zajęcia odbywają się w trybie online.

Warunki zaliczenia:

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć, uzyskanie ocen pozytywnych z egzaminów i zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w programie studiów. Brak egzaminu końcowego.

Dokument potwierdzający ukończenie studiów:


Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych

 

 

Kadra dydaktyczna

Paweł Niemyt

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Fizyka, Fizyka z Informatyką, posiada uprawnienia pedagogiczne.

Od 2007 roku spędził na sali ponad 1 200 dni szkoleniowych, szkoląc ponad 7 tys. osób.

Tworzy aplikacje webowe (HTML, XHTML, CSS, PHP, MySQL). Prowadzi szkolenia z zakresu narzędzi zarządzania projektami oraz Business Intelligence z uwzględnieniem instytucji finansowych, jak również automatyzacji pracy z wykorzystaniem VBA.

Jest odpowiedzialny za planowanie sprzedaży, produkcji, magazynów, nadzór nad strukturą wiekową magazynów samochodów osobowych. Tworzy raporty rynkowe i sprzedażowe, a także prognozy dla rynku samochodowego. Rozwija swoje umiejętności dydaktyczne podczas cyklu Train the Trainer z zakresu: Autoprezentacja i kreacja wizerunku, prowadzi warsztaty z higieny głosu z elementami estetyki mówienia.

Specjalizacje trenerskie, które posiada dotyczą tworzenia aplikacji webowych przy użyciu języków HTML, XHTML, CSS, PHP, JS, MySQL, SQL, Microsoft Excel, automatyzacji raportowania i analizy danych z użyciem języka VBA i SQL, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, Microsoft Project (MS Project Server). Jest również posiadaczem wielu certyfikatów.

Łukasz Cupryjak

Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie na kierunku Zastosowanie Informatyki w Biznesie. Prowadzi szkolenia dla Klientów z branży energetycznej, farmaceutycznej, gier i zakładów, handlu IT, AGD, informatycznej, logistycznej, mediów, motoryzacji, poligrafii i wielu innych.

Współpracuje z wieloma firmami, m.in.: Allegro, Bakalland, Bosch, BZ WBK, CEDC, Dell, Deutche Bank, Elbest, Hewitt, Huber, IBM, Ikea, Jeronimo Martins, KGHM, Lidl, Lotos, Lotos Kolej, Lotos Paliwa, mBank, Ministerstwo Finansów, PGE, PKP, Royal Canin, Tchibo, Torus, Trefl, Unilever.

Organizuje warsztaty szkoleniowe dla różnych firm z całej Polski, gdzie prowadzi cykl wewnętrznych wykładów z tematyki Power BI.

Posiada specjalizacje trenerskie z zakresu Power BI (Power Query, PowerPivot, Power View, Power Map), MS Excel, MS Word, MS Outlook, MS Power Point, Inquire, ECDL, ECCC, PearsonVUE, MOS i Prometric. Jest też posiadaczem wielu prestiżowych certyfikatów.

Tomasz Grabowski

Ukończył studia na kierunku Specjalności baz danych i oprogramowania użytkowego. Prowadzi szkolenia dla niemal wszystkich największych firm w Polsce, organizuje warsztaty szkoleniowe nawet dla Microsoft. Prowadzi cykl wewnętrznych wykładów w tematyce Excela biznesowego i finansowego oraz projektowania baz danych. Aktualnie prowadzi szkolenia dla Altkom Akademia z zakresu MS Excel. MS Access, MS PowerPoint, PREZI.

Na prośbę firmy Microsoft prowadzi seminaria podczas zjazdu opiekunów pracowni komputerowych nt. nowości w Office 2010, seminaria Prezi oraz Excel w zastosowaniach finansowych. Jest odpowiedzialny za cykl szkoleń z tworzenia prezentacji multimedialnych w radiu „Euro”, prezentowanych na antenie jak i w serwisie internetowym.

Posiada specjalizacje trenerskie w zakresie: MS Access, MS Excel, MS Power Point, SQL, PowerPivot, Power Query, Power View & Power Map, Microsoft Power BI Desktop & On-Line. Jest również posiadaczem wielu prestiżowych certyfikatów.

