Aktualności

WSH na mistrzostwach w piłce siatkowej trójek

20/03/2017

W dniu 15.03.2017 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Sosnowcu przy ul. Kisielewskiego 4B odbyły się mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w piłce siatkowej trójek.

 

To już trzecie mistrzostwa zorganizowane przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Będzinie w ramach współzawodnictwa sportowego WSzW w Katowicach. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w trzech grupach po trzy zespoły. Po wyjściu z grup o finał walczyły trzy najlepsze zespoły.

 

Zaskoczeniem dla uczestników zawodów było losowanie 50% zniżki na studia licencjackie w Wyższej Szkole „HUMANITAS” w Sosnowcu. Zaproszenia na studia losował Kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych w WSH – pan Wacław Kubies. Kolejną niespodzianką było ufundowanie przez WSH w Sosnowcu pucharów dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika zawodów.

 

Wręczenia pucharów i dyplomów dokonali Szef Wydziału MiU WSzW w Katowicach - ppłk Kazimierz Misiaczek, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Będzinie - ppłk Zbigniew Kopa oraz Kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych w WSH – mgr  Wacław Kubies.

 

Klasyfikacja zawodów:

  • I miejsce – WKU w Częstochowie
  • II miejsce – WKU w Będzinie
  • III miejsce – WSzW w Katowicach
  • Najlepsza zawodniczka zawodów – pani Iwona Duda (WKU w Rybniku)
  • Najlepszy zawodnik zawodów – kpt. Paweł Kowalczyk (WKU w Częstochowie)

Po zakończeniu zawodów sportowych na wszystkich uczestników czekała smaczna, gorąca „wojskowa” grochówka.