19/07/2023

Czasopisma naukowe Akademii Humanitas pną się do góry!

Były już rankingu szkół wyższych - przyszedł czas na opracowywane czasopisma. Z radością informujemy, że w najnowszym zestawieniu Ministra Edukacji i Nauki nasze czasopisma naukowe zdeklasowały nawet te tworzone przez uczelnie państwowe. To uznanie nie tylko podkreśla poświęcenie i wiedzę naszych badaczy, ale także wzmacnia nasze zaangażowanie w pogłębianie wiedzy i wywieranie znaczącego wpływu na różne dziedziny nauki.

„Roczniki Administracji i Prawa” uzyskały znakomitą notę ​​100 punktów! To niezwykłe osiągnięcie oznacza wzrost o 30 punktów, co świadczy o wyjątkowej jakości badań i wkładu naszych autorów oraz niestrudzonych wysiłkach naszego cenionego zespołu redakcyjnego.

„Pedagogika i Psychologia”, również zanotowało znaczący skok w rankingach ministerialnych. Z imponującym wynikiem 70 punktów, osiągnął wzrost o 30 punktów. Osiągnięcie to odzwierciedla zaangażowanie naszych naukowców w rozwój kluczowych dyscyplin.

Czasopismo prawnicze„Humanitas” wyprzedziło periodyki wydawane przez cenione ośrodki akademickie, takie jak Uniwersytet Jagielloński („Transformacje Prawa Prywatnego”) czy Uniwersytet Mikołaja Kopernika („Przegląd Prawa Ochrony Środowiska”). W dziedzinie psychologii i pedagogiki osiągnęliśmy lepsze wyniki niż wybitne tytuły, takie jak „European Journal of Applied Positive Psychology” i „Evolutionary Psychological Science”. Te osiągnięcia podkreślają nasze zaangażowanie w prowadzenie badań i przyczynianie się do rozwoju tych ważnych dyscyplin.

Składamy serdeczne gratulacje Redaktorom Naczelnym, Członkom Rady Redakcyjnej oraz wszystkim autorom, którzy wnieśli swoje cenne spostrzeżenia i badania do naszych czasopism. Wasze poświęcenie i wiedza odegrały kluczową rolę w podniesieniu naszych publikacji na nowy poziom rozpoznawalności i wpływu.

W Akademii Humanitas wierzymy, że przesuwając granice wiedzy, możemy kształtować lepszą przyszłość dla przyszłych pokoleń. Wspólnie kontynuujmy rozwój badań naukowych, promujmy doskonałość akademicką i wywierajmy wpływ na społeczeństwo.