O Wydawnictwie

 

 


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zorganizowane wspólnie z Biblioteką Wyższej Szkoły Humanitas. W tym roku zaczynamy już 21-go kwietnia wielkim kiermaszem książek wydanych przez naszą Oficynę. Kiermasz odbędzie się w głównym holu Uczelni.

Do każdego zakupu dołączona będzie niespodzianka, wykonana własnoręcznie przez pracowników oficyny i Biblioteki WSH.

 
Z okazji Dnia Książki i zbliżającego się Tygodnia Bibliotek mamy promocyjne ceny na wszystkie książki wydane przez Oficynę Wydawniczą Humanitas. Promocja będzie trwać do 15-go maja.

 

 Nowości!

                                


Nasze ebooki:

            


Oficyna Wydawnicza „Humanitas" jest prężnie działającym wydawnictwem naukowym  o międzynarodowej randze. Od ponad kilkunastu lat z powodzeniem wprowadza na polski i światowy rynek monografie, podręczniki akademickie, skrypty dla studentów, materiały konferencyjne oraz czasopisma naukowe, w tym periodyki znajdujące się na liście czasopism punktowanych Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Publikacje Oficyny dotyczą tematycznie w szczególności zagadnień zarządzania, ekonomii, prawa, pedagogiki, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, filologii angielskiej, politologii, filozofii. Autorami wydawanych prac są naukowcy związani z Wyższą Szkołą Humanitas, ale także innymi ośrodkami naukowymi z Polski i zagranicy. Nakładem Oficyny ukazało się m.in. pierwsze polskie wydanie książki „Globalizacja. Krytyczne wprowadzenie" autorstwa Jana A. Scholtego - jednego z najwybitniejszych światowych specjalistów w dziedzinie globalizacji, profesora na Wydziale Nauk Politycznych o Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warwick w Wielkiej Brytanii. Oficyna WSH, oprócz działalności wydawniczej, prowadzi także - wspólnie z Biblioteką WSH - aktywność naukową i popularyzatorską: przygotowuje konferencje i seminaria, wieczory autorskie, konkursy czytelnicze, kampanie społeczne, akcje charytatywne. Oficyna jest jednostką aktywną, prorozwojową, na stałe wpisaną w panoramę instytucji naukowych województwa śląskiego.