20/02/2024

Łączymy świat biznesu i nauki

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach rozpoczęła innowacyjny cykl spotkań networkingowych, adresowanych do właścicieli oraz kadry zarządzającej Firm Członkowskich RIG. Pierwsze z serii spotkań odbyło się 19 lutego w Park Hotel Diament Zabrze, gromadząc zarówno przedsiębiorców, jak i przedstawicieli otoczenia biznesowego. Akademia Humanitas była partnerem merytorycznym wydarzenia.

Celem spotkań jest nie tylko umożliwienie uczestnikom prezentacji swojej działalności, ale przede wszystkim nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych, które stanowią fundament skutecznej współpracy między firmami. Wymiana doświadczeń, dobrych praktyk oraz wzajemne wsparcie jest nieocenione w dzisiejszym, dynamicznym świecie.

Podczas wydarzenia Akademię Humanitas reprezentowali: dr Mariusz Lekston – Prorektor ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej oraz Ewa Kraus – Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych.

Akademia Humanitas przygotowała dla uczestników wydarzenia specjalną Strefę VR, w której przedstawiciele Firm Członkowskich RIG mogli przetestować najnowsze technologie oraz dowiedzieć się, jak innowacyjne sprzęty wykorzystywane są w trakcie procesu dydaktycznego w naszej Uczelni.

Nie zabrakło również okazji do integracji w nieco luźniejszej formie. Małgorzata Klich – Wicedyrektor Biura Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem – poprowadziła grę zespołową Marshmallow Challenge, która polegała na zbudowaniu jak najwyższej wieży ze spaghetti, zdolnej utrzymać wspomnianą piankę na swoim szczycie.

W obliczu dzisiejszych wyzwań rynkowych umiejętność efektywnego pozyskiwania partnerów jest bezcenna. Zachęcamy więc wszystkich przedsiębiorców do udziału w kolejnych wydarzeniach, które z pewnością przyczynią się do wzmacniania lokalnej społeczności biznesowej. Akademia Humanitas od wielu lat współpracuje z otoczeniem biznesowym, łącząc świat nauki i biznesu na wielu różnych, wspólnych przedsięwzięciach.