Zaproszenie na III Kongres Praktyków Nauki i Biznesu

28/08/2017

Trzydziestu dwóch prelegentów, dwadzieścia wykładów, dziesięć praktycznych warsztatów oraz trzy panele dyskusyjne. W dniach 27-29 września w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbędzie się trzecia edycja Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu. Nauka Napędza!

Ogólnopolskie wydarzenie skierowane jest do uczniów, studentów, pracodawców, przedsiębiorców oraz kadry naukowej i przedstawicieli sektora badań naukowych. Kongres finansowany jest ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Sprzedaż, administracja, prawo oraz psychologia i autoprezentacja – to główne zagadnienia, które zostaną szeroko omówione podczas III Kongresu Praktyków Biznesu. Przedsięwzięcie współorganizowane przez Urząd Miasta w Sosnowcu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu koresponduje misją oraz celami z Europejskim Kongresem Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a także zapowiada VIII edycję tego wydarzenia.

Głównymi zamierzeniami tegorocznego, trzydniowego Kongresu są propagowanie nauki oraz transfer jej osiągnięć do biznesu, wzmacnianie partnerstwa pomiędzy naukowcami a podmiotami biznesowymi oraz upowszechnianie wiedzy na temat innowacji społecznych. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem gromadząc najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach oraz łącznie blisko tysiąc uczestników.

Do przeprowadzenia prelekcji podczas wydarzenia zaproszeni zostali cenieni eksperci z obszarów łączących naukę i biznes. Tegoroczną edycję zaszczycą swoją obecnością m.in. Maciej Orłoś, dr Irena Kamińska-Radomska, Szymon Hołownia oraz Kamil Pawelski – Ekskluzywny Menel. Ponadto, wykłady poprowadzą przedstawiciele świata nauki reprezentujący uczelnie z całej Polski i eksperci Wyższej Szkoły Humanitas.

Podczas Kongresu po raz kolejny zostaną wręczone nagrody HumanitAS, dedykowane firmom wyróżniającym się pod kątem innowacyjności, przedsiębiorczości i etyki prowadzenia biznesu. Dodatkowo, podczas drugiego dnia wydarzenia odbędą się Targi Pracy współorganizowane przez Urząd Pracy w Sosnowcu.

Patronat honorowy nad III Kongresem Nauki i Biznesu. Nauka Napędza! objął Marszałek Województwa Śląskiego oraz blisko trzydziestu przedstawicieli samorządów z województw śląskiego i małopolskiego,  m.in. Starosta Gliwicki, Prezydent Miasta Katowice, Prezydent Miasta Jaworzno, Prezydent Miasta Zawiercie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Wśród kilkudziesięciu partnerów wydarzenia znaleźli się m.in. Regionalna Izba Gospodarcza, Agencja Rozwoju Lokalnego, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Brand24, AMB Sp. z o.o., Optokom, Centrum  Rozwoju Kobiet Class Ladies oraz PKM Sosnowiec.

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu od wielu lat prowadzi inicjatywy propagujące przedsiębiorczość oraz rozwój lokalnego biznesu, przykładając szczególną wagę do działań aktywizujących przedsiębiorców. Kongres Praktyków Biznesu wpisuje się w cykl wydarzeń gospodarczych dedykowanych sektorowi MŚP.

Kongres jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych!

Szczegółowe informacje, program Kongresu oraz formularz rejestracyjny znajdują się TUTAJ