Analiza pisma i dokumentów - warsztaty

O warsztatach

Warsztaty będą prowadzone w oparciu o następujące metody dydaktyczne:

• wykład interaktywny – ok. 30 % do 40 % czasu zajęć,
  • ćwiczenia indywidualne i grupowe,
  • kazusy z praktyki eksperckiej.

Uczestnicy

Warsztaty adresowane są do urzędników, funkcjonariuszy państwowych, pracowników wymiaru sprawiedliwości, firm oraz szerokiego grona osób fizycznych zainteresowanych zdobyciem wiedzy umożliwiającej obronę przed fałszerstwami.

Korzyści

W ramach zajęć uczestnicy poznają kluczowe zagadnienia dotyczące profesjonalnej analizy pisma ręcznego obejmujące między innymi:

• zakres, metodyki i możliwości techniczne nowoczesnej ekspertyzy pisma ręcznego,
  • katalog cech graficznych i pozagraficznych będących przedmiotem analizy pisma,
  • materiał badawczy m. in. zapoznanie z takimi pojęciami jak: „materiał dowodowy (kwestionowany)”, „materiał porównawczy”, „materiał bezwpływowy”, „materiał pobrany na żądanie”,
  • właściwy dobór materiału badawczego do określonego typu analizy porównawczej.

Uczestnicy nabędą umiejętności właściwego zachowania się w przypadku podejrzenia fałszerstwa. Samodzielnie będą potrafilii:

• określić potencjalny zakres badań możliwych do przeprowadzenia w danych okolicznościach,
  • wskazać właściwą instytucję specjalistyczną,
  • prawidłowo zabezpieczyć i zgromadzić odpowiedni materiał badawczy itp.

Szkolenie jest uzupełnieniem programu studiów podyplomowych na kierunku:

• Pismo ręczne jako przedmiot badań kryminalistycznych.
  • Warstwy pisma podlegające analizie.
  • Obowiązująca metodyka badań – metoda strukturalna (graficzno-porównawcza).
  • Najważniejsze katalogi cech podlegających analizie.
  • Specyfika i przebieg typowych badań pismoznawczych.
  • Procedura badawcza.
  • Nowoczesne urządzenia techniczne stosowane we współczesnej analizie pisma i dokumentów.

Sylwetka trenera

Ekspert z zakresu badań identyfikacyjnych pisma i kryminalistycznej analizy dokumentów z ponad 20 letnią praktyką zawodową. Wpisany na listę biegłych przy Sądzie Okręgowym w Krakowie, gdzie funkcjonuje już od czerech kadencji. Wykonuje liczne ekspertyzy na zlecenie organów wymiaru sprawiedliwości. Dysponuje bogatym doświadczeniem z zakresu taktyki wystąpień na sali sądowej (konieczność obrony własnych opinii). Praktykujący trener. Realizuje szkolenia dla firm i instytucji dotyczące m. in. badania pisma i dokumentów, różnych aspektów komunikacji interpersonalnej, metod wywierania wpływu. Jest też długoletnim wykładowcą akademickim. Prowadził liczne zajęcia m. in. z zakresu kryminalistyki, kryminologii, wiktymologii, medycyny sądowej, elementów prawa, logiki z elementami erystyki, retoryki i szereg innych.

Termin i cena

Czas trwania: 15 godzin dydaktycznych - 3 spotkania x 5 godzin dydaktycznych

Termin realizacji: ustalany po utworzeniu grupy, godz. 1700 - 2100

Cena: 440 zł, słuchacze i absolwenci WSH 350 zł

Wypełnij formularz zgłoszenia online

W przypadku realizacji warsztatów w formule szkolenia zamkniętego (dla 10 – 20 osobowej grupy uczestników z jednej instytucji) założenia programowe, czas realizacji, termin i miejsce szkolenia oraz odpłatność ustalamy indywidualnie ze Zleceniodawcą.

Pobierz formularz zapytania dot. realizacji szkolenia zamkniętego