Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

Studentka WSH Wolontariuszem Roku 2019

Z ogromną przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy, że Pani Monika Kadulska, studentka pierwszego roku kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna w Wyższej Szkole Humanitas, zdobyła tytuł „Wolontariusz Roku 2019” przyznawany przez Sosnowieckie Centrum Organizacji Samorządowych. Coroczna, uroczysta gala odbyła się w czwartek, 13 lutego br. w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza.

Więcej informacji >>

I półfinał „Potyczek prawnych” za nami

We wtorek, 11 lutego br. w siemianowickim Parku Tradycji odbył się pierwszy półfinał 2. edycji konkursu "Potyczki prawne", którego Organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. Wyższa Szkoła Humanitas, w której jednym z wiodących kierunków jest prawo, ma zaszczyt być partnerem tego unikalnego wydarzenia.

Więcej informacji >>

Poszukujemy młodych, zdolnych prawników

Już po raz kolejny I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich organizuje „Potyczki prawne”, a patronat merytoryczny nad całym konkursem sprawuje Wyższa Szkoła Humanitas. To właśnie kazusy przygotowane przez naszych specjalistów z Instytutu Nauk Prawnych będą podstawą do przeprowadzenia symulacji rozprawy sądowej.

Więcej informacji >>

Nasz ekspert o psychologicznych mechanizmach związanych z gwałtem

Temat trudny ale niezwykle ważny porusza na łamach „Gazety Śledczej” nasz ekspert z Instytutu Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas, mgr Magdalena Oleśniewicz.

Więcej informacji >>

Uroczysta przysięga Śląskiej Brygady WOT

44 żołnierzy dołączyło do 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. „Konrad Wawelberg”. W dniu 26 stycznia 2020 roku złożyli w Gliwicach przysięgę wojskową. Wyższą Szkołę Humanitas – na uroczystości - reprezentował Kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych mgr Wacław Kubies.

Więcej informacji >>

„Policja 997” na tropie Humanitas

Miesięcznik Komendanta Głównego Policji w swoim styczniowym wydaniu opublikował obszerną relację z Konferencji Naukowej „Bliżej ludzi. Społeczno – edukacyjne działania Policji na rzecz bezpieczeństwa”, którą 5 grudnia 2019 roku zorganizował Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wyższej Szkoły Humanitas.

Więcej informacji >>

Medal Policji dla prof. J. Stawnickiej

Wybitne osiągnięcia w popularyzowaniu tradycji i dokonań policji prof. zw. dr hab. Jadwigi Stawnickiej zostały docenione przez  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Jarosława Zielińskiego.

Więcej informacji >>

Na zajęciach Rektora o wielokulturowości

Dziś w Wyższej Szkole Humanitas odbyły się zajęcia poświęcone kontrkulturom i kulturom alternatywnym, które prowadził Rektor Uczelni, prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk.

Więcej informacji >>

Dr hab. Maciej Borski o udziale w wyborach osób z niepełnosprawnością dla portalu prawo.pl

Stworzenie dedykowanej platformy elektronicznej lub wyposażenie lokali wyborczych w głosomaty to korzystne rozwiązania, które zdaniem dr hab. Macieja Borskiego, Dziekana Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Wyższej Szkoły Humanitas znacznie ułatwiłyby udział w wyborach osobom z niepełnosprawnością. Ekspert WSH udzielił w tym niezwykle ważnym temacie obszernego komentarza dla portalu prawo.pl.

Więcej informacji >>

Książki dla ZSS nr 4 z Sosnowca

Ponad sto książek, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, przekazali studenci i pracownicy Wyższej Szkoły Humanitas w ramach akcji „Podaruj książkę z uśmiechem” zorganizowanej wspólnie z Zespołem Szkół Specjalnych nr 4 z Sosnowca. Książki na ręce Pani Iwony Durek, dyrektora szkoły, uroczyście przekazała Pani Ewa Kraus, prodziekan ds. studenckich Wyższej Szkoły Humanitas.

Więcej informacji >>