Aktualności

XII Gala Zagłębiowskiej Nagrody „Humanitas”

23/05/2017

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu wraz z Fundacją „Humanitas” zapraszają na XII Galę Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas”, która odbędzie się 9 czerwca 2017 r. o godz. 17:00 w Sali Widowiskowo-Koncertowej „MUZA”. Tegoroczna Gala będzie miała absolutnie wyjątkowy charakter. Połączona bowiem będzie z uroczystościami obchodów Jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Humanitas, w ramach których zostaną wręczone „Laury Humanitas” – specjalne wyróżnienia dla osób i instytucji, które które przez ostatnich 20 lat blisko i z zaangażowaniem współpracowały z sosnowiecką uczelnią, zapisując się trwale na kartach jej bogatej historii.

 

Zagłębiowska Nagroda „Humanitas” to doroczne, regionalne wyróżnienie przyznawane osobom i instytucjom wybitnie zasłużonym dla życia społecznego regionu, kształtującym wartościowy wizerunek Zagłębia Dąbrowskiego. Ma ona za zadanie umacniać jego tożsamość, promować regionalne osiągnięcia kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz integrować mieszkańców wokół lokalnych wartości. Jest to jedyne tego typu wyróżnienie w regionie, a uroczystość wręczenia medali nagrodzonym osobom i podmiotom na stałe już wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Zagłębia Dąbrowskiego. Nagroda „Humanitas” wręczana jest w trzech kategoriach: Honorowej, Promocyjnej i Gospodarczej.

 

Jak co roku Gala połączona jest z częścią artystyczną. Tym razem wystąpi w niej pochodzący z Nigerii KC Nwokoye (http://kcnwokoyemusic.com/) – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, łączący w swojej twórczości tak zróżnicowane gatunki muzyczne, jak jazz, soul, blues, a nawet folk i soft rock. Na scenie towarzyszyć mu będzie zespół utalentowanych muzyków.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Część artystyczna Gali jest współfinansowana z środków Gminy Sosnowiec oraz Gminy Sławków.

 

Więcej o Nagrodzie znajdziesz TUTAJ.

Partner strategiczny:

Patroni honorowi:

Patroni medialni: