Legal Challenge and Business Challenge

Drogie Uczennice, drodzy Uczniowie!

Wyższa Szkoła Humanitas zaprasza na konkurs Legal Challenge and Business Challenge organizowany przez Instytut Nauk Prawnych, Instytut Nauk o Zarządzaniu i Jakości oraz Instytut Językoznawstwa!

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich zainteresowanych w przyszłości pracą w zawodach prawniczych lub osób, które widzą swą przyszłość w szeroko rozumianej sferze biznesu. To także konkurs dla wszystkich, których zamiłowaniem jest nauka języka angielskiego i chcieliby z tą pasją wiązać swój rozwój. Zachęcamy do udziału również młodych ludzi, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem swojej ścieżki rozwoju.

Konkurs obejmuje dwa obszary: Legal Challenge oraz Business Challenge. Uczestnicy konkursu Legal Challenge będą mierzyli się z kazusami z zakresu prawa cywilnego i karnego - jako oskarżyciele posiłkowi lub obrońcy, a ich mowy będą przygotowywane w języku angielskim.

Osoby, które wybiorą Business Challenge będą miały okazję popisać się podstawową wiedzą z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów i analizy finansowej, a także nauce o przedsiębiorczości. Ich zadaniem będzie prezentacja innowacyjnych pomysłów biznesowych i możliwości ich realizacji, a także omówienie wybranego zagadnienia (ekonomia/zarządzanie).

Podobnie jak w przypadku Legal Challenge projekty muszą być przygotowane w języku angielskim. Komisja Konkursowa będzie brać pod uwagę Waszą wiedzę, pomysłowość, a także znajomość języka angielskiego.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w konkursie (Legal Challenge lub Business Challenge) powinni przesłać swoje prace konkursowe najpierw w formie pisemnej do 10.09.2021 na adres: legalandbusinesschallenge@humanitas.edu.pl w tytule proszę podać wybraną kategorię konkursową. Ustne prezentacje planowane są na 17.09.2021 i odbędą się online. O godzinie konkursu każda osoba zostanie poinformowana mailowo i otrzyma link do wydarzenia.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody.

Zasady

Legal Challenge

Proszę wybrać jeden z proponowanych kazusów i przygotować swoje wystąpienie (mowę) w języku angielskim, limit czasu to 10 minut. Mowę w formie pisemnej należy najpierw przesłać do dnia 10.09.2021. Punkty w trakcie prezentacji ustnej przyznawane są za poprawność językową i merytoryczną.

Business Challenge

Proszę wybrać jeden z tematów z zakresu ekonomii lub zarządzania i przygotować odpowiedź, a także prezentację (ze slajdami) swojego pomysłu biznesowego w języku angielskim, limit czasu to 10 minut.  Odpowiedź na wybrany temat (zarówno w języku polskim i angielskim) i projekt (w języku angielskim) w formie pisemnej należy najpierw przesłać do dnia 10.09.2021. Punkty w trakcie prezentacji ustnej przyznawane są za poprawność językową i merytoryczną.

Legal Challenge:
- kazusy prawo cywilne