30/03/2023

Porozumienie pomiędzy STOMOZ a Humanitas

22 marca zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Humanitas, którą reprezentował prorektor ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej dr Mariusz Lekston a Stowarzyszeniem Menedżerów Opieki Zdrowotnej po stronie którego dokument sygnował prezes zarządu Dariusz Rajczyk.

Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej jest najstarszą w Polsce organizacją, która skupia menedżerów zajmujących się zarządzaniem instytucjami opieki zdrowotnej. Z jej szeregów wywodzi się wielu ministrów, wiceministrów, urzędników urzędów centralnych i samorządowych, którzy odpowiedzialni są za organizację ochrony zdrowia w Polsce.

Współczesny STOMOZ wspiera swoim doświadczeniem i wiedzą decydentów, aktywnie uczestniczy w tworzeniu prawa, w konsultacjach z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Opiniuje akty prawne dotyczące środowiska ochrony zdrowia, wspiera menedżerów w podnoszeniu ich kompetencji zawodowych, uczestniczy w międzynarodowych projektach edukacyjnych.

STOMOZ jest organizacją apolityczną, profesjonalną i stojącą na straży zarówno interesów pacjentów, systemu opieki zdrowotnej jak i menedżerów - osób którzy są odpowiedzialni w szpitalach, przychodniach i firmach medycznych za wdrażanie rozwiązań ustawowych.

Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej jest partnerem kierunku elektroradiologia i aktywnie wspiera wszelkie działania Wyższej Szkoły Humanitas w tym obszarze.

W ramach podpisanego porozumienia intencją Stron jest podjęcie współpracy w zakresie realizacji przez Uczelnię projektów edukacyjnych, studiów i studiów podyplomowych, w tym w szczególności studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA) w ochronie zdrowia, w celu zbliżenia środowiska nauki i edukacji ze środowiskiem praktyki w zakresie ochrony zdrowia w celu efektywniejszego wykorzystywania posiadanych przez Strony umiejętności, kompetencji, zasobów i potencjałów