Aktualności

Świętuj z nami 20 lat WSH! Zaproszenie do współpracy

17/01/2017

W bieżącym roku akademickim 2016/2017 Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu obchodzi Jubileusz 20-lecia istnienia. Zachęcamy do zapoznania się z Listem Rektora WSH, w którym znajdziecie Państwo szczegóły obchodów oraz zaproszenie do wspólnego świętowania Jubileuszu.

 

 

 

 

Zaproszenie do współpracy przy Jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Humanitas

 

Szanowni Studenci, Absolwenci, Przyjaciele i Sympatycy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu!

 

Rok akademicki 2016/2017 to w historii naszej Uczelni rok szczególny - rok Jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Humanitas. Owo święto nie byłoby możliwe bez zaangażowania ogromnego grona osób, które przez ostatnie dwie dekady, w ten czy inny sposób, związane były z naszą Alma Mater. Mam tutaj na myśli pracowników naukowych i administracyjnych, licznych przyjaciół i partnerów wspierających działania Uczelni, ale przede wszystkim naszych studentów oraz ponad 25 tys. absolwentów, którzy dotychczas opuścili mury Humanitas.

 

Dziś, w imieniu własnym oraz całej społeczności akademickiej WSH, serdecznie dziękuję Państwu za ten czas i pragnę gorąco zaprosić do wspólnego świętowania z nami Roku Jubileuszowego, m.in. podczas konferencji, sympozjów, spotkań branżowych, a także uroczystej Gali „Humanitas”. W planach mamy również wydanie pamiątkowej publikacji o historii uczelni i wiele różnorodnych konkursów. Mam nadzieję, że będziecie Państwo aktywnie uczestniczyć we wspólnym tworzeniu wraz z nami wspomnianych wydarzeń.

 

W pierwszej kolejności zwracam się do Państwa z prośbą o przesyłanie wspomnień, zdjęć, anegdot, życzeń oraz wszelkiego rodzaju materiałów, które mogłyby posłużyć do stworzenia pamiątkowego archiwum, a także zostać wykorzystane w pracach nad wspomnianą już publikacją książkową. Ze względu na długotrwały proces wydawniczy, będę wdzięczny za nadesłanie w/w materiałów do dnia 15 lutego br.

 

Jako że wielkimi krokami zbliża się luty – miesiąc, w którym świętujemy Walentynki – już dziś zapraszamy do zabawy pary, których ścieżki zetknęły się właśnie w murach Humanitas. Jeżeli Państwa miłość rodziła się na uczelnianych korytarzach, a szybsze bicie serca nie zawsze pozwalało w pełni skupić się na słowach wykładowcy, opowiedzcie nam o tym, krótko streszczając swoją historię i przesyłając wspólne zdjęcie. Wszystkie pary, które zgłoszą się do udziału w naszej zabawie nagrodzimy upominkami, a spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy najsympatyczniejszą parę Humanitas, którą wyróżnimy dodatkowym bonusem. Na Wasze historie czekamy do końca stycznia br.

 

Wszelkie zdjęcia, wspomnienia, zgłoszenia udziału w konkursach możecie Państwo nadsyłać na adres jubileusz@humanitas.edu.pl. Poszukujemy także studentów i absolwentów naszej Uczelni, którzy chcieliby się pochwalić swoimi sukcesami. Jeżeli ktoś z Państwa prowadzi własną firmę, jest laureatem nagród i wyróżnień, tworzy, fotografuje, pisze, udziela się społecznie lub ma na swoim koncie inne osiągnięcia, którymi chciałby się z nami podzielić, również zapraszam do kontaktu pod wskazanym adresem mailowym.

 

Prosimy również o kontakt osoby, które chciałyby włączyć się w powstanie Stowarzyszenia Absolwentów Humanitas lub w jakikolwiek sposób przyczynić się do realizacji wydarzeń jubileuszowych. Ich pełen kalendarz, wraz z terminami realizacji i kolejnymi informacjami o możliwości uczestnictwa w nich, znajdziecie Państwo na stronie www.humanitas.edu.pl/jubileusz.

 

Minionych 20 lat, to nieustanny rozwój Wyższej Szkoły Humanitas, zarówno w kontekście stałego poszerzania i uatrakcyjniania oferty edukacyjnej, jak również rozwijania działalności badawczej i naukowej, umiędzynarodawiania Uczelni poprzez rozbudowaną współpracę partnerską i otwieranie wydziałów zagranicznych, a także szeroko zakrojonej kooperacji z otoczeniem społecznym i gospodarczym w skali regionalnej, jak i ponadregionalnej.

 

Dziś Wyższa Szkoła Humanitas jest jednym z najprężniej działających ośrodków akademickich o charakterze niepublicznym w południowej części Polski. Uczelnia stała się synonimem wysokiej jakości kształcenia, przyjaznej atmosfery studiowania oraz łączenia najlepszych tradycji uniwersyteckich z otwartością na nowoczesność i innowacje.

 

Ufam, iż tegoroczny Jubileusz będzie okazją do podsumowań, refleksji, ale także ciepłych wspomnień i owocnych planów na przyszłość. Zaś Państwo, licznie korzystając z zaproszenia do kontaktu i współtworzenia Roku Jubileuszowego Wyższej Szkoły Humanitas, uczynicie owo wspólne święto naszej Uczelni czasem jeszcze bardziej wyjątkowym, do czego raz jeszcze serdecznie zapraszam.

 

Z poważaniem

dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH
Rektor Wyższej Szkoły Humanitas