Przerwa świąteczna - 10.04 - 13.04

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 10.04.2020 do 13.04.2020r. Wyższa Szkoła Humanitas będzie nieczynna.
10 kwietnia będzie czynny jedynie dział rekrutacji WSH w godz. 8.00 - 16.00.

Prof. WSH dr hab. Maciej Borski ekspertem PKA

Z nieskrywaną dumą informujemy, że prof. WSH dr hab. Maciej Borski, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Wyższej Szkoły Humanitas został ekspertem Zespołu Nauk Społecznych Polskiej Komisji Akredytacyjnej w dyscyplinie: nauki prawne. Pełną listę ekspertów PKA opublikowała na swojej stronie internetowej.

Zajęcia online do 10 kwietnia włącznie

W związku z decyzją Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego uprzejmie informujemy, że zajęcia dydaktyczne w bezpośrednim kontakcie w Wyższej Szkole Humanitas zostają zawieszone do dnia 10 kwietnia 2020 roku włącznie.
Zawieszenie obejmuje zajęcia odbywające się w formie bezpośredniego kontaktu nauczycieli akademickich ze studentami. Zajęcia te zastąpione są wykładami i kursami prowadzonymi w formie e-learningowej, w szczególności poprzez umożliwienie studentom dostępu on-line do materiałów dydaktycznych opracowanych przez wykładowców i za pośrednictwem platformy click meeting.

Więcej informacji >>

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z listą najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi w związku z ograniczonym funkcjonowaniem uczelni,  spowodowanym rozporządzeniem Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego celem zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

WAŻNY KOMUNIKAT z dnia 17 marca [AKTUALIZACJA z dn. 23.03.2020 godz. 12.00]

W związku z decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 21 marca br., uprzejmie informujemy, że zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Humanitas zostają zawieszone do dnia 10 kwietnia 2020 roku. Zawieszenie obejmuje zajęcia odbywające się w formie bezpośredniego kontaktu nauczycieli akademickich ze studentami. Zajęcia te zostaną zastąpione wykładami i kursami prowadzonymi w formie e-learningowej, w szczególności za pośrednictwem platformy click meeting. W okresie do dnia 10 kwietnia 2020 nie będą się również odbywały zajęcia w ramach uniwersytetu trzeciego wieku, uniwersytetu dziecięcego oraz wszelkie inne spotkania i wydarzenia o charakterze dydaktycznym, konferencyjnym lub szkoleniowym.

Studiuj w domu z Humanitas

Drodzy studenci,
Nasi wykładowcy pełną parą pracują nad zajęciami w formie e-learningu i clickmeetingu. Pierwsze zajęcia ruszą już w najbliższy weekend.

Szczegóły dotyczące zajęć zdalnych wkrótce pojawią się w Wirtualnej Uczelni. Plan wykładów online będzie udostępniany na bieżąco. Bezpiecznie, z domu, będziecie mogli zrealizować część zajęć.

Więcej informacji >>

Funkcjonowanie uczelni w okresie 11-25 marca 2020 r.

W trosce o bezpieczeństwo studentów, słuchaczy oraz pracowników Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu uprzejmie informujemy o zasadach funkcjonowania uczelni w dniach od 11 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r.

Więcej informacji >>

Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla pracowników medycznych od Humanitas

Instytut Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu wraz z Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy w Katowicach realizuje bezpłatne wsparcie psychologiczne dla pracowników medycznych.

Prawo - doktorat w WSH!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Humanitas decyzją z dnia 27 lutego 2020 Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki prawne.

Rekomendacja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w spr. SARS-COV 2

W trosce o naszych studentów udostępniamy rekomendację Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.