Oświadczenie Rektora w sprawie programów certyfikacji

Sosnowiec, dn. 8 października 2024 r.

Oświadczenie w sprawie programów certyfikacji

Rekrutacja trwa!

Witaj w miejscu, gdzie edukacja spotyka się z pasją, a możliwości rozwoju są nieograniczone. To my społeczność Akademii Humanitas chcemy byś do nas dołączył już teraz! Zapisz się!

Dr Mariusz Lekston nowym Rektorem Akademii Humanitas

Szanowni Państwo!

W związku z faktem, że Dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. AH, kończy pełnienie obowiązków Rektora naszej Uczelni z dniem 30 września 2024 r., zdecydowałem o wyznaczeniu do sprawowania funkcji Rektora Akademii Humanitas Dr. Mariusza Lekstona, dotychczasowego Prorektora ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej. Po dopełnieniu proceduralnych wymagań określonych w statucie, Dr Mariusz Lekston obejmie funkcję Rektora z dniem 1 października 2024 r.

Aleksander Dudek
Założyciel

Więcej informacji >>

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - wielkie gratulacje dla Pana Mariusza Miśkiewicza

W dniu 9 października odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Mariusza Miśkiewicza pt. „Analiza i ocena skuteczności mechanizmów ochrony praw pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem praw pacjenta szpitala psychiatrycznego”. Obrona była ważnym krokiem w procesie uzyskania stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk społecznych.

Tydzień Dziewczyn w Sosnowcu – za nami Konferencja Girls’ Week

W dniach 7-9 października w murach Akademii Humanitas odbyła się wyjątkowa konferencja Girls' Week zorganizowana przez Sosnowiecką Radę Kobiet. Wydarzenie skierowane było do dziewcząt z klas 7 i 8 szkół podstawowych, które uczestniczyły w wykładach i panelach dyskusyjnych dotyczących zdrowia psychicznego i intymnego, rozwoju osobistego oraz bezpieczeństwa.

Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 w Filii Akademii Humanitas we Vsetinie

W sobotę, 5 października 2024 roku, w Filii Akademii Humanitas w czeskim Vsetinie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025. Była to już jedenasta inauguracja w historii tej placówki, która od lat kształci studentów w zakresie nauk pedagogicznych i psychologicznych.

Więcej informacji >>

Bezpłatny program dla przedszkoli „Mikołowska Akademia Odkrywania Kodowania HumaniTASKi”

Związek Stowarzyszeń Centrum Aktywności oraz Akademia Humanitas serdecznie zapraszają mikołowskie przedszkola do udziału w bezpłatnym programie edukacyjnym „Mikołowska Akademia Odkrywania Kodowania HumaniTASKi”. Program ten został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Mikołowa Stanisława Piechuli, a jego ambasadorką jest Zastępczyni Burmistrza, Pani Aneta Esnekier.

Więcej informacji >>

Uczestnicy kursu języka polskiego odebrali certyfikaty

Zakończyliśmy intensywny, czterotygodniowy kurs języka polskiego dla obcokrajowców w Akademii Humanitas! W poniedziałek, 30 września, nasi przyszli studenci z dumą odebrali certyfikaty potwierdzające znajomość języka polskiego.

Gala graduacyjna studiów MBA for Energy Industry 2024

To była wyjątkowa i pełna emocji sobota. 28 września 2024 roku w Hotelu Centrum w Sosnowcu odbyła się uroczysta Gala wręczenia dyplomów absolwentom kierunku MBA for Energy Industry, prowadzonego przez Akademię Humanitas w partnerstwie z Bratislava University of Economics and Management (BUEM). To doniosłe wydarzenie było zwieńczeniem intensywnych studiów i pracy studentów, którzy zdobyli specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności niezbędne do pełnienia kluczowych ról w dynamicznie rozwijającej się branży energetycznej.

Więcej informacji >>

Druga edycja Expert Week zakończona! Akademia Humanitas ponownie dostarczyła solidnej dawki eksperckiej wiedzy

W dniach 23-27 września 2024 r. Akademia Humanitas po raz drugi zorganizowała Expert Week – cykl pięciu intensywnych dni pełnych nowoczesnej wiedzy, pod hasłem „Solidna dawka eksperckiej wiedzy”. Wydarzenie przyciągnęło uczestników z różnych branż, oferując im możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia nowych kompetencji w obszarach pedagogiki, zarządzania, zdrowia psychicznego, innowacji oraz przywództwa.