O warsztatach
Warsztaty oparte na metodologii XLB (Experiential Learning Business) pozwalają na zweryfikowanie podstawowych założeń związanych z pracą w zespole. W trakcie praktycznych zadań uczestnicy stają przed koniecznością współpracy, szukania rozwiązań, tworzenia strategii, brania odpowiedzialności za wynik, określania priorytetów, motywowania.
Uczestnicy
Warsztaty adresowane są do menedżerów szukających metod i narzędzi pozwalających na efektywną współpracę w zespole, którym zarządzają.
Korzyści
Dzięki uczestnictwu w warsztatach, uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób podnieść jakość i efektywność pracy zarządzanego przez nich zespołu. Zdobędą wiedzę na temat narzędzi oraz umiejętności związane z:
- odkrywaniem potencjału członków zespołu,
- integrowaniem zespołu,
- adekwatną motywacją członków zespołu do realizacji jego celów.
Założenia programowe
Warsztaty Magia potencjału to proces, podczas którego uczestnicy warsztatów działają. Mają okazję współpracować, rozwiązywać problemy, generować umysły, uczyć się siebie. W trakcie zajęć uczestnicy biorą udział w cyklu zadań, które są przyczynkiem do wnikliwej analizy, generowania wniosków i adaptacji zdobytego doświadczenia do działania w kolejnych zadaniach. Wielokrotne przejście przez ten cykl jest skuteczną formą rozwinięcia kompetencji w pracy zespołowej, sprzyja bliższemu poznaniu się członków zespołu. W trakcie warsztatów w formie inspirujących prezentacji uczestnicy zapoznają się z teoretycznymi modelami związanymi z pracą zespołową.
- Integracja zespołu.
- Budowanie otwartej komunikacji.
- Używanie informacji zwrotnej jako narzędzia wspierającego rozwój zespołu.
- Zwiększanie motywacji zespołu.
- Analiza korzyści płynących ze współpracy i strat wynikających z rywalizacji.
- Podejmowanie nowych wyzwań.
- Odkrywanie potencjału członków zespołu.
- Poznanie mocnych i słabych stron każdego członka zespołu.
Szkolenie jest uzupełnieniem programu studiów podyplomowych na kierunku:
Sylwetka trenera
Terapeuta, certyfikowany trener i konsultant w zakresie nauczania i kształtowania technik menedżerskich. Trener studiów podyplomowych, trener MBA, członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej z siedzibą w Krakowie, wykładowca uczelni wyższych. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu: Terapii Gestalt, Psychologii Binzesu, Public Relations, Studium Trenerów Grupowych. Posiada Certyfikaty z zakresu m.in.: Analizy transakcyjnej w praktyce organizacyjnej, zespołowej i indywidualnej, Trenera umiejętności psychospołecznych, Rekrutacji i Selekcji, Diagnozy Assessment and Development Center. Jej pasją zawodową jest Analiza Transakcyjna w zarządzaniu, w zakresie, której aktualizuje wiedzę i doskonali umiejętności (certyfikacja ICDTA International Centre for Developmental Transactional Analysis).
Termin i cena
Czas trwania: 2 dni - 16 godzin dydaktycznych
Pobierz formularz zapytania dot. realizacji szkolenia zamkniętego