Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

Jeszcze lepsze kształcenie zdalne

Niezmiernie miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Humanitas została zakwalifikowana do udziału w ogólnopolskim projekcie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Wsparcie uczelni niepublicznych w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”. Dzięki uzyskanym funduszom w wysokości 70 tysięcy złotych będziemy prowadzić dydaktykę zdalną jeszcze lepiej i nowocześniej niż dotychczas.

 
Więcej informacji >>

Rektor gościem Forum Seniora w internecie

Forum Seniora to wydarzenie cykliczne. Tegoroczne spotkanie to już ósma edycja, z uwagi na sytuację pandemiczną odbywająca się wyjątkowo w formule zdalnej. Tematem forum było szeroko pojęte zdrowie. Podczas pierwszego dnia wydarzenia organizatorzy skupili się na spotkaniach z medykami, drugi dzień odnosił się bardziej do kwestii psychologicznych i kulturowych.

Więcej informacji >>

Zmiany przepisów dotyczących dowodów osobistych

O nowych dowodach osobistych, które wejdą do obiegu już w sierpniu tego roku – z perspektywy postępowania administracyjnego oraz doświadczenia w pracy w charakterze urzędnika samorządowego – opowiada w wywiadzie dla portalu prawo.pl, Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych WSH, dr hab. Dorota Fleszer.

Więcej informacji >>

Warsztaty dla słuchaczy studiów podyplomowych

Więcej informacji >>

Warto pomagać nie tylko raz w roku

Okładki dodatków regionalnych Gazety Wyborczej w Częstochowie i Opolu mają dziś nietypowego bohatera, a raczej bohaterów. Rektor Wyższej Szkoły Humanitas dr hab. Michał Kaczmarczyk podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował za kwotę prawie 5 tysięcy złotych miejsca na łamach tygodników i postanowił tam zachęcać do dalszego pomagania.

Więcej informacji >>

130 wolontariuszy i kolejny rekord!

- Pomimo początkowych obaw związanych z pandemią, postanowiliśmy się nie poddawać i zagrać w myśl zasady: "do końca świata i jeden dzień dłużej” - oczywiście zgodnie z rygorem sanitarnym – mówi Andrzej Stanek szef sztabu nr4188 i pracownik Wyższej Szkoły Humanitas. Już po raz piąty uczelnia gościła drużynę wolontariuszy i zorganizowała aukcje.

Więcej informacji >>

Humanitas wpiera młodych, marzących o karierze prawniczej

W sobotę 30 stycznia, odbyły się warsztaty on-line z prawa karnego dla reprezentacji szkół biorących udział w konkursie „Potyczki prawne”. Organizatorem konkursu jest I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. Zajęcia poprowadził dr Jan Kil z Wyższej Szkoły Humanitas, będącej merytorycznym mecenasem wydarzenia.

Więcej informacji >>

Elektroradiolodzy biorą udział w pionierskiej terapii napromieniania pacjentów z COVID19

Pamiętacie film w ramach projektu  #co by było, gdyby ich nie było – będąPamiętacie film w ramach projektu  #co by było, gdyby ich nie było – będąPamiętacie film w ramach projektu  #co by było, gdyby ich nie było – będący kontynuacją akcji „jest jeszcze jeden bohater #elektroradiolog? Przypomnijmy, podczas nagrywania materiału rozmawialiśmy z Kierownikiem Zespołu Techników Medycznych Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach doktorem nauk medycznych Dawidem Boduszem, będącym jednocześnie naszym wykładowcą na kierunku elektroradiologia. Już wtedy padła wzmianka o wykorzystaniu napromieniania w leczeniu COVID-19. cy kontynuacją akcji „jest jeszcze jeden bohater #elektroradiolog? Przypomnijmy, podczas nagrywania materiału rozmawialiśmy z Kierownikiem Zespołu Techników Medycznych Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach doktorem nauk medycznych Dawidem Boduszem, będącym jednocześnie naszym wykładowcą na kierunku elektroradiologia. Już wtedy padła wzmianka o wykorzystaniu napromieniania w leczeniu COVID-19. 

cy kontynuacją akcji „jest jeszcze jeden bohater #elektroradiolog? Przypomnijmy, podczas nagrywania materiału rozmawialiśmy z Kierownikiem Zespołu Techników Medycznych Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach doktorem nauk medycznych Dawidem Boduszem, będącym jednocześnie naszym wykładowcą na kierunku elektroradiologia. Już wtedy padła wzmianka o wykorzystaniu napromieniania w leczeniu COVID-19.

Więcej informacji >>

Życzenia Świąteczne

Więcej informacji >>

Przerwa świąteczna

Informujemy, że w dniach 21.12.2020 r. – 03.01.2021 r. cała Wyższa Szkoła Humanitas będzie nieczynna. Odpoczywamy w tym czasie w gronie rodzinnym, by wrócić do Państwa w Nowym Roku z nową energią i tego samego życzymy wszystkim.

Więcej informacji >>