Aktualności

Dzień online - otwartych drzwi w WSH

02/02/2017

„Dzień otwartych drzwi” to akcja, która każdego roku jest przeprowadzana w murach Wyższej Szkoły Humanitas, po to, aby kandydaci na studia mogli zapoznać się z uczelnią oraz jej ofertą kształcenia. W tym roku przebrała ona formę „online” i skierowana była przede wszystkim do kandydatów na studia spoza granic Polski.

 

Chętni by studiować w konkretnej uczelni nie zawsze mają możliwość osobiście pojawić się w jej murach i otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania. Często kandydatów dzielą setki, a nawet tysiące kilometrów, od przyszłego miejsca studiowania. Jednak w dobie Internetu nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego też 2 lutego pracownicy Biura Współpracy z Zagranicą WSH, mgr Alesia Aliakhnovich oraz mgr Artur Kostiv, wspólnie ze studentami, przeprowadzili akcję „Dzień online-otwartych drzwi” dla kandydatów z Ukrainy.

 

Telekonferencja rozpoczęła się od prezentacji Wyższej Szkoły Humanitas, informacji o nagrodach i atutach, które wyróżniają Wyższą Szkołę Humanitas w regionie. Kandydaci zapoznali się także z programem obchodów 20-lecia Humanitas, a pracownicy BWzZ poinformowali o dodatkowych przedsięwzięciach organizowanych przez uczelnię, związanych między innymi z kulturą i tradycjami regionu oraz kraju, a także o wymaganiach formalnych pod czas rekrutacji na studia.

 

Student II roku studiów stacjonarnych na kierunku zarządzanie, Ihor Tsurgan, odpowiedział na wszystkie pytania przyszłych żaków, dotyczące życia studenckiego w Polsce. Już w krótce zostanie zorganizowanych kilka podobnych spotkań online.