Aktualności

Wielki finał Konkursu Master IT w Humanitas

17/05/2018

Już w najbliższy czwartek 24 maja br. o godz. 09.30 w murach Wyższej Szkoły Humanitas odbędzie się wielki finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Master IT. O cenne nagrody powalczy 20 najlepszych zawodników wyłonionych w dwóch konkursowych etapach reprezentujących szkoły gimnazjalne oraz ostatnie klasy szkół podstawowych z całej Polski. Organizatorem konkursu jest firma Aktin Sp. z o.o.

 

Celem wydarzenia jest rozwijanie zainteresowań informatycznych młodzieży oraz przygotowanie jej do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie z wykorzystaniem nowych technologii. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz zmierzyć się z konkurentami z innych szkół.

 

Podczas wielkiego finału przeprowadzonego w Wyższej Szkole Humanitas zawodnicy będą musieli się wykazać nie tylko wiedzą teoretyczną z zakresu informatyki, ale również umiejętnościami praktycznymi, w tym wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi interaktywnych. Dodatkowo, podczas finału zostaną przeprowadzone bezpłatne warsztaty skierowane do nauczycieli szkół pn. „Metodyczne wykorzystanie tablicy interaktywnej na zajęciach”.

 

Współorganizatorami wydarzenia są cztery szkoły ponadgimnazjalne z województwa śląskiego: Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jaworznie.

 

Patronem technologicznym wydarzenia jest firma Microsoft.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej konkursu.