Aktualności

Debata prezydencka w Humanitas

18/10/2018

W Wyższej Szkole Humanitas odbyła się debata kandydatów na prezydenta Sosnowca. Kandydaci mieli okazję zaprezentować swoje wizje Sosnowca, zadać sobie wzajemnie pytania i odpowiedzieć na pytania uczestników, internautów i prowadzącego. Spotkanie przebiegło w kulturalnej atmosferze, a teraz czekamy na wynik wyborów.

 

W debacie, która odbyła się w czwartek, 18 października w WSH, wzięli udział: Aleksander Kalański (Sosnowiec Moje Miasto), Grażyna Welon (Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Niedziela (SLD Lewica Razem), Arkadiusz Chęciński (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska), Karol Winiarski (Sosnowiczanie z Karolem Winiarskim) oraz Barbara Chrobak (Kukiz 15’). Swoje wizje i pomysły na Sosnowiec wyraziło pięcioro ze startujących, natomiast kandydatka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości podczas pierwszej rundy wydała oświadczenie o rezygnacji z debaty i opuściła, wypełnioną po brzegi aulę Humanitas. Każdy ze sztabów dysponował taką sama liczbą miejsc, zgodnie z rozlosowanymi sektorami.

 

Obszary, które zostały poruszone podczas spotkania dotyczyły gospodarki, inwestycji, jakości życia, sportu, kultury czy oświaty. 

 

Na wydarzenie tłumnie przybyli mieszkańcy Sosnowca, a osoby, którym brakło miejsc na auli mogły obserwować transmisję on-line w sali wykładowej obok. Debatę poprowadził dr Krystian Dudek, pełnomocnik Kanclerza Wyższej Szkoły Humanitas ds. Public Relations, ekspert z zakresu marketingu politycznego. Z kolei spotkanie otworzył JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas dr hab. prof. WSH Michał Kaczmarczyk.

 

Warto podkreślić, że zarówno kandydaci, jak i widownia przestrzegali przyjętych reguł, dzięki czemu atmosfera w auli Humanitas sprzyjała merytorycznej dyskusji, godnej debaty prezydenckiej.

 

Wyższa Szkoła Humanitas od lat tradycyjnie organizuje debatę, podczas której kandydaci mają okazję zaprezentowania swoich programów i wizji miasta, a mieszkańcy wyrobić sobie opinię na temat kandydatów.