Aktualności

Laury RIG po raz dwudziesty piąty

11/01/2017

W czwartek 5 stycznia w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się XXV Jubileuszowa Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach, partnera Wyższej Szkoły Humanitas. W imieniu naszej uczelni uczestniczyła w nim Ewa Baran, pełnomocnik kanclerza WSH ds. kontaktów z otoczeniem gospodarczym i społecznym.

 

W tym roku RIG nagrodził w kilkunastu kategoriach blisko 70 wyróżniających się osób, firm i organizacji, które zdecydowano się uhonorować za ich publiczną działalność gospodarczą i społeczną. Prezes RIG, Tadeusz Donocik, witając zebranych gości mocno podkreślał, iż w dzisiejszym świecie potrzeba autorytetów nie tylko jest wciąż bardzo widoczna, ale przede wszystkim, wśród nas wciąż są osoby, zasługujące w pełni na to zaszczytne miano.

 

Do grona tych szczególnie wyróżnionych, Diamentowych Laureatów Umiejętności i Kompetencji, dołączył tym razem arcybiskup Wiktor Skworc – Metropolita Katowicki. Specjalne podziękowanie i Statuetkę Orła Piastów Śląskich otrzymał Andrzej Arendarski – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Kryształowym Laurem z Diamentem uhonorowani zostali: biskup Jan Szarek oraz Piotr Beczała – światowej sławy śpiewak operowy, gwiazda nowojorskiej Metropolitan Opera. Laureat był również gwiazdą koncertu wieńczącego uroczystość, a jego występ został nagrodzony owacjami na stojąco.

 

Foto.: www.laury.rig.katowice.pl