09/11/2023

Współpraca ze Śląską Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych

W poniedziałek 6 listopada 2023 roku Akademia Humanitas podpisała umowę o współpracy ze Śląską Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

Porozumienie, które wspiera kształcenie pracowników służb mundurowych, sygnowali: prof. AH, dr hab. Michał Kaczmarczyk – rektor Akademii Humanitas oraz Tomasz Walaszczyk - Przewodniczący Śląskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

Rozpoczynamy to partnerstwo z przekonaniem, że jest to nie tylko zaszczyt, ale i obowiązek wobec tych, którzy służą naszemu społeczeństwu. Zapewniamy, że każdy aspekt naszego programu edukacyjnego został starannie przemyślany, aby odpowiadał na realne potrzeby odbiorców każdego z programów kształcenia – podkreśla prof. Michał Kaczmarczyk.

Współpraca z ŚFZZSM będzie obejmować m.in.: wspólną realizację przedsięwzięć naukowych, badawczo-rozwojowych i edukacyjnych oraz w zakresie badań i projektów naukowych, współpracę w zakresie tworzenia i opracowania specjalności, programów kształcenia, programów studiów podyplomowych, szkoleń i kursów czy wspólną organizację tematycznych konferencji i seminariów. Umowa przewiduje także możliwość odbywania przez studentów i słuchaczy Akademii Humanitas praktyk zawodowych oraz staży organizowanych we współpracy ze Śląską Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, która od tej pory - dzięki przedmiotowej współpracy - będzie jeszcze bogatsza.