Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

Informacje dot. funkcjonowania uczelni od 19.06.20 r.

W związku z trwającym nadal, zagrożeniem zdrowia i życia spowodowanym koronawirusem COVID–19, uprzejmie informujemy,  że zajęcia dydaktyczne zaplanowane do dnia 5 lipca 2020 roku odbywać się będą, zgodnie z planem studiów, poprzez formy kształcenia na odległość (ClickMeeting, Platforma Moodle).

Więcej informacji >>

ADHD - Seminarium naukowe on-line

26 czerwca odbyło się międzynarodowe seminarium, którego tematyką było „Cognitive computing: Diagnoza i leczenie w ADHD”. Specjaliści skupili się na zagadnieniu symptomów i leczenia ADHD u dzieci.

Więcej informacji >>

Mamy obowiązek piętnować nieuczciwość intelektualną

Punktem wyjścia wczorajszej, popołudniowej rozmowy w rozgłośni radiowej RDC były niespodziewanie wysokie wyniki tegorocznego konkursu matematycznego Kangur. Aż 3152 uczestników zdobyło maksymalną ilość punktów. Dla porównania, w zeszłym roku takich uczniów było tylko 8. Z czego wynika taki nagły wzrost młodych geniuszy matematycznych?

Więcej informacji >>

Nasza studentka finalistką konkursu Studencki Nobel

Konkurs Studencki Nobel ma na celu wyłonienie najlepszych studentów z całego kraju – w poszczególnych kategoriach odbywa się cyklicznie. Agnieszka Suchy w tym roku została finalistką konkursu w kategorii „Sztuka”. 

Więcej informacji >>

Rektor WSH gościem Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej

29 czerwca br. JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. ucz dr hab. Michał Kaczmarczyk wziął udział w Uroczystej Gali Finałowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. W trakcie Gali Rektor WSH, który jest jednym z członków Komisji Akredytacyjnej Programu „Uczelnia Liderów”, zaprezentował swoje uwagi i rekomendacje dotyczące jakości w szkolnictwie wyższym. Gala odbywała się w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Po uroczystości Rektor uczestniczył także w oficjalnym spotkaniu z władzami AHE oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, w trakcie którego omówiono formy i zasady współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Humanitas a uczelniami, które były gospodarzami łódzkiej Gali.

Więcej informacji >>

Wsparcie finansowe dla kandydatów na studia

Więcej informacji >>

O rozwoju uczelni – wywiad z Rektorem

O kierunkach rozwoju Wyższej Szkoły Humanitas, badaniach naukowych cytowanych przez media w całej Polsce, o sukcesach naukowych i dydaktycznych na arenie nie tylko krajowej ale i międzynarodowej, w wywiadzie dla Wiadomości Zagłębia opowiada prof. WSH, dr hab. Michał Kaczmarczyk.

Więcej informacji >>

Pierwsze miejsce w woj. śląskim i siódme w Polsce

To dla nas zaszczyt i przyjemność od lat zajmować czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach. W tym roku w Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej szczęśliwa okazała się dla nas 7. Wśród uczelni z regionu utrzymujemy pierwszą pozycję. Nasza stała obecność w pierwszej dziesiątce wśród Uczelni Niepublicznych w całym kraju, stanowi dla nas ogromne wyróżnienie i mobilizuje do dalszej ciężkiej pracy i realizacji nowych wyzwań. Jesteśmy dumni, że nasze działania są doceniane zarówno w ogólnopolskich i prestiżowych klasyfikacjach, jak i w opiniach Studentów i Absolwentów naszej Uczelni.

Więcej informacji >>

Zagrożenia w głosowaniu hybrydowym

O zbliżających się wyborach prezydenckich – z perspektywy przepisów prawa – opowiada w wywiadzie dla portalu prawo.pl, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych WSH, dr hab. Maciej Borski.

Więcej informacji >>

Fundacja Pro Patria nowym partnerem uczelni

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Byłych Żołnierzy Wojsk Specjalnych PRO PATRIA z siedzibą w Katowicach dołączyła do grona partnerów Centrum Kształcenia Służb Mundurowych działającego w strukturach Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. W poniedziałek, 8 czerwca br. porozumienie o wzajemnej współpracy podpisali: prof. WSH dr hab. Michała Kaczmarczyka, rektor uczelni oraz Adam Michalczyk, prezes Fundacji Pro Patria. W spotkaniu uczestniczył również mgr Wacław Kubies, kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych WSH.

Więcej informacji >>