Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Letnia Akademia Humanitas

Letnia Akademia Twórczości 

WSH & Mnemo Experts Holiday Camp

Letnia Akademia Twórczości WSH & Mnemo Experts Holiday Camp to kreatywny, twórczy i zabawny sposób na spędzenie aktywnie czasu wakacyjnego. Specjalnie opracowane modele LEGO WeDo do konstruowania i programowania robotów, prezentacje tematyczne oraz swobodne budowanie klockami to gwarancja fantastycznej zabawy. Proponowane przez nas zajęcia Lego Robotyki, Neuroedukacji, Brain Box – warsztaty pamięci, English Fun- nauki języka, Młody Geniusz- treningi kreatywności oraz Akademii Żonglowania - aktywności na świeżym powietrzu to idealna okazja, aby wprowadzić dzieci w świat kreatywnej nauki i zabawy. Taka forma spędzania czasu zachęca do odkrywania reguł naukowych rządzących otaczającym nas światem, budzi i wzmacnia ciekawość świata i regulujących jego funkcjonowanie praw natury, ale przede wszystkim w sposób ciekawy przygotowuje dzieci do powrotu do szkoły.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Ze względów bezpieczeństwa oraz zachowania wszelkich środków ostrożności wynikających z COVID19 maksymalna liczba uczestników w grupie to 14 osób. Po każdej grupie następuje dezynfekcja sprzętu oraz wymiana piłek do żonglowania, kości, kart do treningu pamięci oraz akcesoriów niezbędnych do realizacji zajęć.

Formularz zgłoszeniowy:  KLIK

Regulamin LAH:  KLIK

Projekt Neuroedukacja: „Sen Alicji, czyli jak działa mózg”

Projekt ten polega na poszerzenie wiedzy z zakresu funkcjonowania mózgu, kształtowania umiejętności treningu pamięci i koncentracji, rozpoznania właściwego sposoby uczenia się, rozwijania myślenia dywergencyjnego. Uczestnicy obalą najbardziej popularne mity dotyczące mózgu na podstawie książki i 3 minutowego filmu Sen Alicji, jak również zapoznają się z treningiem żonglowania.

Projekt Neuroedukacja: „Młody Geniusz”

Projekt ten polega na kształtowaniu umiejętności asocjacji, rozwijaniu postawy twórczej, kształtowaniu umiejętności tworzenia swobodnych skojarzeń, umiejętności wizualizacji/myślenia wizualnego. Uczniowie poznają narzędzia m. in. Piramidy kreatywności, zapoznają się z techniką łańcuchowej metody skojarzeń, poznają gry wspierające koncentrację, jak również przeprowadzą trening żonglowania.

 Projekt Neuroedukacja: „Brain Box- Haki liczbowe” oraz „Brain Box- Pałac pamięci”

Projekt ten polega na poznaniu zasad wykorzystania haków - zakładek liczbowych, dzięki którym uczestnik jest wstanie zapamiętać dowolny ciąg cyfr. Utrwalić materiał szkolny i odtworzyć z pamięci. Warsztat trenuje pamięć, kształtuje umiejętności tworzenia wizualizacji oraz pokazuje narzędzia do treningu koncentracji. Uczniowie przeprowadzą również trening żonglowania.

 Projekt Neuroedukacja: „Mapa Skarbów- tworzenie Map Myśli w praktyce” oraz „Mapa Skarbów- Dieta dla mózgu”

Projekt ten polega na kształtowaniu umiejętności tworzenia wizualnych form notowania - map myśli. Pomaga w umiejętności tworzenia swobodnych skojarzeń. Warsztat kształtuje umiejętności tworzenia wizualizacji oraz pokazuje narzędzia do treningu koncentracji. Uczniowie zdobędą umiejętność tworzenia Map Myśli kreatywnych notatek, zdobędą wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania oraz przeprowadzą trening żonglowania.

„English Fun- nauka języka na wesoło”

Projekt ten polega na budowaniu umiejętności nauki języków obcych, z wykorzystaniem nowoczesnych technik zapamiętywania. Pomaga w umiejętności tworzenia swobodnych skojarzeń. Warsztat kształtuje umiejętności tworzenia wizualizacji oraz pokazuje narzędzia do treningu koncentracji. Uczestnicy dodatkowo utrwalą umiejętność tworzenia Map Myśli kreatywnych notatek oraz przeprowadzą trening żonglowania.

__________________________________________________

Letnia Akademia Humanitas 2019 - zapisy tuż tuż

Już 1 lipca rozpocznie się kolejna edycja Letniej Akademii Humanitas i potrwa cały pierwszy tydzień lipca! Tym razem na wszystkie chętne dzieci czekają ciekawe wyjazdy, warsztaty edukacyjne, pokazy z udziałem żywych zwierząt oraz wiele innych niezapomnianych przygód. Koszt: 550,00 zł/ tydzień.

W programie:

 • 01.07 - warsztaty w Geosferze w Jaworznie
 • 02.07 - Akademia Ekologii - warsztaty ekologiczne w WSH w Sosnowcu
 • 03.07 - Jestem zdolny do wszystkiego!- zajęcia fizyczno - chemiczne i legorobotyka w WSH w Sosnowcu
 • 04.07 - wyjazd do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu - żywa lekcja biologii!
 • 05.07 - wyjazd do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowi - warsztaty tropem dzikich zwierząt

Zapewniamy:

 • ośmiogodzinną opiekę wykwalifikowanej kadry
 • całodzienne wyżywienie
 • przejazdy
 • ubezpieczenie NNW
 • bilety wstępów
 • materiały dydaktyczne
 • pomoce naukowe

Zapisy od 5 czerwca!

 

 

__________________________________________________

Letnia Akademia Humanitas 2018 – czas start!

Co robić aby nie nudzić się w te wakacje? Koniecznie podróżować z nami! Letnia Akademia Humanitas 2018 „Podróże małe i duże” to codziennie inna wycieczka, a na każdej z nich przygotowaliśmy inne warsztaty.

Tegoroczny rozkład jazdy:

 • Zbiórka codziennie odbywa się o godzinie 8:00 w holu Wyższej Szkoły Humanitas
 • Powroty planowane są w godz. 16:00 – 17:00
 • W cenę każdej wycieczki wliczony jest jeden ciepły posiłek (obiad w restauracji bądź grill na terenie zwiedzanego obiektu)

Rekrutacja na wycieczki odbywa się za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego TUTAJ.

Przed rejestracją dziecka koniecznie prosimy zapoznać się z regulaminem LAH. Po wypełnieniu formularza (najpóźniej do 2 dni roboczych) otrzymają Państwo e-mail potwierdzający rejestrację.

Opiekunowie mogą rejestrować dzieci na pojedyncze wyjazdy, jak i na cały tydzień.

U W A G A! Dla osób rejestrujących dzieci na cały tydzień przewidziany jest rabat! Ceny zawarte są w formularzu rejestracyjnym.

Dane do przelewu:

Wyższa Szkoła Humanitas
ul. Kilińskiego 43
41-200 Sosnowiec
Nr konta 24 1050 1360 1000 0008 0337 9932

Opłatę należy uiścić z dopiskiem: LAH_ imię i nazwisko dziecka

 

 

Ostatni dzień Letniej Akademii Humanitas

 

 

Dziś ostatni dzień Letniej Akademii #Humanitas. Wczoraj zwiedzaliśmy Inżynierię Samochodów Specjalnych w Bielsku Białej oraz Studio Filmów Rysunkowych. Przed nami jeszcze warsztaty kreatywne oraz zajęcia ruchowe. 

 

 

Pierwszy tydzień Letniej Akademii Humanitas za nami

 

 

Pierwszy tydzień Letniej Akademii #Humanitas za nami. Ale to szybko zleciało... Fajnie było spędzić z Wami czas. A kto chce do nas dołączyć - NIC STRACONEGO! Od poniedziałku zaczynamy drugi tydzień naszych spotkań. 

 

 

Zatorland zdobyty!

 

 

Zatorland jest nasz! Poniżej kilka zdjęć z wczorajszej wycieczki. Aż szkoda było wracać...

 

 

"Gdzie się rodzi głos?" - zajęcia z neurologopedii dla kolonistów

 

 

W myśl hasła przewodniego „coś dla ciała coś dla ducha” panie z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przeprowadziły warsztaty dla dzieciaków z zakresu neurologopedii. Słuchacze wysłuchali mini wykładu o najbardziej niezwykłym organie ciała człowieka jakim jest mózg, poznawali jaką ma budowę i za co jest odpowiedzialny. Mogli też doświadczać osobiście niezwykłych funkcji mózgu biorąc udział w ćwiczeniach, doświadczeniach i tematycznych zabawach.

 

 

Uwaga! Zostały oststnie wolne miejsca na II turnus Letniej Akademii Humanitas!

 

 

Letnia Akademia #HUMANITAS ruszyła pełną parą. Za nami zajęcia z zumby, poranne energaizery i duuuuużo zajęć na poprawę kondycji naszego mózgu. Zagadki, gry logiczne, zajęcia manualne, zadania na spostrzegawczość - to wszystko w ramach zajęć z cyklu "Coś dla ducha". Jutro "coś dla ciała" i kolejne niespodzianki.

 

WYSTARTOWAŁY ZAPISY NA LETNIĄ AKADEMIĘ HUMANITAS!

Serdecznie zapraszamy na kolejna edycję Letniej Akademii Humanitas. Tegoroczne spotkania upłyną nam pod hasłem:

Coś dla ciała, coś dla ducha - Letnia Akademia Aktywnego Zucha

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Ilość miejsc jest ograniczona!

Opłaty:

Koszt udziału dziecka w jednym tygodniu Letniej Akademii Humanitas wynosi 400 zł. Przy zapisie na oba tygodnie udzielamy 10% rabatu od całości kwoty.

Wyższa Szkoła Humanitas
ul. Kilińskiego 43
41-200 Sosnowiec
Nr konta 24 1050 1360 1000 0008 0337 9932

Opłatę należy uiścić z dopiskiem: LAH_ imię i nazwisko dziecka