Aktualności

Dofinansowanie Ministerstwa Cyfryzacji dla WSH!

26/06/2017

Kanclerz Wyższej Szkoły Humanitas, Aleksander Dudek oraz dyrektor Biura Projektów WSH, Izabela Rusin w piątek 23 czerwca uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji, dotyczącym zakończonego właśnie naboru w ramach działania 3.2 programu Polska Cyfrowa. Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się w gronie laureatów konkursu, w wyniku którego do dofinansowania wyłoniono 36 projektów. 7 z nich to projekty zgłoszone przez WSH.

 

Celem konkursu w ramach działania 3.2 programu Polska Cyfrowa jest umożliwienie uczniom szkół podstawowych z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich (i to już od najmłodszych klas) nauki kodowania poprzez wsparcie rozwoju kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania programowania, co docelowo umożliwi nauczycielom prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z programowania.

 

Dzięki 7 dofinansowanym projektom na łączną kwotę ponad 11 mln zł, które zrealizuje Wyższa Szkoła Humanitas w trzech województwach – śląskim, małopolskim i lubelskim – możliwe będzie wsparcie 827 nauczycieli; projekt obejmie 11609 uczniów w 195 szkołach w 50 gminach.

 

Projekty realizowane będą przy współpracy z Fundacją Media 3.0 oraz stowarzyszeniem KiSS (Komputer i Sprawy Szkoły).

 

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie Ministerstwa Cyfryzacji (TUTAJ).