Paweł Michał Zieliński

Absolwent Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Posiada duże doświadczenie trenerskie, prowadzi szkolenia dla największych instytucji państwowych i przedsiębiorstw międzynarodowych a także ćwiczenia z przedmiotu Informatyka dla studentów kierunków menedżerskich Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Prowadzi szkolenia wewnętrzne dla trenerów i pracowników Altkom Akademii. Aktualnie prowadzi szkolenia dla Altkom Akademia z zakresu Excela, Worda, PowerPointa. Uczestnicy warsztatów podkreślają jego bogate praktyczne doświadczenie, wiele ciekawych przykładów pozwalających rozwiązać zadania na które natrafiają w codziennej pracy. Szczególnie podkreślana jest dobra atmosfera w trakcie szkoleń, profesjonalizm i indywidualne podejście do uczestników. Posiada wiele certyfikatów i specjalizacji trenerskich.

mgr inż. Michał Grzemowski

„Automatyczna analiza kodu jest jednym z podstawowych narzędzi ułatwiających utrzymanie jakości kodu w zespole. Poza jakością samego kodu narzędzia do analizy kody wymuszają utrzymanie standardów kodowania, jak również pomagają w optymalizacji wydajnościowej i pamięciowej”.

Absolwent informatyki na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH oraz zarządzania, również na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Posiada 20-letnie  doświadczenie zawodowe w branży IT. Pracował jako programista C++, Java, Python, między innymi w USA i Wielkiej Brytanii, gdzie współpracował bankami inwestycyjnymi w Londynie. Prowadzi zajęcia na uczelni – laboratoria z Pythona. Od kilku lat jest trenerem tego języka programowania. Prowadzi również własną firmę.

W ramach szkoleń z zakresu języka programowania Python prowadzi zajęcia z data science, machine learning, technik testowania, programowania sieciowego i prowadzenia projektu.

Interesuje się nowościami w branży IT, lubi górskie wędrówki i brydż sportowy.

Opłaty

Atuty:
  • Niezmienne czesne
  • Brak dodatkowych opłat (np. za materiały szkoleniowe, egzaminy, egzamin końcowy)
  • Brak opłaty wakacyjnej
  • Możliwość płatności w 8 ratach (nie powoduje zwiększenia ceny studiów)

Wariant płatności

Cena studiów

Płatność 
8 rat

Cena regularna

5 500 zł

687,50 zł

Bonifikata terminowa -30%
do dnia 31.05.2024 r.  

3 850zł*

481,25 zł

 

 

*Najniższa cena z 30 dni 3850,00 zł

 

Zapisz się

Etapy rekrutacji

1. Wypełnij i wydrukuj kwestionariusz on-line

2.Skompletuj następujące dokumenty:

  • Wydrukowany kwestionariusz (on-line)
  • Kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych I,II stopień lub jednolite magisterskie (oryginał dyplomu należy przedstawić do wglądu)
  • Suplement do dyplomu lub akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela (wymagane odnośnie studiów podyplomowych kwalifikacyjnych) 
  • Dowód osobisty (należy przedstawić do wglądu w celu potwierdzenia tożsamości, podczas zapisu osobistego nie kserować)
  • Potwierdzenie dokonania wymaganych wpłat.

* W przypadku poniższych kierunków od kandydata wymagane są dodatkowe dokumenty:

Logopedia - zaświadczenie od logopedy, foniatr y o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu
  logopedy (według dowolnego wzoru).
Psychologia transportu/Psychologia sądowa - kopia świadectwa ukończenia studiów wyższych na kierunku psychologia (oryginał do wglądu przy podpisaniu umowy).

 

3. Dokonaj opłat za studia:​
(wpłat należy dokonywać z wpisanym czytelnie imieniem, nazwiskiem oraz adresem)

  • opłata rekrutacyjna - 85 zł,


KONTO

Akademia Humanitas
ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu
24 1050 1360 1000 0008 0337 9932

 

4. Wybierz formę podpisania umowy finansowej.

Wariant 1
Skompletowane dokumenty dostarcz osoboście do punktu rekrutacyjnego w siedzibie Akademii Humanitas w Sosnowcu

Wariant 2
Skompletowane dokumenty wyślij na adres e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl i oczekuj kontaktu od nas.
Po zweryfikowaniu dokumentacji otrzymasz od nas umowę finansową i dalsze szczegółowe informacje. 

 *W przypadku zapisu ONLINE na wybrany kierunek proszę o wysłanie skanów wymaganych dokumentów jako standardowe załączniki PDF  (zdjęcia dokumentów nie są przyjmowane do dokumentacji).

 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu!

Punkt Rekrutacyjny
ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec
tel. 032 - 36 - 31 - 206
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl