Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

Razem dla odporności psychicznej dzieci i młodzieży!

Wielotysięczne konsultacje wśród dzieci i młodzieży na wniosek MEiN wyłoniły niepokojące problemy: brak wsparcia psychologicznego, uzależnienia od środków psychoaktywnych i rosnący stres. Brak świadomości problemów psychicznych, emocjonalnych a przy tym wysokie wymagania społeczne – dobre oceny, nienaganne zachowanie. Czy społeczeństwo zdoła poradzić sobie z wyzwaniami zdrowia psychicznego młodych?

Więcej informacji >>

Akredytacja PKA na kierunek Elektroradiologia przyznana

PrezydiumPolskiej Komisji Akredytacyjnejnapodstawie przeprowadzonej oceny programowej pozytywnie oceniłostudia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Elektroradiologia  prowadzonych wAkademii Humanitas. Proces kształcenia „umożliwia studentom kierunkuElektroradiologia osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego i drugiego stopnia oprofilu praktycznym”. 

Więcej informacji >>

Akademia Humanitas: nowe możliwości dla przedsiębiorców

Więcej informacji >>

Przywitajmy nowych uczniów VI LO w Sosnowcu!

Więcej informacji >>

Współpraca Akademii Humanitas i SPS Płomień Sosnowiec

Władze Akademii Humanitas i zarząd klubu sportowego SPS Płomień Sosnowiec podpisały w czwartek, 24 sierpnia umowę o współpracy. Jej celem jest stworzenie warunków do rozwoju studentów i zawodniczek oraz wymiana wzajemnych doświadczeń trenerów, sportowców i kadry dydaktycznej.

Więcej informacji >>

Przed nami długi sierpniowy weekend

Szanowni Państwo, informujemy, iż w poniedziałek 14 sierpnia nasza Uczelnia będzie nieczynna.

Więcej informacji >>

Granty od resortu nauki dla naszej uczelni na dwa projekty upowszechniające naukę

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki drugiego rozstrzygnięcia w programie „Doskonała Nauka II”. Akademia Humanitas otrzyma dofinansowanie na wydanie monografii i organizację konferencji naukowej. 

Więcej informacji >>

Barbie pyta psychodietetyka!

Barbie pyta psychodietetyka!

Ma idealną figurę i nigdy się nie starzeje – lalka Barbie. Dla małych dziewczynek ideał, dla kobiet źródło kompleksów. Przez lata obwiniana i krytykowana za „chorobliwe dążenie do ideału". Dziś postanowiła zerwać z obrazem idealnej piękności i spytać naszą psychodietetyczkę, doktor n. o zdr. Patrycję Kłósek — Bzowską, jak można być Barbie, ale na swój, niepowtarzalny sposób.

 

Więcej informacji >>

Czasopisma naukowe Akademii Humanitas pną się do góry!

Były już rankingu szkół wyższych - przyszedł czas na opracowywane czasopisma. Z radością informujemy, że w najnowszym zestawieniu Ministra Edukacji i Nauki nasze czasopisma naukowe zdeklasowały nawet te tworzone przez uczelnie państwowe.

Więcej informacji >>

Perspektywy mówią wprost - drugie miejsce w województwie!

Ten rok potwierdza, że Akademia Humanitas trzyma poziom i nie zwalnia tempa rozwoju. Dwa rankingi już za nami, a dziś kolejny - Ogólnopolski Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023. I musimy przyznać nasza perspektywa rozwoju postępuje dynamicznie. 

Więcej informacji >>